ט"ו אב תש"פ
הקריה בתל אביב. צילום: לדעת
חשיפה
לוי אשכנזי ח' כסלו תשע"ו    10:37 ארבעה תקנים יתווספו לגיוס חרדים - אף אחד לא חרדי

ארבעה תקנים עומדים להוסיף בצה"ל סביב נושא גיוס חרדים, וזאת במקביל לקיצוץ תקנים בכל צה"ל על פי החלטת הרמטכ"ל. אלא שמתחקיר לדעת עולה כי אף לא אחד מהארבעה משוייך למגזר החרדי. חיילים בשח"ר כועסים: "מקדמים דת"ל ולא חרדים". חרדים עד עמדות בכירות.

לפני כשבוע הכריזו בצה"ל על תוכנית 'גדעון', שבאה לבצע שינויים ארגוניים בצה"ל, כשבין היתר היה מדובר בקיצוץ של 25 מהתקנים שיש כיום לרבנות הצבאית. לפני שבוע גורם בצה"ל נמנע מלפרט האם מדובר בפיטורי רבנים ואלו תקנים, והערב אנו חושפים כי מסתבר שבצה"ל יש מי מאנשי הרבנות שדואגים להם, ואף בונים בורם תקן מיוחד.

מהמידע שהגיע לאתר לדעת, עולה כי בשעה שבצה"ל החליטו על קיצוצים, הוחלט גם לייצר ארבעה תקנים חדשים סביב נושא גיוס ושירות חרדים בצה"ל, כשמדובר בתקנים של סגן אלוף, ושלושה רבי סרן.

אם לכאורה נראה הדבר כרעיון שיעזור לנושא גיוס חרדים, הנה בתוך שח"ר יש מי שטוענים כי מדובר בתפירת תקנים לאנשים מיוחדים, ולא חלילה לקידומם של חרדים המשרתים בצה"ל, אלא דווקא לאלו בעלי כיפה סרוגה.

כך למשל טוען גורם בצה"ל, כי אחד האנשים שעבורו נועד התקן, זה רב בשח"ר שיושב כיום על תקן של הרבנות הצבאית. מסתבר כי התפקיד שמבקשים עבורו זה ראש מדור ביקורת לנושא גיוס חרדים, תפקיד שכיום כמובן לא קיים. שניים נוספים שמשתייכים למגזר הדתי לאומי, מתמודדים על תפקיד תקן סגן אלוף, כשראש אכ"א אישר את אותו תקן.

חיילים בשח"ר ששוחחו עם אתר לדעת, אמרו כי זה בהחלט מעורר כעס בין החיילים החרדים. "אנחנו לא פחות מוכשרים מהם, אם רוצים ליצור תקן של ראש מדור ביקורת, מן הראוי להציב שם מישהו משלנו", אומר חייל שמשרת זה מספר שנים במסגרת שח"ר. חייל אחר אמר לאתר לדעת: "במקום לתת לקצינים חרדים להתקדם, אז חוסמים אותם באמצעות אותם דתיים לאומיים, כשאפילו תקן אחד לא ניתן למישהו חרדי. כל מי שהוא עם כיפה שחורה חרדית, לא מקבל.

יתרה מכך, החיילים החרדים קובלים על כך שראש מדור גיוס חרדים בחיל האוויר - שהיה חרדי נשלח הביתה, ולכאלו אחרים שנמצאים מספיק שנים במערכת ונמצאים במדור גיוס חרדים, אפילו לא חשבו לפנות ולהציע להם.

בעקבות אותן תלונות פנינו לדובר צה"ל וביקשנו תגובתם. מדו"צ נמסר כי ״הנושא מצוי בעבודת מטה וטרם התקבלו החלטות״.

שני ארגונים, רחוב אחד: 'איחוד הישיבות' נגד 'ועד הישיבות' י"א אלול תשע"ז
המונים קיבלו את פניו של "אסיר ציון" במאה שערים ג' אלול תשע"ז
יעלון: חוק הגיוס – גרם לירידה במספר המתגייסים החרדים י"ט חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מה לא מובן?
20/11/2015
עברי
הלא המטרה היא שכולם יחליפו או יורידו את הכיפה השחורה במוקדם או במאוחר הם או בניהם. אז וודאי שעדיף להשאיר במשרות הגבוהות והמכובדות כאלו שיהוו את הדוגמה לאן צריך להתקדם. בכל אופן ליהודים זה טוב, עדיף שהקודקודים לא יהיו מהמהרסים והמחריבים שממך יצאו, שהם הגרועים ביותר, ויעשו כל עוולה לשרת את אדוניהם החדשים.
הגב לתגובה
2. שמשון קליין - מספיק עם התפירות
20/11/2015
קצין
כל התפירות של הרב הראשי לשעבר
הגב לתגובה
3. אווילות לשמה!
21/11/2015
תתן אמת ליעקב
לא הבנתי מיהם שמתלוננים שלא מקדמים אותם בגלל שהם חרדים, טיפשים תכניסו כבר לראש אתם לא חרדים!!!!!!! לא ולא הוקעתם את עצמכם ובקרוב ה' יוקיע את כל הכופרים בו תחת השמש במהרה בימינו אמו.
הגב לתגובה
4. אין חרדים בצבא!
22/11/2015
יהודי
יש כמה חרלשי"ם שיצאו בשאלה
הגב לתגובה
5. חיל האוויר
22/11/2015
אנונימי
ממתי היה קצין חרדי בראש מדור שח''ר בחיל האוויר???? גם מי שהלך הביתה לא מוגדר כחרדי אלא כדתי, ואינו מנהל אור חיים חרדי. כיום בכל מסגרות שח''ר ראשי המדורים הם דת''ל מלבד חיל הים ששם השכילו להביא אדם חרדי שעושה את מלאכתו נאמנה וגם מצליח.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה