י"ב תשרי תשפ"א
הדמייה של הפארק התת ימי שיוקם בירושלים צילום: גן החיות התנ"כי
חיים ברקוביץ י"ז אב תשע"ב    16:42 הפארק התת ימי הגדול בארץ יוקם בירושלים

ראש העיר ירושלים וצוות גן החיות התנ"כי גייסו תרומות בסך 80 מיליון ₪ להקמת פארק תת ימי הגדול בארץ שיוקם בגן החיות התנ"כי. הפארק בגודל 6000 מ"ר יכיל 2 מיליון קוב מי ים. תוך כשנתיים הפארק יוקם.

תוך כשנתיים יוכלו הירושלמים והתיירים המבקרים בעיר, לצפות מקרוב בכרישים ושאר היצוריים התת ימיים. כל זה יקרה בפארק ענק שישתרע על 6000 מ"ר, ויוקם בגן החיות.

 

הפארק התת ימי הראשון מסוגו בארץ צפוי להפוך לאטרקציה תיירותית ותרבותית ולמוקד משיכה חדש ארצי ובינלאומי בירושלים.  בפארק התת ימי  יוקמו מספר אקווריומים ענקיים שהמבקרים בהם יוכלו לחזות ביצורים הימיים מזוויות שונות ואף להלך בתוך מנהרת מים המקיפה את המבקרים בתוכה ולצפות בעולם התת ימי ב 180 מעלות.

 

קרוב ל- 2 מליון קוב מי ים יכילו המיכלים במבנה האקווריום, עם מערכות מתקדמות לטהור, סחרור, שמירת הטמפרטורה ותאורה שתבטיח את חוויית הביקור מחד ותבטיח את איכות המים ואיכות החייםשל היצורים הימיים.

 

שני אקווריומי ענק שיוקמו בפארק ישימו דגש מיוחד על בתי הגידול השונים והמיוחדים של הים התיכון, ואוצרות הטבע הייחודים של ים סוף. בין היצורים המיוחדים שיאכלסו את האקווריומים מצויים גם כרישים, צבי ים, שוניות אלמוגים, תצוגות מדוזות וגם סוסוני ים. בנוסף, כ- 30 אקווריומים נוספים ירכיבו את חוויית הביקור במקום ובין היתר גם מיכלים שיאפשרו קשר קרוב ומיוחד והאכלת הטריגונים הידועים גם בשפה העממית כ"חתולי ים".

 

ראש העיר ניר ברקת אמר כי " ירושלים היא העיר הראשונה שבה יהיו גם ים תיכון וגם ים סוף ויותר לא יוכלו להגיד שאין ים בירושלים. הפארק התת ימי הענק שנקים יהיה אטרקציה חווייתית מיוחדת במינה, שתמשוך אליה מבקרים, תיירים וחוקרים מהארץ ומהעולם".

 

 

יצויין כי הקמת הגן באה לאחר שראש העיר ירושלים ניר ברקת וצוות גן החיות התנ"כי השלימו בשבועות האחרונים גיוס תקציב של כ- 80 מיליון ₪ להקמת פארק תת ימי ענק בירושלים. את התרומה  המשמעותית ביותר העניקה משפחת רות ודיויד .ס. גוטסמן מניו יורק.

 

דובר משפחת גוטסמן ציין כי "ההישגים והצלחות של גן החיות התנ"כי והחזון שהוצג לנו ע"י מנכ"ל הגן שי דורון הרשימו אותנו מאד, אנו נרגשים שהפרויקט לא רק שייחנך בנושאי שמירת טבע וקיימות סביבתית, אלא גם יגרום להתפעלות וגילוי מצד המבקרים לקסם והיופי של מעמקי הים. המשפחה שלנו תמכה במגוון תוכניות תרבות , חינוך וסביבה בישראל מאז הקמתה בשנת 1948. אנו נשארים מחויבים לשיפור איכות החיים לכל הישראלים".

 

מנכ"ל גן החיות התנכ"י, שי דורון הוסיף כי "לאקווריום מסוג זה יש חשיבות עליונה מבחינה חינוכית ותרומה משמעותית ייחודית לנושאי שמירת טבע והעלאת המודעות לצורך הדחוף לשמור את הסביבה הימית בישראל כמו גם את בתי הגידול המימיים בתוככי ישראל. סכנת הכחדה מרחפת על מינים רבים ועל בתי גידול מימיים בישראל, שנעלמים במהירות"

 

בנוסף, בפארק התת ימי יוקם מרכז חינוכי להכרת העולם הימי הסובב את ישראל. במרכז יתקיימו פעילויות חינוך, לימוד ומחקר במטרה לשמר את בתי הגידול הייחודיים של הסביבה הימית בישראל, ולתרום לפיתוח המחקר ודור העתיד של שומרי טבע בישראל.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי