כ"ג טבת תש"פ
רחלי לוין ח' אדר ב תשע"ד    11:09 לקראת פורים: איך להיזהר מפגיעות בעור

מנהג התחפושות בפורים מחייב זהירות רבה כדי לא לפגוע בבריאות העור, הרגיש במיוחד אצל ילדים. ד"ר א. פינקלשטיין, רופאת עור וכירורגיית עור במאוחדת בית שמש, משיאה עצות רפואיות איך להיזהר מפגיעות בעור.

מנהג התחפושות בפורים מחייב זהירות רבה כדי לא לפגוע בבריאות העור, הרגיש במיוחד אצל ילדים. ד"ר א. פינקלשטיין, רופאת עור וכירורגיית עור במאוחדת בית שמש, משיאה עצות רפואיות איך להיזהר מפגיעות בעור.

 

באיפור פני הילדים, יש להקפיד להשתמש אך ורק בחומרי איפור המיוחדים לעור, ולא בצבעים המיועדים לשיער או צבעים אחרים. חומרים אלו מכילים רעלים שונים, כמו עופרת, המזיקים לעור ועלולים לסתום את נקבוביות העור.

הצבעים השמנוניים עלולים לגרום לפצעי בגרות. מומלץ להסיר את האיפור באמצעות מריחת שכבה עבה של קרם לחות. יש לעסות את העור ולנגב במגבת לחה עד להסרת האיפור מהפנים. אם מתפתחת אלרגיה, יש להסיר את האיפור, למרוח קרם לחות להרגעה ולפנות לרופא עור להתייעצות.

ילדים הסובלים מאקזמה בגוף, יש להקפיד לא להשתמש בתחפושות המורכבות מפרווה מלאכותית, בעיקר אם זהו בגד סגור, עבה, ובחלק אחד לכל הגוף. תחפושת כזו מחממת את העור והיא עלולה להחמיר את מצב האקזמה, דבר המחייב טיפול רפואי של מספר שבועות כדי להחזיר את מצב העור לקדמותו.

השימוש בנפצים למיניהם בימי הפורים הינו מסוכן ועלול לגרום לפגיעות קשות. חובה לוודא שילדינו אינם משתמשים בחומרים מזיקים וכי ננקטו כל אמצעי ההגנה בכדי לא להיחשף חלילה לסיכונים ולסכנות.

הנפצים עלולים לגרום  לכוויות ברמות חומרה שונות. כל מקרה של כוויה מחייב טיפול. יש להניח מיד קומפרס (מטלית לחה במים צוננים) במקום הפגיעה. אם הכוויה היא בידיים או בגפיים, יש לטבול את האיבר הפגוע בתוך דלי מים קרים בתוספת קוביות קרח. המים צריכים להיות קרים מאוד אך לא קפואים, כדי לא לגרום לכוויות קור.

אם הפגיעה היא באזור הפנים, יש להניח שקית עם ירקות קפואים כמו תירס, אפונה וגזר וכד' במקום הכוויה בפנים, זאת בכדי לייצב את השקית הקרה למבנה הפנים. יש לזכור, כי הטיפול חייב להתבצע מיידית, תוך 2-3 דקות מרגע הפגיעה.

קירור מקום הכוויה, נותן תחושת רגיעה למקום הפגוע. משך זמן הטיפול הוא בין 15 דק' לשעה, עד להקלת הכאב ולתחושת הרגיעה. במקרה של היווצרות שלפוחיות בעור, חובה לגשת לבדיקה אצל רופא עור, וזאת כדי לקבוע את דרגת הכוויה. בכל מקרה מומלץ למרוח משחה אנטיביוטית כמו: Silverol או Biafine שאינה חייבת במרשם רופא.

נפטר הרב שלמה גרברצ'יק - הרב לשעבר של פיקוד העורף י"א תמוז תשע"ח
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? כ"ה אייר תשע"ח
הנשיא השתתף בתרגיל פיקוד העורף הבוקר כ"ו אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות