י"ד תמוז תש"פ
חלק מהקהל
שבת שלום
חזקי גולדברג כ"ט אייר תשע"ה    21:17 צפו: עשרות אלפים בעצרת למען השבת באשדוד

מעמד אדיר למען כבודה של שבת המלכה נערכה היום בעיר אשדוד כאשר עשרות אלפים התייצבו לעצרת תפילה ואמירת יום כיפור קטן ברחובה של עיר במחאה על פריצת חומות השבת בעיר. צפו בתיעוד.

קרוב לעשרים אלף בני אדם השתתפו היום, ערב ראש חודש סיוון, בעצרת התפילה ההמונית שהתקיימה ברחובה של העיר אשדוד במחאה על פריצת חומות השבת בפתיחת מרכז הקניות "ביג" תוך כדי שינוי בסטטוס קוו.

העצרת נפתחה בתפילת מנחה ואמירת תפילת "יום כיפור קטן" הנהוג בערב ראש חודש. בהמשך אמר הקהל מספר פרקי תהילים, ולקראת תום המעמד, התלכד הציבור כולו בקבלת עול מלכות שמיים.

בניגוד לנסיונותיהם של גורמים שונים, שטענותיהם גובו על ידי מספר כלי תקשורת, העצרת הוכיחה כי העיר אשדוד מאוחדת במאבקה נגד מחללי השבת. בעצרת ניתן היה לראות קהל מכל הציבורים החרדים בעיר.

בוועדה המיוחדת שמונתה על ידי רבני העיר, בד"צ רבני הקריות, אומרים הערב ל'לדעת' כי אם בימים הקרובים לא יראו שחל שינוי בעמדת בעלי המקום, ולא יסגרו את המקום בשבתות, הם יפעילו את התוכנית שתוביל לקריסתה הכלכלית של החברה.

כפי שכבר דווח בעבר ב'לדעת', קוטלגו המשקיעים השונים, מחזיקי האג"חים, בעלי המניות ויתר בעלי השליטה, שבזכות ההון שהמציאו הוקם בקניון הענק באשדוד שבהקמתו הושקעו  120 מיליוני שקלים שגוייסו כולם ממקורות חיצוניים – אג"ח שהונפקו בבורסה והן נרכשו בידי כ-40 גופי הון שהם אלו שהזרימו את ההון שנדרש לקבוצה.

בהתבסס על אותם נתונים גובשה התוכנית שלאחר שנחשפו לה גורמים בכירים בשוק ההון יחד עם יועצי השקעות, היא הוגדרה על ידם כ'מבריקה'. "זו תוכנית מהפכנית שמה שמייחד אותה היא שהיא בנויה על לוגיקה פשוטה, כאשר בשל הכללים של שוק ההון היא אומרת דבר אחד", הם סיכמו, "במידה והתוכנית תופעל – החברה תקרוס. חד משמעית".

בבסיס התוכנית עומדים הכספים שהוזרמו לקבוצה בידי חברות הביטוח כשמדובר בכמעט כל חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ובתי השקעות. כספים אלו שהם בעצם כספי ציבור והם מורכבים מהפוליסות, הפנסיות ותוכניות החיסכון של האזרח הקטן, מהווים את מרכז הכובד של ההשקעה, וזאת לאחר שגופים אלו רכשו את האג"חים שבעזרתם הצליחה החברה להשלים את גיוסי ההון שלה. מה שנדרש איפוא לעשות כדי למוטט את כל ההשקעה הזו, היא קריאה אחת של ראשי הציבור החרדי שיקראו  לציבור למשוך את השקעתם ב'ביג'.

הקריאה הזו, שבעקבותיה יפנה הציבור לחברות הביטוח וקרנות הפנסיה, ליועצי ההשקעות ולבנקים, וידרוש מהן במפגיע להסתלק מההשקעה ב'ביג', תיצור גלגל שכאשר הוא יחל לנוע לא יהיה ניתן לעצור אותו.

"ההליך פשוט מאד", אומר לנו בכיר בשוק ההון שנחשף לתוכנית, "הציבור ידרוש מהחברות למשוך את ידן מההשקעה ב'ביג', והן יעשו זאת וימכרו את האג"ח בהפסד, מה שכבר גורם לפגיעה אנושה ב'ביג'. אבל זו רק ההתחלה: שכן מיד לאחר שברשות לני"ע יזהו את המגמה שבה ציבור ענק יוצא נגד החברה והוא קורא לבטל את ההשקעות בה, כפי שהוא גם מדיר את רגליו מהקניונים המופעלים על ידה, דבר שיגרום בהכרח להפחתת ההכנסות של החברה לפחות ב30%, אזי תידרש הרשות לפי החוק לני"ע להוציא אזהרת ריווח לבעלי האג"ח ולהתריע על צפי לירידה של 30% מערך באג"ח. 

האזהרה הזו, פרט לכך שהיא תגרום להסתלקותן של החברות הציבוריות,  מחייבת את חברות הדירוג להוריד את חוזק האג"ח בכמה רמות כך שהן יוגדרו כ'אגרות זבל'. מפה הדרך לקריסה ולחדלות פירעון קצרה ומהירה".

אותו גורם הוסיף ואמר ש"זו לא תיאוריה תלושה ודמיונית. זו כמעט מתמטיקה פשוטה. כיום, ברגע שאנו מזהים סיכון אנו חייבים להתריע, וההתרעה הזו יוצרת אפקט של כדור שלג שרק הולך ומתגלגל ומתעצם".

רבני אשדוד על החוף הנפרד בעיר: פסול לרחצה ו' תמוז תשע"ח
אשדוד: במעמד מפואר הוכנס ספר תורה לביהמ"ד צאנז כ"ז סיון תשע"ח
מרזל ובן ארי הגיעו לביג באשדוד לחלק נרות לרוסים כ"ד שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הייתי בעצרת התרגשתי !!!
18/05/2015
שימי
עשרות אלפים עמדו והתפללו ברצינות ומחו על חילולי השבת באשדוד
הגב לתגובה
2. 25.000 אלף איש להערכת המשטרה במקום
18/05/2015
מאיר מאשדוד
כל התושבים יצאו לעצרת
הגב לתגובה
3. אדמורים תמונות בבקשה
18/05/2015
משה
איפה הרבי מטשרנוביל וטולנה פיצבורג שומרי אמונים שלא נראים בתמונה
הגב לתגובה
4. זו היתה הפגנת מחאה!!! לא סתם עצרת תפילה...
18/05/2015
אני
כך היה דרכו של מרן החזו"א ושאר גדו"י בדור הקודם וכן רוב גדו"י בדורינו!!! אם הם לא מבינים דיבורים, יש לעשות מעשים, את המקל אפילו הכלב מבין.
הגב לתגובה
5. לא נכון 10000(ל"ת)
18/05/2015
משה

הגב לתגובה
10000 איש היו שם ולא יותר
18/05/2015
יעקב מאשדוד
הייתי שם היה הרבה מקום ריק באמצע ולא כולם היו שם וכמעט כל החנויות היו פתוחות
הגב לתגובה
את הרחובות של הנשים לא ראית !!!
19/05/2015
משה
שם עמדו עוד 12.000 אלף נשים עם ילדים
הגב לתגובה
אתה כנראה עמדת בשולי העצרת
19/05/2015
דודו
אני ראיתי מלמעלה את כולם והיה יותר מ 25000 אלף איש, אל תשכח גם את המתחם הענק עם נשים, שאתה לא ראית.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי