י"ג חשון תשפ"א
חיים ברנרזון ג' שבט תשע"ה    00:39 מטה החינוך של ש"ס נפתח: "להביא את המהפכה החינוכית לכל עיר!"

הערב תנועת ש"ס פתחה את מטה החינוך בכנס בחירות שהתקיים בשכונת בית וגן בירושלים, בהשתתפות חברי מועצת חכמי התורה, יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי וחברי כנסת נוספים, הדוברים דיברו על חשיבותה של מערכת הבחירות הקרובה ועל החשש מפני ממשלה בסגנון אותו חווינו בשנתיים האחרונות.

מאות מנהלי ומנהלות מוסדות של רשת החינוך התורנית של ש"ס השתתפו היום בשעות הצהרים בכינוס חיזוק ופתיחת מטה חינוך, לקראת המערכה הגדולה של תנועת ש"ס, בהשתתפותם של מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה, מרן הגר"ש כהן נשיא המועצת, וחברי המועצת הגר"ש בעדני, הגר"מ מאיה, הגר"ר אלבז והגר"ד יוסף, וחברי הכנסת של ש"ס בראשות יו"ר ש"ס אריה דרעי.


את הכינוס פתח בדברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"מ מאיה שסיפר על פועלה הגדול של רשת החינוך של ש"ס ע"י הקמת מוסדות בכל הארץ.  בדבריו סיפר הגר"מ כי נשאל ע"י אנשים מה להצביע בבחירות הקרובות והשיב על כך, "אמרתי להם הלכה פשוטה שחייב להצביע רק לש"ס משום שש"ס שותפה לכל מוסדות התורה והיא נקראת תנועה קדושה. אני יגיד לכם מתוך נסיון בלי לפגוע מיהדות התורה, יהדות התורה שומרת על הקיים אבל ש"ס מייסדת ובונה דברים חדשים לקרב עוד רחוקים לאביהם שבשמיים ולכן היא חשובה יותר".


לאחר מכן נשא דברים מנכ"ל הרשת ששיבח את פועלו של דרעי בשנתיים האחרונות למען הרשת בגיוס כספים למען הרשת וסיוע בכל הדרוש למרות שש"ס הייתה באופוזיציה, המנכ"ל קרא לכל המנהלים לפעול למען התנועה, "הרשת כולה בסכנת קריסה אם ש"ס תתחזק אנחנו נתחזק", אמר.


אחריו נשא דברים יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי שסיפר על התפתחותה של הרשת וציין כי ישנו בית ספר של הרשת בהוד השרון ,כולם חילונים שם אבל אתה רואה ילדים עם ציציות, איזה קידוש ה' זה, כולנו ראינו באשדוד כשהגיעו נציגים של הורים מהתלמוד תורה אנשים חילוניים והודו על כך, אנחנו רוצים שבעוד כמה שנים יהיה לנו מאות תלמודי תורה כאלה בכל עיר", אמר דרעי.


דרעי ציין את המהפכה שהחלה מאז הקמתה של ש"ס במוסדות, שיעורי תורה, וכינוסים בכל הארץ ואמר כי עלינו בשנים הקרובות להחזיר עטרה ליושנה ולהמשיך את המהפכה הגדולה הזו.


את המשא המרכזי נשא מרן הגר"ש כהן שהרחיב בדברים על חשיבות המערכה הקדושה וקרא לכל אחד להשפיע למען התנועה הקדושה, בדבריו פרץ הגר"ש בבכי ואמר "הקב"ה בצער, השכינה בגלות אנו צריכים לפעול בכל הכח שהממשלה הבאה תהיה טובה לנו שתעזור לעולם התורה".


"הכאב גדול. הקב"ה מחכה לנו, אני מחייה אתכם שומר עליכם למה אתם לא תשמרו את שלי, רבותי ה' יהיה בעזרנו שבע"ה הקב"ה זיכה אותנו. בא הארי יש לו כח", אמר מרן על יו"ר ש"ס, "מנהיג את התנועה בעצה נכונה בלי שום אינטרס אישי לא של כבוד לא של פרנסה לא חסר כלום, הנה עובדה הוא יתפטר מהכנסת, כולם מקבלים משכורת אני לא יודע כמה אבל מקבלים והוא ויתר על זה".


חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני בדבריו קרא לציבור להירתם למשימה, ואמר "מי שנשאר בבית הוא נחשב מזיק, זה עת צרה, בואו לעזרת ה' בגיבורים, יש כאלה מסתפקים אומרים נשב בבית, איך שייך לעשות כזה דבר, לחפש מקומות אחרים, יש כאן מהפכה שלמה של מוסדות תורה, שיעורים, עולם שלם ואת זה רוצים להרחיב בשנייה. איך אפשר להמר למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, על אלף שקל אתה לא מהמר ועל זה חיי תורה אתה מהמר? מה הספקות בכלל, מי יחזיק את התורה, רדפו אותנו רדפו את התורה  מה יש להסתפק כאן?".חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף שליט"א סיפר על מסירות נפשו של אביו מרן זצ"ל למען התנועה, כאשר בכל תקופת בחירות היה מגיע לבית המדרש יחווה דעת ואומר זוהי שעת צרה לסגור את הגמרות וללכת לפעול, "זה מה שצריך לעשות כעת ואני מבטיח שכל מי שיפעל אבא יעמוד עליו בתפילה למעלה להצלחה בכל", קרא הגר"ד.


בסיום המעמד נשא דברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"ר אלבז, יצוין כי זוהי הופעות הראשונה בכנס רשמי של תנועת ש"ס מאז היבחרו לכהן פאר במועצת החכמים. 


הגר"ר בדבריו ציין את זעקתם של מרן הגר"ש כהן והגר"ש בעדני למען התנועה ואמר "גאוני ישראל שמרן בחר בהם זועקים,  אין להם שום אינטרס אישי כלל ועיקר, הכל למען עולם התורה", בדבריו קרא למנהלים, "אתם המנהלים שנבחרתם להיות מובילים של הדור הבא של עם ישראל חייבים ללכת מבית לבית  להסביר את הדברים בבתי ישראל, אסור לחכות צריך לפעול בכל הכח, מפעלו של מרן בסכנה,  אנחנו יום יום מדברים, יום יום צועקים, לא לחכות. תנועת ש"ס קמה  להרמת קרנה של תורה, של קדושה וטהרה, של עם ישראל ולשמור על ערכינו ומנהיגנו הצדיקים אשר הם הנחילו לנו את הדרך אשר נלך בה".


נציגי ש"ס התכנסו להרמת כוסית לקראת חג הפסח י' ניסן תשע"ו
מי תלה את שלט ש"ס בקודקוד של שנלר? ג' טבת תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בעז"ה ממשיכים לעלות סקר ערוץ 1ש"ס-9 ישי 1-2
23/01/2015
נאמנים באמת
ישי אנו קוראים לאחדות חזור בך - חבל על הקולות לפח - חבל על הזכויות על הנאמנות לשעבר למרן אוהבים אך כועסים חזור בך.בשבילך ובעיקר בשביל כולנו
הגב לתגובה
2. לא מצביע שס בגלל דאוד יוסוף
23/01/2015
מצביע פוטנציאלי
הוא מגעיל הוא מנוול חומץ בן יין השאגות שלו השפת הגוף בעעעעעעעעע כך חכ''ש כך הרב זר שס קן צרעות שחוץ מלשאוג כבהמות לא יעשו שום דבר לכם שם ישי נאאא בעיניים שלכם
הגב לתגובה
3. מצוה לקול חכמי התורה.
23/01/2015
אבי
אחר שהמהפכה חוזרת ובגדול ודאי שאנו מצווים גם לשמוע בקולם וגם לתת להם להחזיר את המהפכה של שס במלוא העוצמה
הגב לתגובה
אוי לך מעלבונה של תורה. הוא ת"ח בן ת"ח! אשריו!!!!
23/01/2015
הזהרו בגחלתן
רטוריקה לא קובעת מי האדם אלא מעשיו היומיומיים. רבי דוד הוגה בתורה ומנחילה לרבים יומם וליל. התורה תתבע ממך את עלבון לומדיה ואוהביה. שוב יום אחד לפני...
הגב לתגובה
לך תשתה כוס מים ותרגע...
23/01/2015
אשכנזי
אל תיקח ללב, זה לא בריא!
הגב לתגובה
4. מה קרה
23/01/2015
חצקלה
מה קרה האתר שינה הילוך מאה שמונים קמ"ש
הגב לתגובה
5. מביא אנשים שעובדים ברשת
23/01/2015
שס ז"ל
דרעי לא ממלא אולם אפילו קטן אז מביא עובדים בעל כרחם
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה