כ"ט שבט תש"פ
רחלי לוין כ' אייר תשע"ד    22:03 טעמן מגישה אל דנטה: הפסטה החדשה של טעמן

טעמן עושה זאת שוב: בשורת הפסטה הכפרית והאיכותית ביותר באיטליה, מגיעה אלינו בהשגחת בד"ץ הרב רובין, ועם השם הציורי Mio Pasta.

פסטה היא אולי אחד המאכלים הנפוצים ביותר בישראל ודווקא משום כך, קשה למצוא את אלה שעושים אותה באמת טוב, באיכות איטלקית ועם ארומה כפרית שאיכשהו הצליחה למצוא את דרכה גם לכרך הסואן.
טעמן עושה זאת שוב: בשורת הפסטה הכפרית והאיכותית ביותר באיטליה, מגיעה אלינו בהשגחת בד"ץ  הרב רובין, ועם השם הציורי Mio Pasta.
Mio Pasta, המוכרת לכל אנין טעם באיטליה ובעולם, מיוצרת מקמח סמולינה (מחיטת דורום) ומים בלבד, ללא תוספת חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל וללא כולסטרול, יתרון בריאותי ומשמעותי. הפסטה מוצעת בשלל צורות שמשדרגות את הארוחה בכמה רמות: פסטה, ניוקי, צינורות, ספגטי, ספגטיני, מסולסלת, ספירלה, צינורות וקונכיות.
מיו פסטה של טעמן, ארוזה באהבה עם ארומה עדינה של בזיליקום, שום ושמן זית, צירפנו גם כמה טיפים שגם אם חשבתם שידעתם, ישדרגו לכם את חוויית המיו פסטה:
·  יותר זה יותר. כדאי תמיד לבשל את הפסטה בכמות גדולה של מים רותחים. כך, כשמוסיפים את הפסטה למים, טמפרטורת הרתיחה לא צונחת והבישול מתקצר.
·  תקצרו. כדאי תמיד לבדוק את זמני הבישול המומלצים ולהוריד כחצי דקה עד דקה מהזמן המומלץ, היות והפסטה ממשיכה לספוח נוזלים גם ברוטב.
·  אל דנטה - על מה ולמה? אל דנטה בתרגום חופשי מאיטלקית פירושו "על השן", כלומר שהפסטה קצת נשברת על השן כשנוגסים בה, מה שמראה שהיא לא מבושלת לדרגת סמרטוט. הפסטה ממש לא אמורה להיות פריכה- קראנצ'ית אבל כשהאטריות לא מהולות במים, טעמן נשמר.
·  ים בסיר. מלח תמיד אפקטיבי יותר כשהוא חודר לתוך חומר גלם, מאשר מפוזר מלמעלה. לכן צריך להמליח היטב את המים כמעט לרמת מליחות של מי ים. כך הפסטה סופחת מליחות כבר ברמת הבישול.
·  סננו, אל תשטפו. לא כדאי לשטוף את הפסטה המוכנה במים קרים, השטיפה מסירה מהפסטה עמילן שלו, שמסייע לרוטב לקבל מרקם קטיפתי ונעים. מומלץ לזלף בנדיבות שמן זית טעמן זה ישדרג את הטעם ותחליק את הדביקות האופיינית...
·  כמה רוטב? כולנו הורגלנו לאכול קצת פסטה והרבה רוטב. זה לא אמור להיות ההפך, אבל אמר כבר מישהו חכם "דרך האמצע היא הטובה ביותר". הרוטב אמור רק לעטוף את הפסטה בהרמוניה נעימה.

אז אחרי שלמדתם והחכמתם, נותר לכם לגשת לרשת השיווק הקרובה אליכם ולהצטייד בנבחרת Mio Pasta שתעטר את המזווה ובעיקר את השולחן במעט ארומה איטלקית מרעננת לקיץ הקרוב.
כשרות: בד"צ הרב רובין

רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
יצא לאור ספר 'משלי' עם פירוש 'כאיל תערוג' מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם הרביעית" - שבת טיש ד' צבי גלברד - רוסיה
מתנות ייחודיות מוצעות ב'שמחונים' לקראת ט"ו בשבט מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם השלישית" - שבת טיש ג' חיים ברנרזון
'יקבי ברקן' גאים להשיק: בציר חדש ליין קברנה סוביניון מערכת אתר לדעת
למדור על המדף