ח' תשרי תשפ"א
זה קורה
אשר הלפרין י' ניסן תשע"ה    19:48 בשורה לשכירים: שכר המינימום יעלה ל-5,300 ₪

יו"ר ההסתדרות: "לפני כחמישה חודשים, כאשר הודעתי על דרישת ההסתדרות להעלות את שכר המינימום ב-1,000 ₪, היו הרבה מרימי גבה והיה גם שמצא נימוקים למה זה לעולם לא יכול לקרות. היום כולנו כאן כדי להראות שזה אפשרי ושלא נגזר על אף אדם עובד בישראל להיות אדם עני"

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, ושרגא ברוש, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים, כינסו הערב (ב') מסיבת עיתונאים משותפת והודיעו כי שכר המינימום בישראל יעלה ל-5,300 ₪ במסגרת הסכמות שהושגו בין הצדדים.
 
הבשורה על תוספת נוספת לשכר המינימום מגיעה יומיים בלבד לפני יישום הפעימה הראשונה של ההסכם, לפיה שכר המינימום יעלה החל מיום רביעי (1.4) ב-350 ₪.
 
נזכיר כי לפי המתווה שהוסכם לפני מספר חודשים בין ההסתדרות לבין המעסיקים ואושר בהחלטת ממשלה, הפעימה השנייה תחול ב-1 באוגוסט 2016 אז יעלה שכר המינימום ל-4,825 ₪ והפעימה השלישית מתוכננת ל-1 בינואר 2017, אז צפוי לעלות שכר המינימום ל-5,000 ₪.
 
במסגרת השיחות שהתקיימו בשבועות האחרונים בין יו"ר ההסתדרות לבין יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים, הוסכם על שינוי הסכם שכר המינימום. שיעור ההצמדה לשכר המינימום יעמוד על 47.5% ובנוסף לכך ינתן פיצוי בגין העלאת הפריון במשק, וב-1 בדצמבר 2017, תתווסף פעימה רביעית להעלאת שכר המינימום במסגרתה יועלה שכר המינימום ל-5,300 ₪, אלף שקל מעל לשכר המינימום כיום.
 
במקביל, סוכם בין הצדדים על גיבוש תכנית משותפת שמטרתה העלאת פריון העבודה בישראל, הנחשב לנמוך במדינות ה-OECD. במסגרת התכנית, ייבנה מנגנון מיוחד לתגמול העובדים ועדכון שיטת שכר המינימום בגין העלאת הפריון.
 
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר הערב: "לפני כחמישה חודשים, כאשר הודעתי על דרישת ההסתדרות להעלות את שכר המינימום ב-1,000 ₪, היו הרבה מרימי גבה והיה גם שמצא נימוקים למה זה לעולם לא יכול לקרות. היום כולנו כאן כדי להראות שזה אפשרי ושלא נגזר על אף אדם עובד בישראל להיות אדם עני".
 
ניסנקורן הוסיף: "ההסתדרות שממשיכה להוביל שינוי חברתי, שילבה ידיים עם נשיאות הארגונים העסקיים, על מנת לשנות את סדר העדיפיות הלאומי ובמקביל להשפיע לטובה על חייהן של 700 אלף משפחות שכבר בימים הקרובים יחלו להרגיש בשינוי. עד סוף 2017 שכר המינימום יעלה ברבע מגובהו הנוכחי.

מדובר בשיעור חסר תקדים שמהווה צעד חיוני בצמצום פערים חברתיים והגדלת השוויון. בנוסף סיכמנו על עדכון שיטת שכר המינימום, כך שככל שפריון העבודה יעלה, יינתן לכך ביטוי בשכר המינימום. הפתרון האמיתי לשוק העבודה מצוי בהעלאת הפריון". 

החל מהחודש הבא: שכר המינימום במשק - 5,300 ש"ח י"א חשון תשע"ח
שכר המינימום של עובדי הבנייה יעלה ל-5,600 שקל י"ב תמוז תשע"ה
הכנסת אישרה סופית: שכר המינימום יעלה א' שבט תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מי יודע
31/03/2015
צ
מי יודע מה קורה עם שכר שעתי גם עולה קצת או רק החודשי???
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה