47
יום

שהם שישה שבועות וחמישה ימים לעומר

 ג' סיון תש"פ
צילום: מיקי פריידן - דוברות מד"א
שלום בר ששת ב' אדר ב תשע"ד    14:05 ראש העיר בחנוכת תחנת מד"א: זאת המזוזה של אלעד

בטקס רב רושם נחנכה תחנת מד"א באלעד בהשתתפות רבני העיר, ראש העיר וחברי הנהלת העיר, ראשי מד"א, שגריר הולנד בישראל ואישי ציבור. רב העיר הגרש"ז גרוסמן: אנו פועלים בשיתוף פעולה עם מד"א על פי התורה. מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: עושים כאן עבודת קודש והלוואי שהתחנה תשרת את התושבים רק בנסיבות משמחות.

בטקס מרגש ורב רושם נחנכה תחנת מד"א החדשה באלעד שתשרת את כלל תושבי העיר והסביבה באמצעות הון אנושי איכותי של למעלה מ-110 מתנדבים העושים לילות כימים על מנת להציל חיים.

התחנה החדשה נחנכה במעמד רבני העיר ובראשם רב העיר הגרש"ז גרוסמן, ראש העיר ישראל פרוש, ראשי מד"א ובהם המנכ"ל רמ"ג אלי בין, שגריר הולנד בישראל, מר קספר ולדקמפ ובמעמד יו"ר אגודת ידידי מד"א בהולנד, ד"ר מריאן שפרכר ובעלה, רוב שפרכר.

עוד השתתפו במעמד, מפקד המשטרה יצחק שמר סגני ראש העיר צוריאל קריספל, שמואל גרוסברד וברק צברי. המשנה לראש העיר שי נתן, חברי המועצה הרב פנחס גרוס, הרב אברהם בורוכוב והרב יובל גיאת. מטעם מד"א השתתפו מלבד המנכ"ל אף מנהל אגף מבצעים מגן גיל מושקוביץ, מנהל מרחב ירקון חיים דורי , מנהל אגף הדרכה והסברה אלי יפה ויו"ר הצלה גוש דן הרב אשר שלומוביץ. את המעמד הנחה יועץ מד"א למגזר החרדי יעקב ביכלר.

רב העיר אלעד, הגאון הרב שמואל זלמן גרוסמן, אמר באירוע: "זהו יום חשוב לעיר אלעד. אנו מקימים כעת מקום קבוע שישמש להצלת נפשות, והרי נאמר "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו', וכל אחד ואחד מכם, כל אחד בישראל- כאילו קיים עולם מלא. אני מבקש להודות למנכ"ל מד"א, אלי בין, על הנכונות הגדולה לעשות. אנשי מד"א הם אנשים חכמים ומביני עניין, ואנו פועלים בשיתוף פעולה עם מד"א על פי התורה. אני מבקש להודות גם לתורמים שאפשרו את המעמד. בהצלחה לכולנו. תבורכו מן השמים", אמר הגאון הרב גרוסמן.

ראש העיר פרוש אמר בדבריו: "תחנת מד"א החדשה, הממוקמת בכניסה לעיר היא המזוזה של העיר. אין ספק שמדובר ביום מרגש עבור עם ישראל, ואני מבקש להודות על מה שקיבלנו היום".

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, אמר בטקס: "אני מברך את כוחות מד"א ואת תושבי אלעד- "שתשרה כאן שכינה במשכן, ואני מקווה שתחנה זו תדע רק אירועים משמחים. אני מבקש להודות לד"ר מריאן שפרכר, יו"ר אגודת ידיד מד"א בהולנד, המלווה את מד"א מזה שנים רבות. תחנה זו היא מסר של אהבה ונתינה. אני מבקש במעמד זה להודות לרב העיר, שגריר הולנד שמכבד אותנו בנוכחותו, ולראש העיר אלעד, הרב פורוש, על ההשקעה והעבודה הרבה שלו- למען הצלת חיים. תודה לעובדי ומתנדבי מד"א באלעד ובישראל כולה. אתם עושים עבודת קודש".

אפי שטרן, מנהל אגף חירום וביטחון באלעד, שנכח אף הוא בטקס, אמר: "תחנת מד"א החדשה היא משכן להון האנושי באלעד ומי ייתן ונדע בה רק רגעים טובים".

עד כמה חיונית התחינה החדשה תעיד פעילות צוותי האמבולנס של מד"א מתחנת אלעד שהוזעקו במהלך שנת 2013 לטפל בכ- 3,000 קריאות דחופות לעזרה ולהצלת חיים. שטח השירות של תחנת אלעד החדשה, יכלול לא רק את העיר עצמה, אלא גם את כביש 6 החולף בסמוך לעיר, כביש 444 מאזור בן שמן ועד ראש העין, ואזור נמל התעופה בן גוריון.

צוותי התחנה, המורכבים מעובדים וממתנדבים, יפעילו בתחנה החדשה 2 אמבולנסים ו-5 אופנועי חירום רפואיים, המופעלים על ידי כוננים מתנדבים.

תחנת מד"א באלעד מושתתת לא מעט על פועלם של 110 מתנדבי מד"א המסורים בעיר, כולם בעלי הכשרה מקצועית גבוהה ולצידם מספר עובדי מד"א הנענים לכל קריאה במקצועיות ובמהירות המירבית.

על מנת לשמור על הכשרות הצוותים, ערך מד"א לכוחות הפועלים באלעד השתלמויות וקורסים שהתפרשו על פני השנה האחרונה. בנוסף, לוקחים מתנדבים מאלעד חלק בקורס חובשים בכירים במרחב ירקון ומקפידים על השתתפות בהשתלמויות רענון ובהשתלמויות להכשרה מקצועית. 

צילום: מיקי פריידן - דוברות מד"א

במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א ו' תמוז תשע"ח
150 מנות דם נתרמו במבצע לב מלכה בירושלים כ"ח סיון תשע"ח
ר"ע בית שמש אבוטבול סייר במטה הארצי של מד"א כ"ז סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מזוזה
05/03/2014
מוטקה
מזוזה? שרוליק ידידי, נסחפת! מקום תורה זה מזוזה........ אגודת חסד זה מזוזה........... אבל תחנת מד"א, זה חשוב ללא צל של ספק ויישר כוחך שפעלת בעניין, אבל זה לא המזוזה של אלעד.
הגב לתגובה
2. ראש עיר צריך עזרה ראשונה(ל"ת)
06/03/2014
נחום

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי