כ"ב שבט תש"פ
אבי אפלבוים כ"ה תשרי תשע"ה    17:55 חידוש בבני ברק: פחי שמיטה ברחובות

חידוש בקנה- מידה ארצי לשנת השמיטה מופעל ע"י עירית בני ברק- התקנת 100 פחי שמיטה, בשלב ראשון, בלמעלה ממאה מוקדים ברחובות שונים ברחבי העיר, עם תוספת קרובה במוקדים רבים נוספים.

חידוש בקנה- מידה ארצי לשנת השמיטה מופעל ע"י עירית בני ברק- התקנת 100 פחי שמיטה, בשלב ראשון, בלמעלה ממאה מוקדים ברחובות שונים ברחבי העיר, עם תוספת קרובה במוקדים רבים נוספים.

המדובר ביזמה של הרב חנוך זייברט, ראש העיר ושל הרב מנחם שפירא, סגן רה"ע וראש אגף התברואה שביקשו למצוא הסדר נוח לתושבים, המבוסס עפ"י הנחיות הלכתיות של גדולי הפוסקים , למציאת פיתרון הולם לשיירי פירות שיש בהם קדושת שביעית ואסורה השלכתם עם הפסולת הרגילה.

בימים אלו הותקנו, כאמור, בשלב ראשון, למעלה מ-100 פחי שמיטה ברחבי העיר בצבע חום מיוחד שהוזמן לכך, כשהם נמצאים במתקן מיוחד מברזל שהוזמן עבור זה, ועליהם מדבקות מיוחדות המדגישות את החובה להשליך בפחים אלו רק פירות וירקות הקדושים בקדושת שביעית.

ציבור התושבים התבקש לשמור על קדושת הפירות ולהקפיד שלא להשליך פירות וירקות שכבר הרקיבו או כל פסולת אחרת לתוך פחי השמיטה המפונים בהקפדה. העירייה רכשה שרשראות עם מנעול מיוחד שמחזיק אותם אדם אחד בעירייה, ושום משאית פסולת אינה יכולה להוציא את הפחים בשום צורה שהיא, רק כאשר אותו גורם אחראי הולך בצמוד ופותח את פחי האשפה, כדי  שיהיה אפשר לפנותם. לפני הפינוי שוטפת העירייה משאית פסולת ומפנה את פחי השמיטה רק לאחר השטיפה המדוקדקת של המשאית.

הקפדה נוספת נעשית במשאית כאשר בפינוי רגיל דופן המשאית עומדת קרוב לדחסן כדי שהדחס ישפיע על הפסולת, וכאשר המשאית מתחילה להתמלא הדופן זז לפי כמות האשפה, וכך הדחס משפיע ודוחס את הפסולת. לעומת זאת, בפינוי פחי השמיטה מקפידים באגף התברואה להרחיק את הדופן מתחילה למקום הרחוק ביותר וכך הדחסן רק מרכז את הפירות במשאית ולא דוחס אותם לדופן.

לאחר פגישה מיוחדת עם מר דורון ספיר, מ"מ ראש עירית תל אביב ויו"ר איגוד ערים דן לתברואה, יחד עם הרב מנחם שפירא, סגן ראש עיריית בני ברק; הרב נתנאל נחום מנהל אגף התברואה והרב אליהו ארנד, מנהל לשכת הרב שפירא, הוסדר מתחם מיוחד בחירייה, שם יעמדו שיירי הפירות בכל פינוי במכולה גדולה נפרדת עד שירקיבו, ומשאית מיוחדת הנשטפת בקפידה לפני הפינוי תפנה את הפחים. החל מהתקנת הפחים ועד השבוע האחרון פונו כ10 טון ירקות הקדושים בקדושת שביעית.

עד כה, כל תושב שהיו לו פירות שביעית שנותרו בביתו ולא נאכלו, הכניסם לתוך שקית, והשליך אותם לפח הרגיל. על היזמה החדשה מסר הרב חנוך זייברט, ראש העיר בישיבת המועצה האחרונה, שם גם האריך בדבריו על ההערכות של אגף התברואה לחגים בראשות הרב מנחם שפירא ועל מסירותו של הרב נתנאל נחום, מנהל האגף  למען טיפוח וניקיון העיר בחגי תשרי, כאשר העירייה, מצידה, העמיד לכך תקציב מיוחד, ביזמת הרב חנוך זייברט, ראש העיר.

בחודשים האחרונים נכנסו הרב חנוך זייברט, ראש העיר; הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע והרב מנחם שפירא, סגן רה"ע למעונם של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א ומרן הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א, וקיבלו את ברכתם ליזמה החדשה, כאשר כל התהליך נעשה בפיקוח הדוק של רבני ודייני העיר.


צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? י"ג תמוז תשע"ח
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה ו' תמוז תשע"ח
צפי לפקקים ועומסי תנועה כבדים היום בבני ברק כ"ז סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. וואו! ענק!!
19/10/2014
ירושלמי
הלוואי שיעתיקו גם בירושלים
הגב לתגובה
אר ק'וטאר'
19/10/2014
כגחמטאר ק'מ אר
וגם למודיעין עילית
הגב לתגובה
2. היוזמה הינה של רוחמקין
20/10/2014
אליהו ארנד
הוא כבר הציע זאת לפני חצי שנה, וראש העיר טען שאין לו תקציב לכך. כעת נמצא התקציב, ושפירא תפס על כך טרמפפ.
הגב לתגובה
3. זה קיים בערים נוספות אך במעטפת של פחים ירוקים
20/10/2014
שלומי
קיים תקציב כנראה ממשרד לאיכות הסביבה להציב פחים מיוחדים לפסולת רטובה, ובעיריית בני בני השתמשו עם התקציב עבור פחי שמיטה שהמוצרים שלו גם כן נמנים על הפסולת הנ"ל. כסף אין כאן חוכמה יש והרבה!
הגב לתגובה
4. פח שמיטה
20/10/2014
בני ברקי
חבר'ה כל העיר מסריחה מזה, כל הקליפות של התפוזים והבננות ביחד מתרקבים ומעלים עןבש... אל תקנאו - מעיריית בני מוסרים ש'הקופה מתרוקנת כל יום'.... המשך שנה טובה לכולם...
הגב לתגובה
5. קודם כל שהעיר תהיה נקיה והיגיינית
21/10/2014
אנשי עירית ב''ב אתם חארות יש''ו אמן
העיר סופר מסריחה הכי הכי מסריחה במזרח התיכון אפילו עזה יותר נקיה ממנה שבוע שעבר נתקלתי ביום אחד בשלוש עכברים במרכז העיר מזל שאינני גר שם
הגב לתגובה
6. פח שמיטה
22/10/2014
ראובן
לא להאמין אפילו הזבל קדוש בבני ברק .מעניין מי עשה קופה מהפחים .אין גבול לחוכמה גם מזבל עושים מצוות .ייש כל מר זייברט .
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי