ז' שבט תשפ"א
חסרה המילה 'בני'
לוי אשכנזי כ' אב תשע"ב    20:26 התפילין הפסולות של הרב שגורמים לסערה בעולם הסת"ם

במשך שנים רבות הניח רב בכיר ומוכר בירושלים, תפילין שבהם הייתה חסרה המילה 'בני'. במהלך השנים שניים מילדיו נפטרו בצורות טראגיות. כשהתפילין עברו לחתנו גם שם החלו בעיות. הסיפור המזעזע שמסעיר את עולם הסת"ם.

סיפור מדהים נחשף בימים האחרונים ב'מכון פאר' הבודק תפילין, מזוזות וספרי תורה, שעה שתפילין של רב בכיר בירושלים התבררו כפסולות, ושמילה שלימה כלל לא נכתבה בתפילין.

 

מהסיפור עולה כי במשך 18 שנה שבה הונחו התפילין של רש"י המהודרות מאוד, בפרשה השניה בתפילין של ראש, היה חסר את המילה "בני" בפרשת והיה כי יבאך, נכתב וכל בכור... אפדה, ללא המילה בני.

 

כאמור הפרשיות הוזמנו ע''י רב קהילה בכיר מאוד, המוכר בירושלים, כשמי שכתב את התפילין הוא סופר ותיק ומומחה, כשאז לפני 18 שנה התבקש הסופר לכתוב את התפילין עם כוונות מיוחדות.

 

מאז כתיבתן לפני שמונה עשרה שנה, הניח אותו רב נכבד את התפילין יום ויום, ביודעו כי יש בידיו זוג תפילין מהודרות ביותר. לאחר שתים עשרה שנה, כשלחתנו אבדו התפילין, הוא החליט למסור לו את התפילין המהודרות, ומאז החל חתנו להניח את התפילין.

 

ב'מכון פאר' הוכנסו השבוע הפרשיות לבדיקת המחשב, אז התגלתה הבעיה. כאשר קיבל בעל התפילין את הבשורה, הוא היה נסער במיוחד, אז החל לספר כי אצל חתנו שני ילדים נפטרו, האחד ילד בן 6, השני ילד בן 12.

 

אלא שבזה לא תמו הסיפורים עם הילדים, שעה שאצל החתן שקיבל את התפילין גם אירעו בעיות עם הילדים, במקרה ראשון אחד הילדים נכווה קשות, במקרה שני ניצל אחד הילדים שעה שארון נפל על גופו ובנס לא נקטעה ידו.

 

יצויין כי כבר לפני מספר שנים ערכו בדיקה בתפילין, זאת לאחר הוראה של אחד מגדולי הדור שפסק כי יש לבדוק את התפילין לאור האירועים שאירעו בבית, התפילין אמנם נבדקו אך דבר לא נמצא בהם. רק כעת לאחר הבדיקה הממוחשבת, התבררה התקלה. עוד יצויין כי הסופר שכתב את התפילין, הינו אחד המוכרים והיר"ש, קביל בצורה קשה את מה שסופר לו, ובעל התפילין נאלץ להרגיעו רבות.


צפו: רגע לפני תחילת הסדר גנב את התפילין כ"ג סיון תשע"ח
פעילי חב"ד מדווחים: התעוררות וביקוש עצום להניח תפילין י"ח סיון תשע"ח
מה אומרים חבריה המוכרים של הפרופ' הצעקנית ט"ו סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ברבורים
08/08/2012
משלה
אל איזה דת אתם מדברים האם בגלל מילה אדם קובר את בניו
הגב לתגובה
2. אי אפשר לבין(ל"ת)
08/08/2012
חיים ברכה ושלום

הגב לתגובה
אכן(ל"ת)
08/08/2012
דוד

הגב לתגובה
3. 1. אי אפשר להבין 2. "פאר" אין או אאוט ?
08/08/2012
חיים ברכה ושלום
א"א להבין כלום. הגהתם את הכתבה שלכם, או לא ? 1) בתחילה אתם כותבים בכותרת המשנה ש2 בניו של הרב נפטרו ואח"כ החלו צרות אצל החתן. בידיעה עצמה , מספר הרב לאחר שמסר את התפילין לחתנו, שאצל חתנו נפטרו 2 ילדים.... ובקטע הבא יש המשך על ילדים (אחרים ? נוספים ?) של החתן..... 2) מכון "פאר" בסדר או לא ? הרי תלו מודעות בשם בי"ד הרב קרליץ שאינו נאמן ? האם הדבר קשור בעריקת גבריאלוב ופתיחתו מכון אחר ?! האם מוסרים להם סת"ם לבדיקה או לא ? אני חוצניק ואינו נוגע לי, רק לחברותא. רבים רבים יודו למי שיואיל בטובו להתיר את הפלונטר.
הגב לתגובה
4. צ"ל אצל חותנו ולא אצל חתנו
08/08/2012
היה ונברא
אחר עין מעמיק בכתבה, אני בטוח שההגהה פישלה וצ"ל (בדברי החתן המספר למכון) שאצל ח ו ת נ ו (ולא חתנו, כמודפס בטעות)) נפטרו 2 ילדים.. ואח"כ החלו הצרות לא עלינו גם אצלו. עכשיו הכל מובן.
הגב לתגובה
5. בדיקת תפילין
08/08/2012
מוטי
איני יודע אם אני צודק אבל אני רק מציין יש יהודי סופר כ-40 שנים בלונדון שמו הגאון ר' ישראל מאיר סמסון הוא סופר מומחה וירא שמים מרובים והוא טוען שלא צריך לבדוק תפילין בכלל ויש לו הוכחה משולחן ערוך ע"כ
הגב לתגובה
יכול להיות שהתפילן שלו לא צריך לבדוק
09/08/2012
יהודי
הוא סופר רבות בשנים. אבל כדאי שכולם ידעו שבספרי תורה של למעלה מחמישים שישים שנה רק 10-12 אחוז נמצאו חסרות ויתרות אצל המחשב אבל כל שהספרי תורה נכתבו יותר מאוחר יש יותר ויותר פסולים עד כדי כך שספרי תורה של עשרים שנים אחרונים יש למעלה מ35-40 אחוז פסולים מחסרות ויתרות - אני מדבר על אלו שנבדקו במחשב. וכל אחד יכול להפיק המסקנות שהוא רוצה, אבל בעובדה אנחנו חיים היום בעולם שכל אחד טרוד במליוני דברים כל הזמן, וגם הסופרים כשכותבים המוח שלהם עף מפה לשם ומשם לעוד מקומות, במילא יש יותר ויותר ס"ת פסולים ל"ע זה לא כל כך קשה לבדוק במחשב ובטח בהשקעה כזה גדולה של לקנות\לכתוב ס"ת אני בטוח ששוה לכל אחד לתת לבדוק דרך המחשב.
הגב לתגובה
Name
09/08/2012
Yossi
הגאון הצדיק ר חיים יןסף סאמסון שליטא
הגב לתגובה
6. פשוט מזעזע !!!(ל"ת)
09/08/2012
א. פריד

הגב לתגובה
ברור שלא זו הסיבה כי הרי גם זה בהשגחה פרטית, אלא :
09/08/2012
מנחם מ. פריש
שזה רמז משמים שהיו יכולים לראות בעוד מועד לו היו בודקים שהתפילין יהיו מהודרות, ומה נראה לכם ? יש גם בעצם זה שהוא לא חשב על כך השגחה/גזירה משמים, שכמובן לא נוכל להבין כי נסתרים דרכי השם
הגב לתגובה
7. אגב : אם במכון פאר עסקינן למה
09/08/2012
אביחי הבר
הם לא יוצאים בקמפיין על מאות זוגות תפילין שנאבדו ונמצאים אצלם והבעלים כנראה לא יודעים ?
הגב לתגובה
8. ה"י
09/08/2012
משה
כשמשגעים לסופר את השכל בדקדוקים שהוא לא רגיל עליהם וכוונות שלא עלו על דעתו מעולם, לא פלא שהוא מתבלבל בסוף ושוכח מילה אחת.
הגב לתגובה
9. לא משנה הפרשנויות
09/08/2012
מישהו
מה שברור שכדאי לבדוק התפילין פעם או פעמיים בשבע שנים. ולהיות חכם ולא להיות צודק.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים