כ' אייר תשע"ט
מאבק בהסתה
יעקב עזרא ג' אב תשע"ה    22:16 חיילים חרדים שהושמצו יעידו בפני ועדת חו"ב

ועדת חוץ ובטחון של הכנסת תקיים דיון חירום בעקבות ההסתה נגד החיילים החרדים, בהשתתפות שרים בכירים כאשר המושמצים בחוברת "הציידים" יעידו בפניהם. "נפעל עד למיגור ההסתה נגד החיילים החרדים".

בעקבות פניית 'המטה החרדי בליכוד', תקיים וועדת החוץ והביטחון של הכנסת דיון דחוף בשבוע הבא בנושא ההסתה והאלימות כנגד חיילי צה"ל מהמגזר החרדי. את הדיון ינהל חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד) יו"ר וועדת המשנה, ואליו יוזמנו נציגי הפרקליטות, המשטרה, הצבא, משרד הביטחון ובני משפחות חיילים שהותקפו.

כזכור - מזה כשנתיים מתנהל מסע הסתה מכוער ואלים, כנגד חיילים וקצינים חרדים. מסע שהוביל לפגיעה פיזית, והתנכלויות חוזרות ונשנות בחיילים ובאישי ציבור המזוהים עם גיוס חרדים לצה"ל. בשבוע האחרון עלו מדרגה כאשר פרסמו פרטים אישיים.

יעקב וידר יו"ר המטה החרדי וחבר נשיאות ועידת הליכוד מסר בתגובה לאתר 'לדעת' כי "העובדה שמשטרת ישראל והפרקליטות מתעלמות לחלוטין מההסתה החריפה כנגד חיילי צה"ל החרדים - מקוממת ובלתי נסבלת. אמשיך ואפעל, בסיוע נציגי הליכוד בכנסת ובממשלה, עד למיגור המוחלט של ההסתה והאלימות".

כזכור, בחוברת "הציידים" שהופצה בשבוע האחרון, יש עליית מדרגה חמורה במאבק נגד המגייסים. בחוברת מופיעים פרטיהם האישיים, כולל תמונות, מספר תעודת זהות, כתובת ומספר טלפון, לאיזה חוג הוא משתייך, באיזו ישיבה למד וגילו המדוייק.

יממה לאחר פרסום החוברת, הגישו בכירים בצה"ל חמישה תלונות נגד המוציאים לאור והמפיצים של חוברת ההסתה נגד המגייסים החרדים שהופץ אתמול בריכוזי הערים החרדיות תחת השם "הציידים", עם תמונות ופרטי המגייסים.

התלונה הוגשה בעקבות דרישת חיילים חרדים מראשי הצבא להגן עליהם מפני אותה קבוצה הרודפת אותם, לעיתים גם באלימות פיזית. מדובר צה"ל נמסר כי "הפצת המידע אודות משרתי צה"ל הינה אירוע חמור ביותר שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי מדינה דמוקרטית וערכיו של העם היהודי".

בצבא הבהירו כי "צה"ל מקיים שיח שוטף מול האוכלוסיה החרדית ופרסומים אלו אינם מהווים ייצוג של אוכלוסיה זו. יחד עם זאת, מדובר בהסתה כנגד המשרתים והיא ראוייה לגינוי והוקעה בכל תוקף".

בתגובה לטענות שהושמעו במהלך היממה האחרונה מפי אלו שתמונותיהם פורסמו אומרים בצבא כי "צה"ל עומד מאחורי משרתיו, יעביר פרסומים אלו למשטרת ישראל ומצפה כי המפיצים יטופלו במלוא חומרת הדין".

האזינו: בעקבות החיקוי של ברק עשינו שיחה מפתיעה י"ח אב תשע"ז
הליכודניקים מגיעים לסייר בבני ברק ג' אלול תשע"ה
הח"כים החרדים נעדרו מדיון בתקיפת החיילים החרדים י"ד אב תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. לא שוה תגובה
19/07/2015
.
.
הגב לתגובה
2. אשר קרך בדרך ויזנב בך כל הנחשלים אחריך!
19/07/2015
קטן
והוקע אותם נגד השמש כל אלו הטמא נפש שמכרו נשמתם לשטן ומנסים להפיל בחורי ישראל לצבא הטמא והמזוהם!
הגב לתגובה
3. והוקע אותם נגד השמש!
19/07/2015
קטן
הטמאי נפש למיניהם שמכרו נשמתם לשטן ומנסים להפיל בחורי ישראל לצבא הטמא והמזוהם! אוי להם ולנשמתם!
הגב לתגובה
4. וכל אלה שמסתובבים עם פלאפונים לא כשרים
19/07/2015
יעקב
עדיף כבר שילכו לצבא
הגב לתגובה
5. רוקדים "מה יפית"
20/07/2015
עברי
לכו לפריצים, תתחנפו. תלשינו. תרקדו לפניהם תמכרו להם לוקשים. בשביל עוד כמה צ'פחות מהאדונים הנאורים. הציבור הולך ומתגבש לשמוע להוראת כל גדולי הדור ובראשם מרן הגראי"ל שהגיוס בזמן הזה אסור, כי כוונתם לשנות אותנו - שעת השמד. לא יעזור לכם שתכתבו על כל המוסדות של הקירוב שזה חרדים העסק לא יחזיק לא תצליחו להדביק את הקצב של היעדים, והציבור לא רוצה לראות מדים ברחוב. נקודה. זה הולך להתפוצף לכם בפנים. ואז מה? איך תסתכלו בפנים של האדונים החדשים? השירות הצבאי זה כבר דבר חשוב אפילו אצל החילוניים אז עכשיו נזכרתם פתאום להיות ציונים?
הגב לתגובה
6. מציון ,שילחמו להגנתם אותם חילונים....
20/07/2015
חרדי
כמה שרשויות החוק והמשפט יתנו הגנה לאותם מסיתים חרדק״ים...כך הם יותר יורחקו וינודו מהחברה החרדית והשפעתם תפחת ותרד....אז יאלה תתבכיינו במשטרה בבית משפט בכנסת ....ועליהם הנביא זועק אותי עזבו לחצוב להם בורות נשברים...
הגב לתגובה
7. שילך
20/07/2015
חיים חיים
וכן כל מי שלא לומד מספיק שילך להצבא וכן מי שאין לו שלום בית שילך להצבא וכן מי שאין לו פרנסה שילך להצבא במקום לעשות שנוווררר שילכו להצבא וכן מי שקנאי וגם עסקן ציבורי בשכונה וגם גונב מהמדינה עדיף שיוריד התחפושת ןילך להצבא
הגב לתגובה
8. חוץ מהצבא איפה אנחנו
20/07/2015
חיים חיים
בה נעשה סדר הולכים להצבא כי הילדים לא הצליחו מה הגדולים עושים שכן יצליחו האם כולום מסודרים עם ישיבות מה המטרה של המשגיחים? איפה הם למדו לחנך הם אפילו לא יודעים איך להגיד מילה טובה לבחור לדעתי היה צריך ליהיות סמינרים למשגיחים ,ראשי ישיבות רמי"ם אפילו להורים אולי בהסדר לימודים של "דירשו" ללמוד ולהיבחן על ספר חובת התלמידים לראות מה זה חינוך עם לב ויראת שמים אח"כ אין צבא הלוואי שיבינו כל טוב
הגב לתגובה
9. בצייידים המקורי
20/07/2015
ציוני
בחוברת המקורית רשום גם נועם זיגמן אבל לאחר תחנונים הורידו אותו
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה