ט"ז תמוז תש"פ
חיים ברקוביץ ב' אלול תשע"ב    21:17 גוטרמן לכץ: למנוע קריסת התח"צ לקראת פתיחת שנת הלימודים

ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן פנה לשר התחבורה ישראל כץ, בבקשה למנוע קריסת התחבורה הציבורית לקראת פתיחת שנת הלימודים, ואכלוס השכונות החדשות.

ראש עיריית מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן, התריע בפני שר התחבורה ישראל כץ, אודות קריסה מוחלטת של התחבורה הציבורית בעיר, לקראת תחילת שנת הלימודים ולאור הגידול העצום באוכלוסיית התושבים ואכלוס השכונות החדשות, אשר אינם זוכים למענה תחבורתי ראוי מזה תקופה ארוכה, כאשר המחסור בתחבורה ציבורית צפוי לגבור נוכח כניסתו של מפעיל תחבורה ציבורית חדש לעיר רק בעוד תשעה חודשים.

 

הפניה הועברה בהתאם לפעילותו של רה"ע הרב גוטרמן יחד עם ועדת התחבורה מודיעין עילית, בהכנת המכרז התחבורתי הגדול, בו עבדו על שני מישורים.

 

א. הכנסת תנאים למכרז שלא הוצבו בעבר במכרזים לתחבורה ציבורית, וזאת לאור הפקת לקחים ובעיות שנוצרו במכרז הקודם שלקה בחסר, במטרה לשפר את שירותי התח"צ בתוך העיר ומחוצה לה, כדוגמא, תגבור הנסיעות, הוספת קווים לפי הזמנה עפ"י צורך הנסיעה באופן מיידי, מועדי החלפת האוטובוסים הישנים בחדשים וכו'. משרד התחבורה נענה לכל הדרישות והכלילם לראשונה בתוך המכרז.

 

ב. נעשתה פעילות מקיפה לדאוג שתקופת המעבר תהיה מצומצמת וקצרה, על מנת שהמוני התושבים לא יסבלו בתקופה זו, בטרם ייכנס המפעיל החדש.

 

ואכן, לאור פעילותם המכרז יצא לפועל עם התנאים האמורים המופיעים לראשונה בתוך תנאי המכרז לתח"צ, ועם פרסום תוצאות המכרז הועברה לשר התחבורה הדרישה להשלים את החלק השני בפעילות החשובה, לוודא שהתושבים לא יסבלו בתקופת המעבר.

 

במכתבו לשר התחבורה, מציין הרב גוטרמן, כי "לפני למעלה משנה אושר ע"י משרד התחבורה הוספת קו פנימי נוסף שישרת את השכונות המזרחיות, מאחר והמשרד נמצא בתהליך מכרזי לבחירת מפעיל חדש לתחבורה הציבורית בעיר הפעלת הקו מתעכבת.

 

"לפני כחודשיים, בפגישה איתך, נאמר כי תוך חודש יבחר המפעיל החדש, אך לצערנו טרם הגיעו התוצאות לצרכי התושבים. אנו עומדים עתה לאחר ובמהלך אכלוס מסיבי של השכונות המזרחיות, לקראת החופשה ופתיחת שנת הלימודים, והעומס בקו 5 (הקו הפנימי היחידי שמשרת את השכונה) הינו בלתי נסבל ולא יכול למלא את צרכי התחבורה הציבורית בשכונות המזרחיות".

 

את מכתבו מסיים הרב גוטרמן בכך ש"לא יתכן כי עיכובים טכניים במשרד יעכבו את הפעלת הקו שהינו צורך קריטי לתושבי העיר בכלל ותושבי השכונות המזרחיות בפרט שנוסעים באוטובוסים עמוסים ו/או נשארים בתחנות מחוסר מקום באוטובוס. אנו מבקשים את טיפול המשרד בדחיפות להוספת קו נוסף באופן מידי ללא התחשבות בעיכובים בבחירת המפעיל חדש".

 

בוועדת התחבורה מודיעין עילית אף חוששים כי זמן המעבר עד לכניסת החברה החדשה יארך מעבר לתקופה הקצובה. חברי הוועדה מתריעים, כי "כבר חמש שנים משרד התחבורה אינו מאפשר תגבור נסיעות והוספת קווים! איננו יכולים לדעת כמה זמן יארך עד שייכנס המפעיל החדש, אנו חוששים שהדבר יארך אף מספר שנים, בפרט אם יוגשו בג"צים כפי המסתמן. מצד אחד אנו שמחים על המכרז שהושקעו בו מאמצים מרובים ע"י משרד התחבורה והרב גוטרמן יחד עם ועדת התחבורה, מצד שני, על משרד התחבורה לדאוג שהתושבים לא יסבלו לאורך תקופה זו ואף יתגברו ויחדשו את האוטובוסים גם בתקופה זו".


חודש לאחר שחלה: נפטר האברך השקדן ממודיעין עילית י"ד אלול תשע"ז
צפו: חזר מהחיידר ורכב פוגע בו במעבר חצייה כ"ו סיון תשע"ז
מודיעין עילית אחת הערים עם ריבוי מקרי הגירושין כ"ו סיון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ראש עיר מסור
21/08/2012
צבי
רק גוטרמן הצדיק דואג לכל הפרטיים הקטנים לתושבי עירו, אשרי קרית ספר שזכו בה
הגב לתגובה
2. עוד כתבה ועוד מכתב אך....
21/08/2012
אחת
תקפצו שזה יעזור, הסבל שלנו ממשיך.......
הגב לתגובה
זה עוזר
21/08/2012
נני
עוד כמה חודשים יש חברה חדשה, כך שאם מישהו סבל יש תקוה שזה מסתיים
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי