ט"ו תמוז תש"פ
חיים ברנרזון כ"ד טבת תשע"ה    19:01 צפו: שלמה קרליבך חוגג יום הולדת תשעים ביצהר

בישוב יצהר החליטו לציין את יום הולדתו התשעים של הרב קרליבך בהתוועדות והופעות מוסיקליות פתוחות לקהל במוצאי שבת הקרוב. לדברי המארגנים, "ליצהר ולרב קרליבך חיבור מיוחד",.

בישוב יצהר החליטו לציין את יום הולדתו התשעים של הרבי המרקד בהתוועדות והופעות מוסיקליות פתוחות לקהל במוצאי שבת הקרוב. "ליצהר ולרב קרליבך חיבור מיוחד", מסבירים המארגנים.
 
"אצלנו זה התחיל" מספר אישי חזני, תושב הישוב. "לרב קרליבך היה קהל ישראלי בעיקר ביצהר, קבר יוסף ובחברון עוד הרבה לפני שהתחילה הנהירה הגדולה אחריו. זה התחיל בכמה בחורים שנחשפו לשיריו והדביקו אחריהם את כל השאר".

בשנים שקדמו ליציאת צה"ל מקבר יוסף, יצהר היתה מקום מגוריהם של תלמידי קבר יוסף, כך שאת כל הפעילות התורנית של היישוב היתה מתבצעת בקבר יוסף עצמו. ובכן, הרב הגיע מספר פעמים לקבר יוסף יחד עם התלמידים וכן הופיע בפני תושבי היישוב לרגל ציון 6 שנים ליצהר.
 
מידי שנה מקיים הישוב אירוע אזורי ביארצייט של רבי שלמה אך כאמור השנה הוחלט לציין גם את יום הולדתו התשעים במלווה מלכה והתוועדות אזורית, כשבחלק הראשון יופיעו אמני הבית של יצהר, ולבסוף תתקיים הופעה מלאה של הזמר הקרליבכי שלמה כ"ץ.
 
הערב האזורי היה אמור לחול במוצאי שבת שמות, יום למחרת תאריך הולדתו של רבי שלמה, אך עקב מזג האויר המתעתע בימים אלו, נדחה הארוע בשבוע ויחול ב כו' טבת.
 
בשנת 1989 במלאת 6 שנים לישוב הצעיר הוזמן רבי שלמה להופיע בפני התושבים. "אמנם רבי שלמה הגיע ליצהר אחרי ש'קבלת שבת קרליבך'  כבר השתרשה ביצהר" מספר הלל ריינוס מוותיקי הישוב, "בכל זאת לא ידענו לגמרי במי מדובר. מה שאני יכול לומר זה שבסוף הערב יצאנו נפעמים, בסוף ההופעה שלמה נישק וחיבק אותנו כאילו היינו בניו".
 
שלמה קרליבך הסביר לתושבים במהלך אותה הופעה ביצהר כי: "הקב"ה לא שאל את אברהם אבינו מה אתה מעדיף, את ניו יורק או את ירושלים, כי אי אפשר אחרת. אברהם אבינו הוא יהודי בלי בחירה. גם לכם אין בחירה לא להיות ביצהר בגלל שאברהם אבינו הוריש לכם את הארץ הזאת, וכל יהודי בכל מקום שהוא, אברהם אבינו מוריש לו את הארץ, כי הרי ירושה זה בלי בחירה".
 
מ"מ ראש מועצת שומרון, יוסי דגן אמר כי הוא "סימל יותר מכל אהבת חינם וקירוב לבבות, כפי שנאמר על אהרון הכהן "אוהב את בריאות ומקרבן לתורה". השומרון, מסמל יותר מכל את אחדות ישראל אהבת ישראל כאזור בו חיים יחד דתיים, חילוניים ומסורתיים באחווה ורעות ומיישבים יחד את לב ארץ ישראל.

הרב קרליבך בעצמו היה תומך נלהב של ההתיישבות ביו"ש, השתתף באחת העליות המרכזיות של גוש אמונים בסבסטיה, הופיע בקרב יוסף וחיזק תמיד את ההתיישבות בשומרון. בשונה מההסתה התקשורתית, אין מקום יותר מהיישוב יצהר לאירוע של שמחה והתוועדות לזכרו".

"זה אביחי מהשב"כ, כדאי שתיקח את עצמך בידיים" ב' שבט תשע"ח
צפו: תגובה ישראלית לדו"ח האו"ם - IMAGINE ה' תמוז תשע"ה
קרא לחיילים לסרב פקודה ונעצר בדרך לאומן ד' תשרי תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מה שלמה נהיה כמו הרבי שליט"א ?(ל"ת)
16/01/2015
חבדניק מוטרלל

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
עידו קפטן בסינגל חדש – "עולם של ילדים" ירוחם שמואלביץ
"לעכטיג" - ישראל אדלר ופינקי וועבר בדואט מרטיט ארי שבקס
מסעודת ראש חודש אצל האדמו"ר לשיר פורימי מקפיץ אלי שכטר
סינגל שלישי לישי ריבו – אחת ולתמיד ירוחם שמואלביץ
יענקי אורלנסקי מגיש: לִבִּי ! מאלבום הבכורה של דודי קאליש! ארי שבקס
למדור מוזיקה