ז' שבט תשפ"א
מתנה מהטבע
ירוחם שמואלביץ כ"ח תשרי תשע"ו    22:23 מחזרו הכי הרבה והביאו את הלונה פארק לעיר

בדיקת המיחזוריות הפרושות בערים ובשכונות החרדיות ע"י תאגיד אל"ה, ממנה עלה כי העיר אלעד הגבירה את שעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים, בשל כך זכתה העיר ב"לונה פארק" במבצע הקיץ של אל״ה.

פעילות "ממחזרים וזוכים"- 'ילד זוכה עיר זוכה', של תאגיד המיחזור אל''ה בשיתוף הרשויות החרדיות, הגיעה לסיומה לאחר חודשים של פעילות מאסיבית. הזוכה בפעילות זו הינה העיר אלעד שזכתה בתואר "שיאנית המיחזור" במגזר החרדי. זכייתה של העיר הוכרזה לאחר בדיקת המיחזוריות הפרושות בערים ובשכונות החרדיות ע"י תאגיד אל"ה, ממנה עלה כי העיר אלעד הגבירה את שעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים בחודשים יולי אוגוסט 2015 לעומת יולי אוגוסט אשתקד ב- 95%.

בתאגיד ציינו לשבח את פעילות העירייה בראשות ראש העיר הרב ישראל פרוש והגב' לאה דוידוב, מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, אשר פעלו בנושא ללא לאות. בסיכומו של מבצע, מציינים בתאגיד, הצליחו בעירייה בסיוע התושבים לשנות את דפוסי המיחזור של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים באמצעות המיחזוריות, והכפילו את השימוש בהשוואה לשנה שעברה.

במקום השני בנתוני הגידול במיחזור הגיעה העיר בני ברק, עם גידול ברור של 58% בכמות מיחזור הבקבוקים. למקום השלישי הגיעה העיר מודיעין עילית עם 23% גידול.

"עיר זוכה " – בעקבות זכיית העיר אלעד בתחרות המיחזור והכפלת כמות הבקבוקים שנאספה בעיר, נהנו ילדי אלעד בחוה"מ סוכות מפעילויות מרתקות בחסות תאגיד אל"ה.
פעילויות החג כללו לונה פארק גדול, הצגות חינוכיות שהתקיימו על הבימה המרכזית עם רדת החשכה והופעת להטוטן שהפליא בקסמיו. במהלך הפעילות הגיעו למקום בכירי תאגיד המיחזור אל"ה, אשר יחד עם ראש העיר וצוות אגף איכות הסביבה נהנו מהפעילות הייחודית לעיר.

"ילד זוכה" - במסגרת הפעילות התבקשו ילדי הערים החרדיות לזרוק למיחזוריות את בקבוקי השתיה לאחר השימוש, תוך ציון שמם ומספר הטלפון שלהם. בכל שבוע הגרילו המשתתפים אופניים יוקרתיות וספרים רבים.

לאורך כל הדרך נהנו בתאגיד המיחזור אל''ה מסיוע הדוק של ראשי הרשויות החרדיות, שנחשפו למהלך באסיפה מיוחדת שהתקיימה במשרדי התאגיד, תחת הכותרת ''ממחזרים וזוכים''. בדיון שהתקיים לפני תחילת הפעילות השתתפו  סגני ראשי ערים, מנהלי מחלקות, חברי מועצת עיר ופעילי איכות סביבה חרדיים.

בישיבה עלתה שוב ושוב הנקודה הברורה שמיחזור אינו רק מושג ירוק אלא חובה תורנית בגדר 'בל תשחית'  וכפי שהורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשיחתו לראשי אל''ה, כי מאחר ומייצרים מהמיחזור פריטים רבים חובה למחזר בקבוקים ולא להשליכם לפח.

אלעד: בפעם שניה ברציפות זכתה ב'ממחזרים וזוכים' 2 של אל"ה כ"ט חשון תשע"ז
אלעד הכפילה את כמות המיחזור ביחס לתקופה אשתקד ד' תשרי תשע"ו
הבקבוק ה-7 מיליארד מוחזר ע"י נשיא המדינה במתקן איסוף מיוחד שהוצב בסוכתו בירושלים כ"ו תשרי תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. כותרת מטעה
12/10/2015
תושב ביתר
שלא למעט בחשיבותם של תושבי אלעד שהקפידו למחזר השנה בקיץ, אולם שינוי כה דרסטי של 95% יתכן רק אם עד עכשיו כלל לא טרחו למחזר. אפשר בהחלט לציין לשבח שבביתר לא חיכו עד למבצע, וכל מי שביקר בעיר גם לפני שנה ושנתיים יכול היה לראות מתקני אסיפה מלאים בקבוקים ריקים. אני גאה להיות תושב עיר שהשינוי אצלם לא עבר את רף ה-10%, כי ממילא רובם ככולם ממחזרים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי