י"ב תשרי תשפ"א
צילום: שלומי כהן
יעקב עזרא כ"ד כסלו תשע"ה    15:29 חכם כהן: 'עוז והדר' מזכה את כל חלקי עם ישראל

נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן שליט"א: 'עוז והדר' – מזכה את כל חלקי עם ישראל לחוש את אור התורה ואת הטוב הצפון בה. מרן שליט"א שוחח ארוכות עם הגרמ"מ פומרנץ שליט"א על ספר האור החיים המבואר.

משלחת רבני ממלכת התורה "עוז והדר", יחד עם ראשי מכון "קדם" להוצאת גנזי חכמי ספרד, בראשות הגאון רבי דוד אברהם שליט"א ראש ישיבת בנין אב והגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א ראש מתיבתא "עוז והדר", נועדה לשעה ארוכה של שיחה והדרכה במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן שליט"א. במהלך השיחה, הציגו הרבנים את הספרים החדשים של אוצר גאוני ספרד, וכן את ספרי חכמי מרוקו שיצאו לאור על ידי המכונים ונועצו בדעתו על המשך העשיה הברוכה. בהארת פנים מיוחדת האריך הגר"ש שליט"א בשיחה עם הרבנים במשך זמן ממושך, וזאת כביטוי לאהבת תורה ולכבוד מזכי הרבים. להגדיל תורה ולהאדירה.


מרן שליט"א שוחח ארוכות עם הגרמ"מ פומרנץ שליט"א על ספר האור החיים המבואר, והתעניין בביאורי המפרשים השונים לתורה, תוך כדי שהוא מרבה לחדש חידושים בדברי המפרשים. מרן הרעיף שבחים על המפעל הגדול של אור החיים המבואר: "תחזקנה ידיכם במפעל הכביר שאתם מזכים את ישראל בכל רחבי העולם. זכיתם להאיר את תורת רבינו ולקרבה לכל כלל ישראל".


הגאון רבי דוד אברהם שליט"א ראש ישיבת 'בניין אב' העומד בראש מפעל האדירים של עריכת הסדרה הענקית והמקיפה 'אוצר גאוני ספרד', הציג בפני מרן שליט"א את הספרים החדשים בהם מלוקטים חידושי תורה של מאות מחכמי ספרד לאורך השנים. מרן שליט"א שהתפעל מאד בירך נרגשות את כל העוסקים במלאכה, והביע את משאלתו כי הוא מקווה שבני התורה ישכילו להבין איזה אוצרות של פנינים מונחים בספרים הללו לדובב שפתי ישנים.


"זהו מיזם שיחזק את דרך הלימוד בישיבות", אמר מי שמשמש יובל שנים כראש ישיבה. לא יאומן כי יסופר. בדרך צחות ניתן לדרוש עליכם את המקרא שאמר שלמה 'עשות ספרים הרבה אין קץ'. זו יצירה חשובה שמאירה באור חדש את התורה כולה".


בשיחה, בה נכח גם מנכ"ל  'היכלי תורה - עוז והדר' הרב חנוך דרנגר ועוד עורכים חשובים העוסקים במלאכת הקודש, הרחיב מרן בדברים על דרך הלימוד העצמאית שלו. והעלה זכרונות קודש משנות עברו מאשר ראה אצל גדולי הדורות הקודמים. (הדברים במלואם, עתידים לראות אור בפרסומי המכון). בסיומה של הפגישה אמר מרן: "אשריכם ואשרי חלקכם, שאתם מזכים את כל חלקי עם ישראל – יחד שבטי ישראל – בספרים וחיבורים קדושים. ויהא רעווא שחפץ ה' בידכם יצליח".


נחנכה מחדש ספרייתה המפורסמת של ישיבת 'חכמי לובלין' כ"ט כסלו תשע"ז
תפילה טובה: חדש מ'עוז והדר' מחזור מפואר לראש השנה י"ט אלול תשע"ו
חדש מעוז והדר: הופיע הכרך הראשון חק לישראל המבואר כ"ה אב תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים