י"ט אדר תשפ"א
שלום בר ששת כ"ו אייר תשע"ד    13:57 במרכז הרפואי 'הדסה עין-כרם' נחנך ספריית 'עוז והדר'

בימי ההכנה לחג מתן תורה, נחנכה ספריית 'עוז והדר' במרכז הרפואי 'הדסה – עין כרם' שבירושלים. בטקס המכובד השתתפו רבני "עוז והדר", וההנהלה של המרכז הרפואי ואישי ציבור.

היכל בית הכנסת שבמרכז הרפואי 'הדסה – עין כרם' מהווה אי-של-שלוה-רוחנית בתוך הים הסוער של המחלקות הרפואיות השונות. בין בדיקה לטיפול רפואי, בין אשפוז להחלמה, מוצאים חולים רבים ומלוויהם את ההזדמנות לשכוח מכל הכאבים ולחמוק אל בית הכנסת: לתפילות במניין ולקביעת עתים לתורה.

 

שיתוף-פעולה יפה ומכובד שהתקיים בין הרב משה קליין רב המרכז הרפואי הדסה לבין 'ממלכת התורה – עוז והדר' בביסוס הספריה התורנית העשירה שבבית הכנסת לרווחת כל המבקרים והלומדים, הוכיח כי בית החולים בהיותו מוביל בשירות מכובד ומסור.

 

בטקס, הוסר הלוט מעל ארון ספרים נאה ומרשים, עמוס כולו במיטב ספרי 'עוז והדר', והמכיל החל מספרי היסוד כמו סידורים וספרי תהלים, גמרות וספרי משנה ברורה, עד לספרים בני-ימינו, גמרות מבוארות 'מתיבתא' ושאר ספרי יסוד מבוארים, במגוון עשיר וייחודי.

 

בטקס השתתפו בכירי הנהלת בית החולים: 'ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל הדסה, פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם; מר אודי שאולוף, אמרכל הדסה; הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי הדסה; ועמם גם יחד השתתפו ובאו העסקנים החשובים, הר"ר שמעון ברוין, וכן צוות הרבנים והמשגיחים של ידי המרכז הרפואי. ואלו הסבו לצידם של רבני וחברי ממלכת התורה "עוז והדר"שהופיעו במשלחת מיוחדת, בראשות הגאון הרב מנחם מנדל פומרנץ, ראש 'מתיבתא – עוז והדר', והרב חנוך דרנגר, מנכ"ל 'עוז והדר'.  

 

ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל בית החולים, השמיע דברי פתיחה וציין את המגמה הכללית של בית החולים: להיטיב עם כל האוכלוסיות, ולספקל כל באי שעריו את השירות הטוב ביותר.

 

במרכז הטקס נשמעו דבריו המעניינים של הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א ראש מתיבתא "עוז והדר", אשר הרחיב בדברים על העיתוי המיוחד: ימי הכנה לחג מתן תורה.

 

הרב העמיק ברעיון הקובע כי כל המיחושים הבאים על האדם – הם בסך-הכל תזכורת עבורו להרבות בתורה ובמעשים טובים. אדם שתופס את המסר כברבתחילה – חוסך מעצמו הרבה סבל ועגמת-נפש. ובכך ביאר את דברי חז"ל המאריכים בעניין הרפואה שיש בתורה לכל המיחושים והכאבים.

 

הרב משה קליין, הרב של המרכז הרפואי הדסה, נשא אף הוא דברים וציין כי 'ממלכת התורה - עוז והדר' ידועה במהפכה התורנית שחוללה, ובפרט הגמרות בהוצאתם המצויים על שולחנו של כל לומד.

 

הדוברים כולם ציינו כי תפילתם היא שהספריה העשירה תשמש את מבקרי בית החולים בעתות שמחה בלבד, וברכו את המיזם המשותף שבודאי יביא לתועלת עבור כל באי המרכז הרפואי.


נחנכה מחדש ספרייתה המפורסמת של ישיבת 'חכמי לובלין' כ"ט כסלו תשע"ז
ספריה חדשה נחנכה בעזרת נשים בכותל המערבי י"ג חשון תשע"ז
בני ברק: 'עוז והדר' השיקה ספריה עשירה במרפאת מאוחדת מרום שיר י"ד סיון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי