כ"ג אב תש"פ
ירוחם שמואלביץ כ"ט חשון תשע"ה    20:46 האדמו"ר מויז'ניץ: הערבים אינם בני אדם – אכזריים בטבעם

האדמו"ר מויז'ניץ שביקר בימים האחרונים את משפחות הנרצחים בטבח, התייחס לפיגוע הרצחני בהר נוף ואמר בשבת כי הישמעאלים אינם בני אדם. הם אכזריים בטבעם. האדמו"ר השווה את הטבח למאורעות תרפ"ט.

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א התייחס בסעודה שלישית לטבח הנורא שהיה בשבוע האחרון בהר-נוף ואמר כי הישמעאלים אינם אדם, והם אכזריים בטבעם. בדבריו השווה גם בין הטבח השבוע לטבח קדושי חברון במאורעות תרפ"ט.

"המצב השורר בארצנו הקדושה, החל מימי הקיץ, קשה למאוד. נערים קדושים נטבחו על קידוש ה' מחמת עובדת היותם יהודים. המשיך במלחמה שהכריזו על העם היושב בציון, ואם עוד חשבנו שישנה רגיעה מסויימת, השבוע, אוי לנו, בהמשך לעקודים על קידוש ה' מהתקופה האחרונה, טבחו השבוע מרצחים מבני ישמעאל ביהודים קדושים, הוגי תורה ועבדי ה' במקום הקדוש לנו", אמר האדמו"ר שליט"א.

בהמשך דבריו סיפר כי השבוע ניחם את משפחות הקדושים וליבו נכמר. "נכנסתי אל הביהמ"ד שבו היה הטבח ושמעתי מרב ביהמ"ד במעלתם של הקדושים".  "ד' גלויות הוגלו ישראל עם קדושים, אך גלות ישמעאל הקשה מכולן לא הוכר כגלות בין שאר הגלויות. יען כי בעוד שד' הגלויות היו בין אומות, ישמעאל אינו אדם כלל, 'פרא אדם' נקרא. אכזרים הם בטבעם ועל חרבם יחיו. אנו יהודים מאמינים בני מאמינים. באלוקים בטחנו בכל הדורות למרות הצרות והקשיים. אנו מזרע יעקב קא עבדינן. יעקב רומז לתורה הק'. יושב אהלים. התורה הק' לנו למגן ובזמן שהקול קול יעקב - אין הידיים ידי עשו".

בסיום דבריו אמר האדמו"ר כי ה' יתברך ינקום נקמת דם עבדיו השפוך. אך אנו נתחזק בלימוד התורה, בקדושת הדיבור ובאמונת אלוקי עולם. "אל לנו להתייאש. המאורע הקשה השבוע הזכיר לנו את טבח קדושי חברון בשנת תרפ"ט. מאז ועד היום פרו ורבו בני ישראל ויעצם כח התורה למאוד. ישנם ילדים שסובלים מטראומות בגין המאורעות שהחלו עוד בימי הקץ. נדרש לסייע להם בכלים הנכונים".
את דבריו סיים בברכת חודש טוב: "ויה"ר ונזכה לחודש טוב ומאיר. התגלות האור הגנוז שבתורה. וכל קרני רשעים אגדע תרוממנה קרנות צדיק ובמהרה נזכה להיגאל בתשועת עולמים. וכשם שנעשו ניסים לאבותינו כן עתה ניוושע. אם לא בזכות – ברחמים".צפו: כשהאדמו"ר מויז'זניץ צפה למקום המקדש והחל לשיר י"א אייר תשע"ח
האדמו"ר מויז'ניץ נגד שטריימל שפיצים: "זה מגעיל" ז' אייר תשע"ח
תמונות נדירות של כ"ק מרן האדמו''ר מויזניץ - מונסי זצ''ל ב' ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מחדש
23/11/2014
יענקל
אויך מיר מחדש געווען!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים