ט' תשרי תשפ"א
ממחזרים
ירוחם שמואלביץ ד' תשרי תשע"ו    00:26 אלעד הכפילה את כמות המיחזור ביחס לתקופה אשתקד

ניצחה בפעילות 'ילד זוכה עיר זוכה' של תאגיד המיחזור אל''ה ותקבל פעילות חג חוייתית לילדי העיר מתנה. במקום השני הגיעה העיר בני ברק ואחריה מודיעין עילית


פעילות 'ילד זוכה עיר זוכה' של תאגיד המיחזור אל''ה בשיתוף הרשויות המקומיות החרדיות הגיע לסיומו לאחר חודשיים של פעילות מאסיבית ונתוני המיחזור החדשים מלמדים על זינוק דרמטי בכמויות המיחזור באיזורים החרדיים.

במסגרת הפעילות התבקשו ילדי הערים והשכונות החרדיות לזרוק למיחזוריות את בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים הריקים, תוך ציון שמם ומספר הטלפון שלהם. בכל שבוע הוגרלו מבין המשליכים אופניים יוקרתיות וספרים רבים.

לאורך כל הדרך נהנו בתאגיד המיחזור אל''ה מסיוע הדוק של ראשי הרשויות החרדיות שנחשפו למהלך באסיפה מיוחדת שהתקיימה במשרדי התאגיד תחת הכותרת ''ממחזרים וזוכים''.

באותו דיון שהתקיים לפני תחילת הפעילות השתתפו  סגני ראשי ערים, מנהלי מחלקות, חברי מועצת עיר ופעילי איכות סביבה חרדיים. בישיבה עלתה שוב ושוב הנקודה הברורה שמיחזור אינו רק מושג ירוק אלא חובה תורנית בגדר 'בל תשחית'  וכפי שהורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשיחתו לראשי אל''ה כי מאחר ומייצרם מהמיחזור פריטים רבים חובה למחזר בקבוקים ולא להשליכם לפח.

השבוע לאחר תום הפעילות המיוחדת בדקו אנשי אל''ה את נתוני המיחזור וגילו כי לאחר בדיקות כמויות האיסוף של הערים החרדיות שהשתתפו במהלך עלה כי העיר אלעד הגבירה את שעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים בחודשים יולי אוגוסט 2015 לעומת יולי אוגוסט 2014 ב- 95%.
בתאגיד ציינו לשבח את פעילות העירייה בראשות ראש העיר הרב ישראל פרוש, והגברת לאה דוידוב, מנהלת המחלקת לאיכות הסביבה בעיר שפעלה ללא לאות בנושא. ניתן לומר כי העירייה והתושבים הצליחו לשנות את דפוסי המיחזור של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים באמצעות המיחזורית שכמעט הכפילו עצמם בהשוואה לשנה שעברה.

בנוסף  לזכיית הילדים והמשפחות במתנות לאורך הפעילות, העיר הזוכה תקבל מאל"ה מענק לפעילות ייחודית לילדי העיר  בחוה"מ סוכות התשע"ו, בגובה של 35 אלף ש''ח.

במקום השני בנתוני הגידול במיחזור הגיעה העיר בני ברק עם גידול מרשים של 58% בכמות מיחזור הבקבוקים. למקום השלישי הגיעה העיר מודיעין עילית עם גידול במיחזור של  15.3%

ראש העיר אלעד, הרב ישראל פרוש אומר כי "הפעילות שביצענו לאורך כל השנה, ובתקופה האחרונה בפרט, בניצוחה של הגב' דוידוב ומנהל האגף הר' איזק לוי, הוכיחה את עצמה בהטמעת המודעות לשמירה על הסביבה וחשיבות המיחזור, כשילדי העיר שיתפו פעולה ולא רק במבצע הנוכחי אלא גם בלמידה לאורך כל השנה במוסדות החינוך. אני מברך את תושבי העיר על הזכיה, וגם על המתנה שנקבל בזכותה, פעילות התרבות לתושבים".

מר חיים זרביב מנכ''ל תאגיד המיחזור אל''ה אומר כי נרשמו גידולים יפים במיחזור בקבוקי המשקה המשפחתיים המיחזורית בעקבות מבצע ממחזרים וזוכים בערים חרדיות נוספות, אך בפער גדול ומשמעותי היתה זו אלעד שכמעט הכפילה את כמויות מיחזור בקבוקי השתיה מפלסטיק במיחזוריות. המבצע הצליח!. והמנצחים הגדולים הם התושבים שבזכות המחזור נהנים משיפור באיכות הסביבה ושמירה על משאבי הטבע.

מנהלת השיווק של תאגיד המיחזור גב' חגית חושן הגיבה לתוצאות באומרה ''שיתוף פעולה הדוק של ראשי הערים, אגפי איכות הסביבה והשפע יחד עם התושבים, הם הנוסחה המנצחת לגידול בשעורי המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים. שוב הוכחנו כי הסברה, חינוך וחוויות מיחזור (של פעילות נושאת פרסים לתושב ולעיר) יעילים ומאפשרים השגי מיחזור משמעותיים  ויעילים. עכשיו צריך לשמר את היהשגים ולהמשיך ולמחזר את ההצלחה גם בחגי תשרי הבאים עלינו לטובה.

ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ד' תמוז תשע"ח
אלעד מצטרפת לערים שהסדירו את תחום מודעות הרחוב ל' סיון תשע"ח
תאונה באלעד: נהגת ורוכב אופנוע חרדים נפגעו ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי