י"ב ניסן תש"פ
ירוחם שמואלביץ י"ט אדר תשע"ד    17:11 במרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון נחנך 'ספריית עוז והדר'

הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, ריש 'מתיבתא' של 'ממלכת התורה – עוז והדר': התורה היא המעצבת את התנהגותו המוסרית של האדם, וגם המצוי בבית חולים אין הוא בן חורין מלעסוק בתורה. מנכ"ל בית החולים, ד"ר חזי לוי: בית החולים מאיר פניו לציבור החרדי, והוא עשה ויעשה הכל בכדי שינעם לשהות בו ברוחניות ובגשמיות.

בימים בהם סוערת מערכת הבריאות סביב תפקודם ויכולתם של בתי-החולים בישראל להמשיך ולשרת את הציבור, התכנסו ובאו אישי ציבור ונכבדים לטקס מכובד שציין את חנוכת 'ספריית עוז והדר' במתחם בית החולים ברזילי באשקלון.

במעמד בו השתתפו אנשי 'ממלכת התורה – עוז והדר', ובראשם הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, יחד עם מנכ"ל "עוז והדר" חנוך דרנגר, לצד אנשי בית החולים 'ברזילי' ובכיריה, ובראשם מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי, הורם על נס שיתוף הפעולה המוצלח, שנטווה על ידי מתאם קשרי הקהילה לציבור החרדי בבית החולים, הרב שלמה פלד, ואשר מטרתו היא לתת את המיטב הרוחני לכל מי שנזקק לשירותי בית החולים, אם כחולה ואם כבן משפחה או כמלווה.

הספרייה שנחנכה מכילה את 'ארון הספרים היהודי', כשבמרכזה מצויים כמובן ספרי היסוד, החל מסידורים וחומשים ועד לתלמוד הבבלי ומפרשיו, ובתווך 'מתיבתא' –הש"ס המבואר, ועוד ספרות ענפה וחשובה כמו ספרי 'אור החיים' המבוארים, ועוד ספרים רבים, מבית היוצר הגדול של 'עוז והדר', כשדגש מיוחד ניתן לספרי תהלים באותיות ברורות ומאירות עיניים, בהם יוכל כל מבקר, באשר הוא, למצוא נחמה ופורקן.

ספרי 'עוז והדר' מהווים את שיא השלמות בתחום ההדרת הספר ברוב פאר ויופי, והספרייה העשירה בספרים, מחכמי מזרח עד גאוני מערב, מרבותינו הראשונים ועד לגדולי האחרונים, מהווה מקום ראוי לכל מבקש לשקוע בתורה ולשכוח מהמולת בית החולים על כל המשמעויות שבה.

עם השלמת בניית הספריה המכובדת, נחנכה הספריה באירוע מכובד בלשכתו של מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי, כשבקשב רב נשמעים דברי הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א שעמד על תרומת התורה להתנהגות אצילית ומכובדת גם שלא בשעות שיגרה, מה שלצערנו לא תמיד קורה בבתי החולים הנתונים מפעם לפעם לאלימות נגד רופאים ואנשי צוות. העיסוק בתורה, מעדן את התנהגות האדם ומביאו לשליטה עצמית גם בזמנים או במקומות החורגים מסדר היום-יום.

מנכ"ל בית החולים, פרופ' חזי לוי, נשא אף הוא דברים במעמד, שיבח את ראשי 'ממלכת התורה – עוז והדר' על נכונותם לסייע ולעזור בהיבט הרוחני של בית החולים, בציינו כי מיזם חשוב זה של בניית 'ספריית עוז והדר' היא רק חוליה אחת משרשרת פעולות רחבה הנעשית כדי שלציבור החרדי תנעם השהות בבית החולים, בימי חול ובשבתות, בכשרות ובצניעות, בדרך התורה והמוסר.


נחנכה מחדש ספרייתה המפורסמת של ישיבת 'חכמי לובלין' כ"ט כסלו תשע"ז
תפילה טובה: חדש מ'עוז והדר' מחזור מפואר לראש השנה י"ט אלול תשע"ו
חדש מעוז והדר: הופיע הכרך הראשון חק לישראל המבואר כ"ה אב תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הדסה מפגינים הם גם רוצים(ל"ת)
19/02/2014
יאיר

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה