י"א סיון תשפ"ד

אתר לדעת.נט הוא אתר של החרדים, שהוקם בשנת תשס"ד והיה לאתר החדשות החרדי הראשון ברשת האינטרנט. בתחילת דרכו סיפק האתר ידיעות הקשורות במגזר החרדי בלבד, ועם הזמן התפתחה המערכת והחלו גם בפרסום ידיעות כלליות.

האתר הפך לאחד המשפיעים בתחום החדשות החרדיות, במגזר החרדי בכלל ובקרב אנשי הציבור החרדי בפרט.

לצד החדשות התפתח האתר גם בנושאים ובתחומים שונים, כשבין היתר הוקם גם פורום 'חרדים לדעת', שעם הזמן התרחב למספר פורומים שונים שהפכו לפופולאריים במיוחד.

האתר הוקם על ידי נועם ויחיאל זיגמן, שני אחים עיתונאים, שהחליטו לתת מענה לציבור החרדי ברשת האינטרנט, ולהביא את החדשות באון-ליין.

מאז היווסדו, שומר לדעת.נט על נקיות כפי המצופה מאתר חרדי. באתר גולשים מידי יום עשרות אלפי אנשים, שרובם נמנים על המגזר החרדי.

באתר ניתן למצוא מדור חדשות מורחב הכולל אקטואליה, חדשות מהמגזר החרדי, חדשות מוניציפאליות בערים החרדיות ומהערים בהם יש ריכוז חרדים גבוה, חדשות מתחום הכלכלה, וכן חדשות מתחומים שונים, בהם: מוזיקה חסידית, ברנז'ה חרדית ועוד. כמו כן לצד הידיעות, ניתן גם למצוא מדורים מיוחדים המביאים את החדשות בויז'ואל, כמתבקש ברשת האינטרנט. כך למשל ישנו מדור מיוחד 'תמונייעס', בו ניתן למצוא תמונות המספרות את החדשות, וכן מדור וידיאו פעיל, עם קטעי וידיאו אקטואליים ממספר תחומים.

לצד אתר החדשות, פעיל גם אתר נשים בשם לה-דעת, לאישה החרדית. האתר הוקם בשנת תשע"ב, כצורך השעה, ולאחר פעילות של פורום מצליח במשך מספר שנים תחת מערכת הפורומים של אתר לדעת.נט. באתר לה-דעת, ניתן למצוא, מספר מדורים, בהם מתכונים, למשפחה, תינוקות, בריאות, טיפים, צרכנות ועוד.

האתר פעיל בכל ימות השבוע למעט שבתות וחגים, ופועל תחת סטנדרט התנהגות חרדית, הזהה לאורח החיים של מפעילי האתר וגולשי האתר.

מנכ"ל האתר
נועם זיגמן

about