י"ד תמוז תש"פ
ביג צילום: יח"צ
צעקת השבת
חזקי גולדברג כ"ב אייר תשע"ה    23:15 בער"ח: עצרת מחאה באשדוד למען כבוד השבת

העצרת תתקיים בע"ה ביום ב', ער"ח סיון, בשדרות ירושלים לצד רובע ז'. המחאה על חילולי השבת במתחם 'ביג' וביתר איזורי העיר, כמו גם על ניסיון ראש העיר לשנות את חוק העזר שיתיר פתיחת חנויות ברחבי העיר בשבתות.

מוחים על הפגיעה בכבוד השבת: בישיבה שהתקיימה בהשתתפות רבני העיר אשדוד, התקבלו ההחלטות הנוגעות לקיומה של עצרת ההמונים במחאה על חילולי השבת, והמחאה ההמונית יוצאת לדרך.

העצרת בה צפויים להשתתף רבבות מתושבי העיר ומערים נוספות, מתקיימת במחאה על חילולי השבת הנמשכים במתחם 'ביג' כמו גם ביתר איזורי העיר, ובפרט מול נסיונו של ראש העיר יחיאל לסרי, המבקש לשנות את חוק העזר ולאפשר פתיחת חנויות בשבת.

 
לאחר דיונים שנערכו בהשתתפותם של רבני העיר, ובהם הוחלט כי העצרת שנועדה מראש להתקיים בראש חודש, תתקיים בסופו של דבר בערב ראש חודש, כך שניתן יהיה לנצל את מעמד ההמונים לתפילות 'יום כיפור קטן', סליחות ו'תפילת השל"ה' ברוב עם. אי לכך המועד הסופי של העצרת הוא בע"ה ביום ב', ער"ח סיון.
 
העצרת תתקיים ברח' שדרות ירושלים הסמוך לרובע ז' כאשר הוחלט כי הגברים יתרכזו בשדרות ירושלים, ואילו הנשים, כולל תלמידות הסמינרים ובתי הספר, תתרכזנה ברחובות הסמוכים. העצרת מתקיימת ברישיון המשטרה והמארגנים מבהירים כי היא מיועדת לתפילות ומחאה מכובדת בלבד, ללא כל חשש להפרות סדר כלשהן, כאשר מיד עם תום העצרת יתפזרו המשתתפים במהירות.
 
העצרת תיפתח בשעה 18:00 בתפילת מנחה, ולאחר מכן אמירת סליחות ותפילת יו"כ קטן עם שופרות. בתום העצרת יתקיים מעמד של קבלת עול מלכות שמים בידי ההמונים. העצרת תסתיים בע"ה בשעה 19:00 כשבסיומה יביאו עסקני השבת את דבר העצרת. הציבור נקרא שלא להיגרר לפרובוקציות.
 
בימים הקרובים יערכו ישיבות הכנה בהן משתתפים נציגי כל הקהילות בעיר, כשהמטרה היא להגיע לנוכחות מליאה של כל הציבורים, תוך שימת דגש על הציבור המסורתי ושומר השבת שאף הוא כואב את כאב הפגיעה בשבת. חברי ועדת ההיגוי יפקדו לכן את בתיהם של רבני העיר מכל החוגים במטרה להזמינם להשתתף יחד עם צאן מרעיתם בעצרת הרבבות שכמותה לא ידעה העיר מימיה.
 
"זו מערכה הנוגעת לעתידה של העיר" אומרים עסקני 'משמרת השבת אשדוד' הפועלים בעצה אחת עם 'ועדת הרבנים למען השבת שע"י גדולי ישראל'. הם הבהירו כי המחאה מכוונת כלפי בעלי מתחם 'ביג' הפוגעים בקדושת השבת, אך פרט להם הדרישה היא להביא להפסקת חילולי השבת הנרחבים בעיר, במתחם 'סטאר סנטר' כמו גם ביתר איזורי העיר, שם נפתחו רק בשנים האחרונות קרוב ל80 חנויות תוך הפרת הבטחתו המפורשת של רה"ע לסיעות החרדיות בנושא.
 
פרט לכך, יפעל הציבור החרדי נגד יוזמתו של ראש העיר המבקש לשנות את חוק העזר העירוני כך שמעתה יותר, על פי החוק, לפתוח עסקים בשבת ב'פאתי העיר' (מרחק של 50 מ' מבייני מגורים) וכן תותר הפעלתם של 'מרכולים קטנים' בכל איזורי העיר.

"זו הצעה שלא נסכים לה בשום פנים ואופן" מבהירים רבני העיר שהודיעו כי "הניסיון להעברת חוק העזר בעיריה מהווה יריקה בפרצופו של הציבור שומר השבת בעיר והוצאות יהיו בהתאם". הם הדגישו כי גם הניסיונות להעברת קרית הספורט העירונית, אותה מבקש ראש העיר לקדם, יתקלו בהתנגדות נחרצת של הנציגות החרדית שתמנע את היוזמה שמתבררת כבר כעת כאיום נוסף על כבודה של השבת.

 
"זו תהיה עצרת של אחדות שבה ישתתפו כל שומרי השבת בעיר והיא תביע את הכאב המשותף כיום לכלל תושבי העיר נוכח הפגיעה בכבוד השבת" אומרים בוועדת ההיגוי המייצגת את כל החוגים, "זו תהיה עצרת שכמותה לא ידעה העיר מעודה והיא תעביר את זעקת המחאה של התושבים מול הפגיעה החמורה בכבוד השבת כאשר מובטחנו כי זעקה זו, היוצאת מעומק הלב, לא תשוב ריקם".


רבני אשדוד על החוף הנפרד בעיר: פסול לרחצה ו' תמוז תשע"ח
אשדוד: במעמד מפואר הוכנס ספר תורה לביהמ"ד צאנז כ"ז סיון תשע"ח
מרזל ובן ארי הגיעו לביג באשדוד לחלק נרות לרוסים כ"ד שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי