כ' תמוז תש"פ
מבנה המכללה
רחלי לוין ט"ז אלול תשע"ד    17:32 תואר בפסיכולוגיה לנשים ללא צורך בפסיכומטרי

הרבנית בר שלום הרימה את הכפפה ופותחת בקרוב מסלול ייחודי ללימודי תואר ראשון אוניברסיטאי בפסיכולוגיה, ללא צורך בפסיכומטרי. המסלול הייחודי שיקל על הסטודנטיות משמעותית, יהיה בפיקוח רבני מלא ויימשך כ-3 שנים, 4 ימים בשבוע במכללה החרדית אשר בגן הטכנולוגי במלחה ירושלים.

בשנים האחרונות מפנה המגזר החרדי זרקור מיוחד אל ענף הפסיכולוגיה. תחומים שבעבר לא טופלו מקבלים כיום הכרה רשמית והבנה, כי פסיכולוגיה יכולה לבוא לעזר במצוקות ובעיות שונות גם אצלנו במגזר .

ההתעסקות בנושא מביאה נשים רבות לבדוק אפשרות של לימודי פסיכולוגיה מעמיקים, בכדי לתת בהמשך שירות בקהילה. היענות מבורכת המגיעה דווקא עכשיו, בעת בה אין כמעט פסיכולוגיות חרדיות. הסיבה למיעוט נשות המקצוע הוא תנאי הסף של עמידה במבחן פסיכומטרי הידוע כקשה ומתיש, מה שמונע מנשים מוכשרות אשר ברובן מטופלות בילדים, ללמוד את המקצוע.

מי שזיהתה את המחסום המונע מנשים להשתלב בתחום הנחוץ כל כך במגזר, היא הרבנית עדינה בר שלום, יו"ר המכללה החרדית, הפועלת ללא לאות לרווחת הסטודנטיות החרדיות. הרבנית בר שלום הרימה את הכפפה ופותחת בקרוב מסלול ייחודי ללימודי תואר ראשון אוניברסיטאי בפסיכולוגיה, ללא  צורך בפסיכומטרי .

המסלול הייחודי שיקל על הסטודנטיות משמעותית, יהיה בפיקוח רבני מלא ויימשך כ-3 שנים, 4 ימים בשבוע במכללה החרדית אשר בגן הטכנולוגי במלחה ירושלים.
בסיום הלימודים תזכינה הבוגרות בתואר אוניברסיטאי יוקרתי מטעם אוניברסיטת בן גוריון המפורסמת, אשר תאריה נחשבים מאד בעולם התעסוקה.

ובאשר לאמהות המטופלות בפעוטות, להן הקימה המכללה מעון חמים ונעים המאפשר להן ללמוד בראש שקט בידיעה שילדן נמצא קרוב אליהן ומקבל טיפול מסור ואוהב.
 
"מיעוט הפסיכולוגיות החרדיות", אומר הרב יוסף ויטמן סמנכ"ל המכללה, "מאלץ חרדים הזקוקים לאבחון וטיפול מקצועי, לפנות לאיש מקצוע לא חרדי, שלא תמיד מבין לנפשם. מה שיכול להיות קריטי כשמדובר בתחום טיפול הנפש, אשר נדרשת בו רכישות והבנה עמוקה לנפש המטופל ולאורחות חייו.
הורדת דרישת הפסיכומטרי מתנאי הסף של לימודי הפסיכולוגיה, תביא ברכה ותסייע רבות למגזר החרדי". הוסיף.


הפסיכולוג ברוך שולם: בפסיכולוגיה 70% שטויות 20% כפירה ט"ו אדר תשע"ו
"המכללה החרדית ירושלים" מציגה : מסלול ייחודי לתואר בפסיכולוגיה לנשים- ללא צורך בפסיכומטרי ו' חשון תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מגזר חרדי
13/09/2014
מתוסכלת
לצערי בתור אחת שלמדה בביס חבד ביסודי אני לא נחשבת חרדית ולכן לא יכולה להתקבל במכללה החרדית לפי טענתם לא משנה גם עם הייתי בת 50 זה עדיין תלוי במקום לימודי בילדותי. האם זה הגיוני???
הגב לתגובה
2. כפירה במעטה של פרנסה
14/09/2014
ברל
כל החומר הנלמד בפסיכולוגיה איננו עובר את סף הביקורת של היהדות. כל התאוריות, ההשקפות והעבודה המעשית נובעות ממקורות זרים של כפירה ודעות כוזבות שקיבול גושפנקא בממסד האקדמי. ההמרה שלהם ליהדות אינה בעלת ביצוע בגלל הפערים שאינ ניתנים לגישור. כל הפסיכולוגים החרדים מודיעים קבל עם ועידה שאת לימודיהם הם מניחים בצד ורק התואר משמש עבורם לכרטיס ביקור בלבד, בעת שהטיפול שלהם הוא אינדיבידואלי ויהודי ללא שימוש בתאוריות כפרניות שגם רובם ככולם אינם מוסמכות ברמה המדעית.
הגב לתגובה
3. מה עושים עם זה?
22/10/2014
יהודה
שום דבר. ללא תואר שני הערך של התואר הזה נמוך מאוד
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה