דאגה לחרדים סמוטריץ נגד החוק של נתניהו: ישתמשו בזה נגד החרדים

ח"כ בצלאל סמוטריץ יוצא נגד הצעת החוק שיוזם ראש הממשלה נתניהו, לפיה הכנסת תוכל להשעות ח"כ ברוב של 90 ח"כים, ואומר כי זה נגד הדמוקרטיה, לדבריו "מחר יגידו שגם החרדים לא יכולים להתמודד". האזינו לראיון המלא.

גואטה נגד גפני: "גם אם תקנה נעלי ספורט, עד שאתה זז"

גואטה נגד גפני: "גם אם תקנה נעלי ספורט, עד שאתה זז"

בפוליטיקה החרדית לא זכורה יריבות פומבית ועסיסית כמו זו שסיפק הערב ח"כ יגאל גואטה משס, שעה שיצא למתקפה נגד גפני. "יש לך כרגע לפחות עוד עשר שנים של עשיה כדי להדביק 40 שנה שלא עשיתם מה שאריה דרעי עשה".

גורם צבאי בכיר על מנהרות חמאס: "לא אלמן ישראל"

גורם צבאי בכיר על מנהרות חמאס: "לא אלמן ישראל"

מנהרות החמאס שקורסות בזו אחר זו בשבועיים האחרונים, עשויה אולי להעיד על פעילות חשאית של צה"ל. גורם בכיר בצה"ל מתייחס לנושא ורומז: "לא אלמן ישראל" ומוסיף: בכל הקשור למנהרות צריך יותר לעשות פחות לדבר.

הח"כים הערבים מגיבים לחוק שמתכנן נתניהו

הח"כים הערבים מגיבים לחוק שמתכנן נתניהו

בעקבות פגישתם של חברי כנסת ערביים עם משפחות רוצחים, יוזם ראש המשלה הצעת חוק שתקבע כי הכנסת תוכל להשעות ח"כ ברוב של 90 ח"כים. זחאלקה בתגובה: " הוא מנסה לזכות בהון הפוליטי ע״י קידום חקיקה".

וידיאו
צפו: ח"כ שלח ובן דהן דנים בפטור ממדים לחיילים חרדים
במענה לשאילתה של ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, אודות הפרסומים ששר הביטחון התחייב למתן פטור ממדים לחיילים חרדים הודיע סגן שר הביטחון בן דאהן כי לא יינתן פטור כזה. צפו.
צפו: רבה של ירושלים מחזק את בעלי העסקים לשמור שבת
בעוד גורמים שונים בירושלים מנסים לחלן את העיר ולהפוך את השבת ליום חול, יצא היום רבה של ירושלים הראשל"צ הגר"ש עמאר לרחובה של עיר, סייר בחנויות במרכז העיר, וחיזק את בעלי העסקים לשמירת שבת כהלכתה. צפו בתיעוד.
צפו: דרעי בסיור בתחנות אוטובוס - זה רק ההתחלה
שר הפנים אריה דרעי סייר בתחנת אוטובוס בשכונת שמואל הנביא לבדוק את יישומה בשטח של רפורמת התחבורה, וקיבל ברכות מאזרחים והורים למשפחות ברכות ילדים. צפו.
צפו: מקהלת נרננה עם אהרלה סמט ויענקי רובין במחרוזת 'אילן'
מקהלת נרננה עם הבעל מנגן ארהלה סמט, ויענקי רובין על הקלידים, בביצוע איכותי למחרוזת אילן אילן המורכבת משלשה שירים. צפו.
אקטואליה
השידוך המובחר

צפו בסרטון משעשע: השידוך המובחר - בוגר נצח יהודה

בסרטון משעשע שמתפרסם ע"י האגף הבטחוני חברתי של משרד הביטחון נראה אבא לבחורה חרדית המחפש שידוך מובחר לבתו. השדכן מציג בפני האב את המועמדים השונים כבחלון ראווה. את כולם דוחה האב. ובוחר דווקא את בוגר מסלול שירות הצבאי החרדי 'נצח יהודה'. צפו בסרטון שהופק על ידי קנר הפקות.

גינוי מתבקש

השייח' צלצל לרב לאו וגינה את שריפת בית הכנסת

קול אחר. השייח מוחמד כיואן אבו עלי, יו"ר וועד אנשי הדת המוסלמים בישראל, גינה הבוקר את שריפת בית הכנסת וספרי הקודש. הדבר נעשה בשיחת טלפון שאותה יזם אל הרב הראשי הגר"ד לאו שליט"א.

ישי תוקף

אלי ישי על ההסדר בכותל: החכי"ם היו צריכים לאיים בפירוק הממשלה

כשהוא מחוץ למשחק הפוליטי נשאר לו רק לתקוף, יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי תוקף הבוקר את התנהלות חברי הכנסת החרדים בסוגיית ההסדר עם הרפורמים ברחבת הכותל המערבי, ואומר כי החכי"ם החרדיים היו צריכים לפרק את הממשלה. האזינו לראיון המלא של ישי בתוכנית 'חדש על הבוקר' בקול ברמה עם נועם זיגמן.

אליהו קאופמן על כל צרה שלא באה מיד קופצים היהודים הדתיים – משומרי המסורת ועד לחרדים ביותר ביהדותם, וזועקים כי "הגיע זמן גאולתנו" ומבטיחים על הדרך כי "המשיח בפתח"!
אליהו קאופמן חוקי כפייה על חילוניים לא רק שלא יסייעו לקירוב היהדות אלא ירחיקו גם את אלה שהתקרבו אליה. להיפך, היו רבנים שממש בליל שבת הם הסתובבו ברחובות ואספו לסעודות השבת חילוניים טועים. הרבנים הללו מעולם לא יזמו "חוקי שבת עירוניים".
הרב מנחם ברוד ההתגרות בסכנות נראית מאתגרת הרבה יותר, אך האם חיינו נועדו לספק סיפורי מתח ועלילות גבורה? גבורה אמיתית היא הצבת גדרות. טורו של הרב מנחם ברוד.
חרדים
שמחת התורה

צפו: בתולדות אברהם יצחק סיימו חצי ש"ס בהשתתפות הגאב"ד

חסידי תולדות אברהם יצחק התאספו לשמחה של מצוה לחגיגית סיום חצי הש"ס במסגרת העמוד היומי הנלמד בקהילה, את המעמד בראשות האדמו"ר, כיבד גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וויס שליט"א. צפו.

שבת אחים

שבת היסטורית בלונדון: חסידי סאטמר מרחבי אירופה שבתו עם האדמו"ר

האדמו"ר מסאטמר שליט"א המבקר בלונדון במסגרת 'מסע המלכות', שבת בלונדון, כאשר חסידי סאטמר מרחבי אירופה באו לשבות עם האדמו"ר, צפו בגלריה של סעודה שלישית, הבדלה ומעמד ה'בגלאייטן' במוצאי שבת.

בקשרי שידוכים

שמחת האירוסין אצל ספינקא ב"ב - פוריסוב - ספינקא גני גד

קהל רב בראשות אדמורי"ים ורבנים השתתפו בשמחת האירוסין לבן כ"ק האדמו"ר מספינקא גני גד עם נכדת כ"ק האדמו"ר מספינקא ב"ב בת להרה"ג רבי לייבל כהנא חתן כ"ק האדמו"ר מפוריסוב.

מקומי
מזון מהיר

הגרמי"ל לנדא תוקף: "עומדים ברחוב ואוכלים"

בהילולת אב"ד בני ברק הגר"י לנדא זצ"ל, תקף בנו הגרמי"ל לנדא שליט"א, את החנויות לממכר מזן מהיר בבני ברק, "נפתחו בבני ברק כעשרים חנויות למזון מהיר, מה שגורם לאנשים נשים וטף לאכול ברחובה של עיר".

מרגלית יקרה

בני ברק: הרב אהרן מרגלית הרצה במזרחי טפחות

בנק מזרחי טפחות ממשיך להציע פעילויות חווייתיות ומעשירות למען הקהילה במסגרת הפעילות הקהילתית: "נפגשים במזרחי טפחות", והפעם בסניף טרפון בבני ברק עם הרצאתו המצוינת של הרב אהרן מרגלית בנושא תקשורת חיובית בין בני הזוג והילדים. הרצאה לנשים בלבד.

אבן היסוד

מודיעין עילית: מעמד הנחת אבן הפינה לישיבת אחינו

מעמד תפילה היסטורי והנחת אבן הפינה נערך אמש לישיבת אחינו לצעירים במודיעין עילית, בהשתתפות הרבנים הגאונים שליט"א: הגאון רבי שמעון בעדני חבר מועצת חכמי התורה, הצדיק רבי שמעון גלאי ונשיא הישיבה רבי דוד הופשטטר, וכן ראש העיר יעקב גוטרמן ורבני העיר, בוגרי הישיבה לדורותיה, הורי התלמידים וקהל רב מתושבי העיר.​

כלכלה
משלחת ממעלה עמוס התברכה אצל הגר"ל מינצברג

משלחת ממעלה עמוס התברכה אצל הגר"ל מינצברג

משלחת מהיישוב החרדי מעלה עמוס התברכה במעונו של רבה של קהילת המתמידים הגר"ל מינצברג, המשתתפים ובהם נציגי חברת אריאל יזמות הציגו בפני רב הקהילה את פתרון הדיור האיכותי המציע מגורים בקרבה לירושלים ואיכות חיים במחירים שפויים וזכו לברכות לבביות.

בעוד כשבוע: שביתה כללית ברשויות המקומיות

בעוד כשבוע: שביתה כללית ברשויות המקומיות

ביום שלישי בשבוע הבא, כ-100 אלף עובדי רשויות מקומיות לא יתייצבו במקום עבודתם על רקע סירובו של מרכז השלטון המקומי לשלם לעובדים את המענק כחלק מהסכם השכר החדש.

צרכנות
סניף חדש במתחם בי סנטר בכפר סבא הירוקה גרג מתרחבת –

סניף חדש במתחם בי סנטר בכפר סבא הירוקה


רנואר משיקה את קולקציית אביב-קיץ 2016 האביב בפתח:

רנואר משיקה את קולקציית אביב-קיץ 2016


עם סנו אפילו הנירוסטה נוצצת קחו סנו!

עם סנו אפילו הנירוסטה נוצצת


ברנז'ה
רבנים ואישי ציבור השתתפו בשמחת הש"ב לבת ישראל קלרמן

רבנים ואישי ציבור השתתפו בשמחת הש"ב לבת ישראל קלרמן

גלריה מכובדת של רבנים ואישי ציבור נכבדים הגיעו להשתתף בשמחת השבע ברכות לבתו של סגן ראש עיריית ירושלים ישראל קלרמן, שנערכה במלון רמדה בבירה.

מוזיקה
"אם ה' לא יבנה בית" הלחן החדש של מונה רוזנבלום

"אם ה' לא יבנה בית" הלחן החדש של מונה רוזנבלום

במהלך דינר של ארגון 'מסילה', נחשף לחן חדש של מונה רוזנבלום, בהופעה מיוחדת ומרגשת של הזמרים יענקי דסקל, זאנוויל ויינברגר, ומשה שטקל, בליווי פנחס ביכלר ומקהלת "מלכות". בניצוחו של מונה רוזנבלום עם תזמורתו המורחבת. האזינו.

בריאות
מהו וירוס ה'זיקה' ואיך ניתן להשמר מפניו?

מהו וירוס ה'זיקה' ואיך ניתן להשמר מפניו?

בשבוע האחרון מתפשט במהירות בעולם וירוס מסוכן בשם 'זיקה' אשר מכניס את תושבי העולם לחשש ממשי מהידבקות.לאחרונה אגוד הבריאות העולמי הכריז על התפשטות של המחלה כמצב חירום של בריאות הציבור. ד"ר חן קולינס המנהל הרפואי של 'טרם למטייל' עושה סדר בדברים.

משפחה
סודות של אמהות מנוסות - טיפים

סודות של אמהות מנוסות - טיפים

לכל אמא מנוסה יש את הסודות שלה, ניסיון של שנים המתורגם לטיפים קטנים – גדולים, שעוזרים לה לעבור בהצלחה ובחיוך את היום העמוס על כל משימותיו.

לימודים ותעסוקה
"יחד עם נאמנות להלכה רכשנו גם מקצוע בעולם הפיננסי"

"יחד עם נאמנות להלכה רכשנו גם מקצוע בעולם הפיננסי"

בטקס שהתקיים השבוע בקמפוס לוסטיג סיפר הרב פרנקל על הקשר האישי שלו עם המרכז ועל החיבור המיוחד בין דרך של התורה יחד עם לימודים אקדמאיים: "גם אחת מנכדותי בין הבוגרות" גילה הרב.

סקר שבועי
האם צריך למחות על הקמת מתחם תפילה לנשות הכותל
הצבע