כ"א שבט תש"פ
צילום: דניאל לילה
רחלי לוין ז' אלול תשע"ד    17:49 כך תשרדו, קולינרית, את חגי תשרי

תשרי חודש החגים, מכנס בתוכו שמחה רבה, המון ארוחות אינסוף קלוריות. ואולם, לצד החגיגה הגדולה (והארוכה), אירוח רב משתתפים וחוזר חלילה, משפחות רבות נתקעות כבר בשלב הקריטי, שאלת מיליון הדולר "מה נבשל לחג?" רבקה רוזנבלט, שפית צימעס ובעלים מבקשת להרגיע: אין צורך להילחץ בשל ארוחות החג.

תשרי חודש החגים, מכנס בתוכו שמחה רבה, המון ארוחות אינסוף קלוריות. ואולם, לצד החגיגה הגדולה (והארוכה), אירוח רב משתתפים וחוזר חלילה, משפחות רבות נתקעות כבר בשלב הקריטי, שאלת מיליון הדולר "מה נבשל לחג?"

רבקה רוזנבלט, שפית צימעס ובעלים מבקשת להרגיע: אין צורך להילחץ בשל ארוחות החג. כמעט כל אדם יכול לבשל ולארח בחגים הבאים עלינו לטובה. מי שבכל זאת מעוניין לארח בלי לצאת לקניות, מבלי ללכלך סירים ולהעמיס תכונה  במטבח ביתו – מוזמן לבצע את הזמנת הארוחות בצימעס, כבר כעת.

בית צימעס ממוקם בהרצליה, והתכונה רבה: כבר עתה מקיים המקום את היערכותו הדו שנתית לקראת חגי תשרי. וכך, בזמן שבבית הכנסת מצחצח החזן את קולו ובעל התוקע מתאמן בנשיפות השופר, במטבח המסעדה מתכוננים היטב לקראת עומס הימים הטובים. חודש תשרי כולל בתוכו את ראש השנה והשנה שלושה ימים של ארוחות חג, את הארוחה המפסקת של ערב יום הכיפורים ואת ארוחות חג סוכות ושמחת תורה. אל הימים המיוחדים צריך להוסיף את השבתות ואת חול המועד והמסקנה המתבקשת: להזמין כבר עתה את סעודות החג.

רבקה שמשוויצה בהכנת האוכל היהודי הכי טעים בישראל, סוחבת על גבה ניסיון של עשרים שנה "כבר 40 חגים שאנחנו מאכילים משפחות". בעת קבלת הזמנה מתחקרת רבקה את לקוחותיה מי האורחים, בני כמה, אם טבעונים ומאיזה עדות. "השאלות חשובות כדי לדעת איך לתכנן את התפריט", מסבירה רבקה."20 אורחים אינם בהכרח 20 קציצות דג. אני גם מבררת האם הם רוצים שיישאר להם אוכל ליום שאחרי וכך אני בונה להם תפריט". רבקה מסוגלת לייצר מזון עם "בקשות מיוחדות" עם סוכר ובלי, עם אגוזים ובלי בוטנים, בלי שום, עם פטרוזיליה ושאר מחוללי אלרגיה למיניהם.

"למארחים יהודיים יש חשש מובנה שלא יהיה מספיק אוכל, אני מסבירה כמה צריך ומתכננת להם כמויות. אדם לא יכול לאכול ארבע קילו טעים ככל שיהיה. אדם רגיל יכול לאכול מקסימום קילו, וזה כבר כולל את החלה והסימנים... בעצם, אני מצילה את הלקוחות שלי מהזמנת כמויות מופרזות". יש לכך משמעות רבה, כשעלות האוכל לחג נעה בין 60 ל 100 שקלים לאדם, לארוחת חג מלאה.

רבקה אורזת את האוכל בהתאם לשיטת החימום הקיימת בביתם. במקרי הצורך היא מספקת תבניות נוספות ללא תוספת תשלום. מוגבלים, נכים וכל מי שמזמין אוכל למקום אחר, יכול להשתמש בשירותי המשלוח של המסעדה.

גלריה: נשלמות ההכנות להגעת הרבבות לאומן כ"ו אלול תשע"ז
תמונות מביקורו של סער אצל מרן הגר"ח קנייבסקי כ"ד אלול תשע"ז
ההכנות באומן: כך הובילו את הבימה המרכזית ל'קלויז' - צפו כ"ג אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה