15
יום

שהם שני שבועות ויום אחד לעומר

 ל' ניסן תשפ"א
רחלי לוין י"ב שבט תשע"ה    15:39 לקראת טו בשבט: מאמר על חשיבות חליטות הצמחים

אכניצאה, סמבוק שחור, ג'ינג'ר, אקלפטוס והדרים אלו רק חלק מאוצרות הטבע. לחליטות הצמחים, המופקות מצמחי מרפא ומפירות אלה, יש סגולות רפואיות מיוחדות. לקראת ט"ו בשבט: מאמר מיוחד עם כל מה שרציתם לדעת על חליטות צמחים.

אכניצאה, סמבוק שחור, ג'ינג'ר, אקלפטוס והדרים אלו רק חלק מאוצרות הטבע. לחליטות הצמחים, המופקות מצמחי מרפא ומפירות אלה, יש סגולות רפואיות מיוחדות. מחקרים רבים הצליחו לבודד מצמחי המרפא ומן הפירות חומרים פעילים שהוכחו כפועלים כתרופה. החומרים הפעילים, עוברים ברובם למים החמים ומוסיפים להם צבע, טעם וגם סגולות בריאות מיוחדות.

ניתן להשתמש בחומרים הפעילים בצמח גם בצורות אחרות ( כגון מיצוי אלכוהולי, מיצוי יבש, אבקה, השרייה, מרתח, בישול, סירופ, מיצוי נוזלי ועוד), אך יש לציין כי המיצוי המימי, כלומר החליטה, היא הבטוחה והעדינה ביותר לשימוש.

הטיפול בצמחי מרפא הוא צורת הריפוי העתיקה ביותר המוכרת לנו והצמחים משמשים כבסיס לתעשיית התרופות המודרנית. את החליטות מומלץ לשתות. אך ניתן גם לגרגר, בעיקר במקרה של כאבי גרון, לשטוף איתן את חלל הפה ואפילו להכין מהן קומפרסים.

כל חליטה מתאפיינת גם בטעם אחר וגם  בסגולות בריאותיות אחרות:

חליטת אכניצאה וסמבוק: סגולותיהם של האכינצאה והסמבוק ידועות מזה מאות שנים. ברפואת הצמחים העממית מיוחסות להם תכונות המחזקות את המערכת החיסונית. חליטת אכינצאה וסמבוק היא חליטה עשירה בטעם ובניחוח לימוני.

חליטת ג'ינג'ר ודבש: שורש הג'ינג'ר ידוע ברפואה העממית כתומך במערכת החיסונית וכתורם לחיזוק בזמן שינויי מזג אוויר. הג'ינג'ר הוא אחד מצמחי המרפא הנפוצים והאהובים בעולם ומוכר כתבלין מחמם בעל סגולות רבות. הג'ינג'ר בשילוב עם תמצית דבש טבעית יוצרים חליטה מענגת בטעם ובניחוח חריף-מתקתק.

חליטת אקליפטוס והדרים: עלי האקליפטוס ידועים כצמח מרפא המתאים לעונת החורף. לעלי האקליפטוס ריח מנטה רענן וברפואת הצמחים המסורתית מיוחסות להם תכונות של הקלה על הנשימה. עלי האקליפטוס בשילוב עם פירות ההדר יוצרים חליטה ייחודית בניחוח מרענן ובטעם מעודן.

חליטת ג'ינג'ר ולימון: שורש הג'ינג'ר ידוע ברפואה העממית כתומך במערכת החיסונית וכתורם לחיזוק בזמן שינויי מזג אוויר. הג'ינג'ר הוא אחד מצמחי המרפא הנפוצים והאהובים בעולם ומוכר כתבלין מחמם בעל סגולות רבות. הג'ינג'ר בשילוב עם תמצית לימון טבעית יוצרים חליטה מענגת בטעם חריף-מתקתק ובארומה לימונית.


גלריה מטיש טו' בשבט בחצרות האדמו"רים והרבנים ט"ו שבט תשע"ח
בפעילות לב מלכה: חולקו פירות טו' בשבט לילדים בבתי חולים י"ג שבט תשע"ח
כ"ק האדמו"ר מקאליב העניק פירות טו' בשבט לילדים חולים י"ט שבט תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות