22
יום

שהם שלשה שבועות ויום אחד לעומר

 ז' אייר תשפ"א
ציון אלול נהג אגד המציל
טוב שההגה...
ישראל הלוי ז' תמוז תשע"ה    22:44 נהג אגד הציל חיים בכביש 6

נהג אגד שנסע במוצאי שבת האחרונה בכביש 6, שם לב כי בצד הכביש עומד בחור צעיר ומתנהג בצורה לא שגרתית. הנהג עצר את האוטובוס ושם לב כי הבחור בעיצומו של התקף לב. תושייתו של הנהג בהענקת עזרה ראשונה והזמנת ניידת טיפול נמרץ הצילה את חייו של הבחור.

מוצאי שבת, השעה 22:30, על כביש 6 המכוניות דוהרות כרגיל במהירות גבוהה.  ציון אלול, נהג אגד, שומר תו"מ,  נוסע בקו 969 מטבריה לבני ברק. האוטובוס מלא ביהודים שומרי מצוות,  שחוזרים מהצפון לביתם. אחרי מחלף עין תות אלול מבחין מרחוק בבחור שמנופף בידיו כשמכשיר האייפון בידו. הבחור קופץ לכביש וחוזר לשוליים, כל הרכבים חולפים על פניו במהירות ומצפצפים לו- אף אחד לא עוצר. ציון אלול, בן 61, נהג ותיק באגד, מרגיש כי מדובר בהתנהגות לא שגרתית, למרות מעט חששות הוא מחליט לעצור את האוטובוס העמוס בנוסעים בצד הדרך ולבדוק במה מדובר.

ציון יורד מהאוטובוס וניגש לבחור הצעיר, מ. בן 27 מכפר קרע. הצעיר מספיק עוד לומר לאלול שהוא כבר מנופף 40 דקות ואף אחד לא עוצר לו, הוא מתלונן בשארית כוחותיו על כאבים בחזה ומתמוטט. ציון מתעשת במהירות ומתחיל לעסות לו מעט את הלב, הוא מרים את רגליו וממשיך לתקשר אתו כדי להשאיר אותו בהכרה. ציון מתקשר לכביש 6 ומבקש ניידת טיפול נמרץ בדחיפות. הנוסעים החרדים, שהיו באוטובוס, מסייעים גם הם ומרימים טלפונים למד"א ולמוקדי סיוע ועזרה של המגזר החרדי. כעבור כמה דקות עוצר רכב נוסף ובו בני זוג שמסייעים לאלול בטיפול בצעיר ובהמתנה למגן דוד אדום.

כעבור זמן לא רב מגיע אמבולנס ומפנה את הצעיר למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הלל יפה בחדרה. אביו של הצעיר, ד,  מקבל טלפון מבית החולים בשעה 24:00 וממהר לבית החולים. לדבריו בנו ביקר במוצ"ש אצל משפחה ובדרך חזרה לביתו הרגיש כאבים בחזה. הוא עצר בצד הדרך אחרי המנהרה במחלף עין תות לכיוון דרום ונופף לעזרה." הכביש היה חשוך וכידוע במוצ"ש כולם  נוסעים במהירות וממהרים לביתם, בטח גם חשבו שהוא שיכור או משהו", ציין האב, מנהל בית ספר לשעבר וכיום מנחה בקורסים לנהיגה מונעת. "השמים שלחו לי מלאך בדמות נהג אגד".

האב הרגיש חובה לאתר את הנהג שעזר לבנו, באותו הזמן מסתבר כי ציון אלול הרים טלפונים לכביש 6 ומגן דוד אדום בניסיון לאתר את הבחור ולשאול לשלומו. " מאוד חששתי לחייו", ציין אלול. " היה לי את מספר הנייד שלו, כי לקחתי ממנו את המספר תוך כדי העזרה הראשונית והניסיון לשמור אותו בהכרה. הוא לא ענה לי כל הבוקר והייתי מודאג. כל מי שהתקשרתי אליו סירב לתת לי פרטים, עד שאיתרתי שהוא מאושפז בהלל יפה, סיפרתי להם את הסיפור והם הסכימו לעדכן אותי במצבו."

ד. התקשר למכר ותיק שלו באגד כדי שזה יעזור לו לאתר את הנהג ולהודות לו. "תוך כדי שאני מחייג מתקשר הטלפון של הבן ועל הקו הנהג, הזלתי דמעות, רציתי לחבק אותו, לנשק אותו. בזכותו הבן שלי נולד מחדש." הצעיר שוחרר אתמול מבית החולים ונמצא בהתאוששות בביתו.

אבי פרידמן, יו"ר אגד "ציון הוא נהג ותיק באגד והמעשה שלו מהווה דוגמא ומופת לא רק לנהגי אגד, אלא לכל אזרח במדינת ישראל. אנחנו משקיעים משאבים רבים בהדרכת הנהגים להתנהגות סבלנית ואנושית לא רק כלפי הנוסעים, אלא גם כלפי אזרחים הנקרים בדרכם. בימים כאלה בהם הקיטוב והשסע בחברה נמצאים בכותרות זה מחמם את הלב לראות אצילות נפש של נהג שבמקרה הזה אף הצילה חיים".


אגב, מסתבר שזו לא הפעם הראשונה בה ציון אלול, מסייע בהצלת חיים, בשנות השמונים כאשר נהג באוטובוס רצה אליו נוסעת והודיעה כי בעלה הולך למות באוטובוס. ציון עצר את האוטובוס ורץ לעזור לו. הבחור כעט בלע את הלשון ואלול העניק לו סיוע ראשוני ומהיר שהציל את חייו, העלה אותו לאלונקה וסייע לפנות אותו לבית החולים.
 

"נשי אגודת ישראל פעלה לסיכול התאגדות עובדות" י"ב שבט תשע"ח
ירושלים: קו חדש להר הזיתים יצא לדרך י"ט כסלו תשע"ח
45 אלף איש בתביעה ייצוגית נגד חברת אגד כ"ט אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. משהו פה לא ברור
05/07/2015
יוסי
40 דק' הוא היה בהתקף לב נפנף עם הטלפון ולא התקשר למד"א???
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה