כ' אייר תשע"ט
הגר"ש אוירבעך אמש באיצטדיון ארנה
המכה ל-ג'
ירוחם שמואלביץ כ"ה אדר תשע"ה    09:59 הפלג הירושלמי מתייצב לצד ישי ואלפים יתמכו במפלגתו

חיזוק למפלגתו של ישי, אלפים רבים הנמנים על מחנה 'הפלג הירושלמי' צפויים לשלשל לקלפי את הפתקים 'קץ' - מפלגתו של אלי ישי. הוראה רשמית אמנם לא ניתנה, אך לדעת בכירים בפלג מדובר בהוראה שקטה. אמש הציגו כוח אדיר כאשר אלפים רבים התקבצו באצטדיון 'ארנה' בירושלים.

גם בבחירות קודמות כבר צפה המריבה בין שני הפלגים במחנה הליטאי, אולם בניגוד לפעם הקודמת שבה ה'פלג הירושלמי' יישר קו ואלפים רבים הצביעו עבור יהדות התורה, הפעם הזו צפויים אותם אלפים להצביע דווקא למפלגה אחרת - למפלגתו של אלי ישי. 

אלפים רבים הנמנים על פלג זה צפויים לשלשל לקלפי את הפתקים 'קץ', זאת לאחר שאמש הובהר מעל לכל ספק כי ליהדות התורה לא יתנו את קולם. 

מדובר במכה של ממש עבור מפלגת יהדות התורה, שכן הערכות הן כי מדובר בסדר גודל של 20 אלף קולות ויותר, מה שצפוי לפגוע באותו מנדט שביעי שקיבלו בעבר. 

התמיכה במפלגתו של ישי אמנם לא נאמרה אתמול בצורה המפורשת, אך ההוראה השקטה חלחלה לשטח ולכל מי שנמנה על מחנה זה", כך אומר גורם בכיר הנמנה על זרם 'הפלג הירושלמי'. הסבר לדבריו הוא נותן בכך שבמפלגתו של אלי ישי מתכוונים להילחם על הדברים החשובים כשבראשם 'חוק הגיוס'. 

אחד מהעסקנים הנוספים הנמנים על הפלג הירושלמי, נתן הסבר נוסף לכך ואמר: "למי נצביע לאריה דרעי? הוא הרי בטח לא צריך לקבל את קולות המחנה. האפשרות שיש זה או לא להצביע בכלל או להצביע למפלגתו של ישי, שבה יושב גם בחור שהוא לא חרדי אך שהרים את ידו נגד חוק הגיוס בניגוד לכל מפלגתו. יש בזה הכרת הטוב, מעבר לכך שאנו בטוחים שגם אלי ישי ובטח ברוך מרזל שנחשב למקורב למרן הגר"ש אוירבעך יתחשבו גם בדעתו של מרן". 

אמש בכינוס דיברו הרבנים אודות גזירת הגיוס, ושבו והשמיעו קו ברור בנושא. גם הגר"ש אוירבעך נשא דברים ואמר כי כאשר מבקשים לפגוע בלומדי התורה, אנחנו לא נוותר אפילו לא על בן תורה אחד כי זו נגיעה בלב של עם ישראל ועל זה צריך להילחם במסירות נפש". 

התמיכה של 'הפלג הירושלמי' במפלגתו של ישי, היא חיזוק משמעותי למפלגה שמתחזקת מאוד ביומיים האחרונים, וזאת על פי סקרים פנימיים שנערכו במספר מפלגות. עם זאת תוצאות הסקרים אסורים לפרסום בשל חוק תעמולת הבחירות. 

ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה י"ג תמוז תשע"ח
ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ד' תמוז תשע"ח
חבר מועחה"ת הרב אלבז נפגש בחשאי עם אלי ישי כ' טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הרבנים ע,אוירבך, ש. דויטש ומ. גרוס להצביע ג'
16/03/2015
יורם המבולבל
הרבנים ע,אוירבך, ש. דויטש ומ. גרוס להצביע ג' גם הרב מ.ד ליפקוביץ רק ג'
הגב לתגובה
2. תקווה
16/03/2015
יוסי
כולי תקווה שר' שמואל עשה איזה הסכם כתוב עם ישי
הגב לתגובה
3. לא להצביע ליהדות התורה
16/03/2015
דוד שפירא משב''ק
בשם כל גדולי ישראל ללא יוצא מהכלל יש להמנע מלהצביע ג' בבחירות אלו וחלילה להצביע להם כיון שהם עוקרי תורה והם והבית היהודי הם אחד ואין כל הבדל בינהם.
הגב לתגובה
4. דבר אחד טוב יוצא מכל זה
16/03/2015
גאון
המפלגה של ישי מתנדנדת על גבול אחוז החסימה. אם היא לא עוברת - אלפי קולות של המגזר החרדי הולכים לאבדון. התגבור מצד הפלג הירושלמי נותן לגוש החרדי יותר ביטחון לגבי המספר הכולל של המנדטים. ויחד עם זאת - איחולי הצלחה רבה לרשימת יהדות התורה. הם הם הרשימה האמיתית.
הגב לתגובה
5. ימות משיח חב''ד עם הרב שך(ל"ת)
16/03/2015
תמים

הגב לתגובה
6. תמיכת הפלג הירושלמי באלי ישי
16/03/2015
אלמוני
האתר לדעת איננו אובייקטיבי. האתר מסלף את העובדות לטובת אליי ישי. זהו משחק מכור. הכיצד יכולה להתפרסם כתבה שלמה ללא ציון שם של עסקן אחד המביע תמיכה באלי ישי?.......
הגב לתגובה
7. שימו לב
16/03/2015
אלי
הכתב הוא אותו אחד שתמיד כותב נגד הפלג הזה, אין לסמוך עליו כלל וכלל בכל ענינים שיש בהם ספקולציות...וד"ל
הגב לתגובה
8. שקר
16/03/2015
יוסי
י
הגב לתגובה
9. ביזבוז קולות!
16/03/2015
בזבן
סיכוי קטן שיעבור את אחוז החסימה וזה דיראון לדורות! בגלל הפלג עלול המגזר החרדי לשלם מחיר כבד אם ישי לא יעבור את אחוז החסימה. גם ככה המצב שלו גבולי ביותר!
הגב לתגובה
10. משקרים, למה?
16/03/2015
משה
עכשיו כבר התפרסם שהגר"ש אינו תומך ולא תמך ב"קץ" ואגב הנה ציטוט מראיון ששטבון נתן ל'סרוגים' ברביעי האחרון: איך אתה מתייחס לטענה לפיה השירות הצבאי במפלגת יחד הוא בדיעבד ולא לכתחילה? "רבני יחד אומרים חד משמעית: כשבונים תנועה הסטורית שמחברת בין ציבורים הדבר הכי נכון, ואת זה אומרים גם רבנים מהציונות הדתית, שמי שלא לומד תורה יש לו מצווה וזכות להתגייס לצבא ואנחנו נפעל לכך. הדחיקה שקרתה בשנה האחרונה עם הסנקציות הפליליות זה חוסר אחריות. אנחנו עושים דבר נוסף עד היום שום מפלגה חרדית לא אמרה למצביעים שלה שמי שלומד ילך לצבא. ואנחנו אומרים את זה. מצד אחד אנחנו דוחפים לצבא את מי שלא לומד תורה ומצד שני אנחנו מאוד מעריכים את לומדי התורה".
הגב לתגובה
11. ולכן רק בנט....(ל"ת)
16/03/2015
רק תורה וא"י השלימה

הגב לתגובה
12. שקר ר' שמואל לא הורה למי להצביע(ל"ת)
16/03/2015
ירושלמי

הגב לתגובה
13. הלך הזרזיר אצל העורב(ל"ת)
16/03/2015
מצא מין את מינו

הגב לתגובה
אתה חי בסרט! הוא כבר 5 בסקרים.(ל"ת)
16/03/2015
אבי

הגב לתגובה
14. מעניין איך רק האתר של אלי ישי...
16/03/2015
סיפורי סבתא
מדווח על תמיכה שקטה באלי ישי. דבר נוסף-כל הטענות של הגר"ש אוערבך עעל שיתוף הפעולה המזוויע של עסקני יהדות התורה בכל הנוגע לחוק הגיוס נכון באותה המדה כלפי אלי ישי. אז נא לא לזרות חול באזני הציבור. אין שום תמיכה של הגר"ש אויערבך באלי ישי ומפלגת השעטנז הבזויה שלו.
הגב לתגובה
15. מטומטמים
16/03/2015
חולים
וכנראה שתנועת יחד ג"כ ממשיך בדרכי הרב שך והרב אלישיב וזה מה שהפלג העץ אומרים כל הזמן שהם ממשיכים והולכים ובוחרים ביוני שטובון שקיצץ לעולם הישובות וברןך מרזל שפער פיו נגד רב אלישב אן חבל על הפלג הזה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה