י"ג חשון תשפ"א
ירוחם שמואלביץ כ"א שבט תשע"ד    16:39 יש הסכם! פרוש וקריספל חתמו על הסכם קואליציוני

אחרי שלושה חודשים מאז הבחירות, אפשר לברך על המוגמר באלעד. ראש העיר שרוליק פרוש חתם בלשכתו על הסכם קואליציוני עם צוריאל קריספל משס. קודם לכן נערכה הסולחה בין מאיר פרוש ואריה דרעי.

אחריי שלושה חודשים של עיר ללא קואליציה, באלעד יכולים לברך על המוגמר, ולפני זמן קצר חתמו ראש העיר שרוליק פרוש וצוריאל קריספל על הסכם קואליציוני. על פי ההסכם שס תקבל שני סגני ראש עיר, האחד בשכר והשני ללא שכר

ההסכם נערך לאחר שבצהרים נפגש יו"ר שס אריה דרעי עם ח"כ מאיר פרוש וח"כ יעקב אשר, ונערכה סולחה בין השלושה. למעשה ההסכם הקואליציוני מציד בעיר אלעד אחדות מקיר לקיר, כאשר כל הסיעות חברות בקואליציה.

על פי ההסכם כל הסיעות: ש"ס, יהדות התורה, יש"י והבית שלנו, ישתפו פעולה ויפעלו יחד לקידום העיר. בהסכם, עליו חתמו נציגי כל הסיעות, נכתב בין השאר כי "כל הצדדים להסכם זה רואים עין בעין עם ראש העיר בחשיבות ראשונה במעלה להקמתה של קואליציה מקיר לקיר, אשר תפעל לקדם ולחזק את העיר במשותף ע"פ ההכוונה והמדיניות של ראש העיר הנבחר לטובת כלל תושביה".

על פי ההסכם, ימונה יו"ר סיעת ש"ס הרב צוריאל קריספל כסגן ראש העיר, ולצידו נציג סיעת יהדות התורה, הרב שמואל גרוסברד, ימונה לממלא מקום ראש העיר. יו"ר סיעת יש"י הרב ברק צברי ימונה לסגן ראש עיר בתואר ויו"ר סיעת הבית שלנו מר שי נתן ימונה למשנה לראש העיר.

כמו כן הושגו הסכמות על חלוקת התיקים והסמכויות בעירייה, סיעות ש"ס ויש"י יקבלו את תיקי שפ"ע מורחב, גביה וארנונה, רווחה, תרבות, פניות הציבור, חינוך תורני, בטחון ורכש. יהדות התורה תחזיק בתיקי הדת, כספים, תחבורה, בריאות, חינוך חרדי ותעסוקה. כמו כן סוכם על הקמת מועצה דתית ועל כך שסיעת ש"ס תמליץ על מי שיעמוד בראשה. סיעת הבית שלנו תקבל את תיקי המנגנון והחינוך  הדתי.

בישיבת העירייה הקרובה, שתתכנס בשבוע הקרוב, אמורה המועצה לאשר את ההסכם הקואליציוני שהתקבל בברכה אצל כל חברי הבית. במקביל, אמורה המועצה לאשר את הצעת התקציב לשנת הכספים 2014, שאושרה בישיבת וועדת הכספים שנערכה השבוע.

ראש העיר, שרוליק פרוש, אמר לאחר חתימת ההסכם כי, "ברוך השם, הצלחנו להגיע להסכם טוב והגון. אני רואה בידידי הרב צוריאל קריספל ובשאר החברים שותפים מלאים והגונים, ובטוח שנעבוד יחד בהצלחה. אני מודה לו ולחברי סיעות ש"ס, יהדות התורה, יש"י והבית שלנו על ההסכמות אליהן הגענו. אין לי כל ספק, שבעבודה משותפת נוכל לייצב את מצבה של אלעד, ולהצעיד את העיר קדימה, למקום אליו היא אמור להגיע ולהפוך לפנינת ערי המרכז. אני מתפלל לקב"ה שיסייע בעדנו ושיצליח דרכנו".

צוריאל קריספל אמר: "בסייעתא דשמיא הצלחנו לברך על המוגמר, ולחתום על הסכם להקמת קואליציה רחבה. אני סמוך ובטוח שהאחדות תמשיך ללוות אותנו ותוביל את העיר להצלחה ושגשוג. אני בטוח שנוכל לפעול בשיתוף פעולה יחד עם ראש העיר.  אני וחבריי לסיעה  נטה שכם למאמציו ולמדיניותו של ראש העיר הרב ישראל פרוש להצעיד את העיר לעידן חדש ונעבוד כתף אל כתף בכל התחומים בע״ה. ואני  מברך את כל אלה שפעלו ללא לאות להשגת ההסכם. זהו יום בשורה לאלעד".

ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ד' תמוז תשע"ח
אלעד מצטרפת לערים שהסדירו את תחום מודעות הרחוב ל' סיון תשע"ח
תאונה באלעד: נהגת ורוכב אופנוע חרדים נפגעו ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מועצה דתית?? העיר תבער...(ל"ת)
22/01/2014
יאיר

הגב לתגובה
2. דרך רשעים צליחה(ל"ת)
23/01/2014
נחום

הגב לתגובה
3. קואליציה מקיר לקיר...
27/01/2014
חרדים לאלעד
והקירות של מוסדות התורה (הספרדים כמובן...) בעיר מתחילים להתפרק. בשבוע שבו אנו קוראים על בנין המשכן מחריב פרוש לפנות בוקר את בית המדרש החדש של ישיבת "הליכות שלמה" שאמור לתת מענה לתלמידי הישיבה הסובלים מצפיפות רבה ולאפשר קליטת תלמידים רבים בשנה הבאה כתוצאה מהרישום המסיבי לישיבה המכפיל ומשלש את עצמו ב"ה. במקביל הוא מחריב ביכנ"ס ספרדי שהעז להתרחב ומכלה 40,000 ש"ח שהושקעו ע"י המתפללים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי