י"ח תמוז תש"פ
צילום: יעקב אלברשטיין
למען השבת
חזקי גולדברג כ"ח אייר תשע"ה    00:28 דיין בעלזא באשדוד חיבר תפילה לעצרת השבת

לקראת העצרת ביום שני למען השבת בעיר אשדוד, חיבר הדיין הגרח"פ הורביץ שליט"א תפילה מיוחדת אותה יאמרו במהלך העצרת. בתוך כך, הכרזות בשבת בכל בתי הכנסת בעיר אודות חובת ההשתתפות בעצרת.

בואו ונצא לקראת כלה: בעיר אשדוד הושלמו ההכנות לקראת עצרת התפילה ההמונית שתתקיים בע"ה ביום שני, ער"ח סיון, בסימן 'כאיש אחד בלב אחד'. העצרת תתקיים ברחובה של עיר, בשד' ירושלים שלצד רובע ז', וזאת לאחר שקיבלה את הסכמתם וברכתם של כל רבני העיר שליט"א, מכל העדות והחוגים.

בשבת הכריזו הגבאים בכל בתי הכנסיות בעיר, הן בביה"כ של החצרות החסידיות בעיר והן של כל יתר הקהילות, ליטאיות וספרדיות, כמו גם בהיכלי הישיבות, כי על כל אחד מהתושבים להשתתף בעצרת וזאת על רגע הפגיעה בכבודה של השבת בידי חב' 'ביג'. במקביל, התפזרו מתפללים בכל בתי הכנסת בעיר כשהם צועדים לכל קצוות העיר עטויי טליתות, במטרה להביא את דבר השבת ולקרוא לכל התושבים להגיע אל העצרת.

אותם אברכים דיווחו על היענות רבה ואהדה בה התקבלה הבקשה להגיע לעצרת התפילה כמותה לא ידעה העיר מעודה. התגובות שהגיעו מכל קצווי העיר הן של הבנה רבה הקיימת בנוגע לחשיבותה של המערכה שתשפיע על עתידה של העיר.

מועדת ההיגוי נמסר כאשר מסר ברוח דומה הועבר לאוכלוסיה הכללית כי "מדובר בעצם בצעד של התגוננות. פתיחת מרכזי סחר בסמוך לאיזורים שבהם מתגוררים שומרי שבת מהווה קריאת תגר על עצם מגוריו של הציבור החרדי בעיר.

בועדה הוסיפו, "מה גם שאנו לוחמים בעצם את מלחמתו של האזרח הקטן, זה שנאלץ לעבוד למחייתו כל השבוע ועתה הוא עומד להפסיד את יום המנוחה היחיד שלו. אנו נאבקים למען הילד שבקושי רואה את אביו, ועתה הוא מפסיד גם את ההזדמנות היחידה שלו לזמן איכות עם הוריו".

במקביל סיירו גם השבת מתנדבי 'משמרת השבת אשדוד' בקניון 'ביג', שם גילו להוותם כי הקניון פעיל לחלוטין, כאילו מדובר ביום חול. אם לא די בכך, גילו כי למרבה הצער חנות נוספת שעד כה היתה סגורה בשבתות, נפתחה אף היא בשבת הנוכחית – דבר המלמד על הלחצים עמם מתמודדים בעלי העסקים בקניון 'ביג', כמו גם ביתר איזורי העיר והסביבה כולה. 

גם ממשטרת אשדוד נמסר שהמשטרה השלימה היערכותה לעצרת, תוך הבנה שמדובר בעצרת תפילה שתתנהל בצורה מכובדת ושקטה כשההמונים יתפזרו מיד עם תום העצרת.
 
כפי שדווח הגברים מתרכזים ברח' שד' ירושלים ואילו הנשים ברח' רב חיסדא/ינאי. העצרת מיועדת לתושבי אשדוד אם כי אתמול דווח כי אברכי הקהילה החרדית בקרית גת יגיעו אף הם לעצרת במטרה לחזק את תושבי אשדוד במאבקם.

בעצרת יתפלל הציבור תפילת מנחה ויום כיפור קטן, וכן פרקי תהלים. לאחר מכן יתקיים מעמד קבלת עול מלכות שמים. הגרח"פ הורביץ שליט"א, דיין דחסידי בעלזא בעיר, חיבר תפילה מיוחדת שאותה יתפללו המוני המשתתפים בעצרת:

"יהי רצון מלפני אבינו שבשמים שתרחם עלינו ועל פליטתנו שתערה רוח טהרה עלינו ועל כל כלל ישראל לשמור על שבת קדשנו בכל גבולנו. ובזכות כינוס זה יתקרב כל אחד ואחד כפי מעלתו ודרגתו. והקדוש ברוך הוא יתן פה ולשון להשפיע על אלו שנתרחקו משולחן גבוה ליהנות ממתנה טובה ושבת שמה. והנחילנו באהבה וברצון שבת קדשך ותחיש לגאלנו כמובטח לנו מדברי חכמינו זכרונם לברכה 'אלמלי שמרו ישראל שתי שבתות מיד נגאלין'. עשה למען שמך. עשה למען תורתך. עשה למען קדושתך ולמען קדושת שבת קדשך".


רבני אשדוד על החוף הנפרד בעיר: פסול לרחצה ו' תמוז תשע"ח
אשדוד: במעמד מפואר הוכנס ספר תורה לביהמ"ד צאנז כ"ז סיון תשע"ח
מרזל ובן ארי הגיעו לביג באשדוד לחלק נרות לרוסים כ"ד שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי