י' תמוז תש"פ
המרכז החדש הראשון מסוגו שאין בדומה לו בכל רחבי הארץ
רפוא ירפא
אבי אפלבוים י"ד כסלו תשע"ו    12:58 המרכז הרפואי החדש והגדול של 'מכבי' נפתח בבני ברק

'מכבי - שירותי בריאות' פותחת את שעריו של המרכז הרפואי החדש והגדול בבני ברק ובקרוב יהנו תושבי בני ברק והאזור ממהפכה במערכת הבריאות. המרכז החדש הראשון מסוגו שאין בדומה לו בכל רחבי הארץ.

'מכבי - שירותי בריאות' פותחת את שעריו של המרכז הרפואי החדש והגדול בבני ברק ובקרוב יהנו תושבי בני ברק והאזור ממהפכה במערכת הבריאות. כל עובר אורח שעבר ברח' רבי עקיבא בשנים האחרונות נחשף לבניית מרכז רפואי גדול - המרכז הרפואי החדש של 'מכבי - שירותי בריאות' שיחל את פעילותו בעוד כעשרה ימים.

לקראת הפתיחה נערך השבוע בבניין החדש מפגש וסיור מיוחד לעיתונאים בכל אגפי הבניין בהנחייתו של דובר 'מכבי' ואחראי קשרי הממשל מר עידו הדרי, ובהשתתפות מנכ"ל 'מכבי' מר רן סער וחברי הנהלת 'מכבי' הרב שמחה שטיצברג והרב חיים פרוינד, גב' דבורה חסיד ראש מחוז המרכז, ד"ר סיגל רינגל הרופאה המחוזית של מחוז המרכז, גב' סיגל דדון ראש אגף שירות ושיווק, הגב' רינת מאיו מנהלת התפעול במחוז המרכז, מר אליהו עובדיה מנהל מרחב בני ברק, ד"ר איתן ברגנר המנהל הרפואי במרחב בני ברק, , הגב' טוני כהן מנהלת השיווק הארצית, הגב' מיקי קטלן מנהלת השיווק מחוז המרכז, הרב משה שלזינגר מנהל השיווק למגזר החרדי ואחראי מתאמי קשרי הקהילה, נכבדים ואנשי תקשורת מהמגזר החרדי. במפגש המיוחד בישרו ראשי 'מכבי' את הבשורה הגדולה בפתיחת המרכז הרפואי החדש.

מנכ"ל מכבי מר רן סער אמר: "אני שמח שניתנה לי הזכות לתכנן את הבניין כראש המחוז ולבשר על הכניסה כמנכ"ל".
מר סער סיפר בהתרגשות על סגירת המעגל מבחינתו כאשר העלה בזכרונותיו את אותן פגישות אל תוך הלילה יחד עם הרב שטיצברג והרב פרוינד כאשר הוא שימש כראש מחוז המרכז ויחד הגו את הרעיון להקמת מרכז זה, ועתה זוכה הוא לברך על המוגמר ולבשר למשתתפים על הכניסה הקרובה.
מר סער הדגיש, כי המרכז החדש הראשון מסוגו שאין בדומה לו בכל רחבי הארץ, נותן ביטוי למדיניות  אותה הוא  מוביל וכי דין תושבי בני ברק כדין תושבי רמת השרון וגבעתיים, ומגיע לתושבי בני ברק את איכות הרפואה הגבוהה ביותר.

מנכ"ל מכבי הוסיף: "ב'מכבי' שמים דגש על הנגשת הרפואה והמקצועיות, וזה מחייב אותנו לעמוד בחזית הטכנולוגיה הרפואית כאשר לרשותנו עומדים המכשור הרפואי המקצועי והמתקדם ביותר. עוד הדגיש המנכ"ל כי הבשורה הגדולה הינה שכל השירותים הרפואיים יינתנו במקום אחד. 'מכבי' מבטאת בכך את היותה  קשובה לצורכי העיר החרדית ודואגת שמבוטחיה יקבלו את כל השירותים בעיר ללא צורך לצאת ממנה לשם קבלת שירות רפואי. ברחבי העיר בני ברק פזורים כ-160 הרופאים, 8 בתי רופאים, 3 בתי מרקחת ואחד נוסף בעוד כחודש יפתח בקרית הרצוג. כל אלו ימשיכו לפעול במקביל למרכז הרפואי החדש. חבר מכבי יכול לבחור ממי לקבל שרות רפואי וכמובן יש לנו הסכם עם מעייני הישועה ובעצם, פריסת השירות של מכבי בבני ברק היא מדהימה ונוחה מאד לכל תושבי העיר.

"הקמת הבניין הענק של 'מכבי' תביא בשורה של ממש לכלל תושבי העיר, אני משוכנע שמי שהתלבט עד עכשיו אם לעבור למכבי, יעשה זאת כי יבין מה יש לו כאן."
מנכ"ל 'מכבי' הודה נרגשות לכל מי שנתן את ידו וסייע להצלחה הגדולה.

ראש מחוז המרכז, גב' דבורה חסיד, פתחה בראשית דבריה שהיא נרגשת מאד שכראש המחוז היא זוכה להוביל את המהפך ההיסטורי בתחום הרפואה בבני ברק. מדובר במהפכה של ממש ל-86 אלף חברי 'מכבי' המתגוררים בעיר. 6,500 מ"ר הפרושים על פני ארבע קומות, הם לא רק בנין גדול ומפואר, אלא בעיקר הרבה שירותי רפואה שנוספו לצד שירותי הרפואה המגוונים ביותר הפזורים ברחבי העיר, רופאים מצוינים, מגוון עצום של שירותים רפואיים וצוות מסור – זה מה שצפויים חברי 'מכבי' תושבי בני ברק לקבל ממש בקרוב, כאשר המרכז הרפואי החדש ייפתח לציבור.

"ל'מכבי קשר' חזק עם הקהילה החרדית בעיר", מסבירה ראש המחוז, "הקשר לא מתחיל ונגמר בשירות הרפואי.אנו מקיימים קשרי קהילה טובים מאוד עם עירית בני ברק, מוסדות ציבור, ארגוני חסד ועוד וכמובן פעלנו בהתייעצות עם רבנים ומובילי דעה בקהילה החרדית. והמבנה הותאם מבחינה תרבותית לצורכי המגזר מהמסד ועד לטפחות, למשל באופן נעילת הדלתות או מתן השירות בבית המרקחת כך שלא ייווצר מצב של ייחוד, ועוד".

ראש אגף שירות ושיווק ב'מכבי', גב' סיגל דדון לוי, התייחסה בדבריה על ההשקעה הרבה ש'מכבי' משקיעה בשיפור השירות: "אנחנו פועלים לשיפור מתמיד של חוויית המטופלים בכל הערוצים".
גב' דדון הציגה בפני המשתתפים את נתוני המעברים האחרונים שהתפרסמו לאחרונה, בה 'מכבי' מובילה מול שאר קופות החולים במספר המצטרפים אליה, שעומד על 11,235 חברים חדשים. גם בסקר 'ברוקדייל' שהתפרסם, זוכה 'מכבי' במקום הראשון, כאשר 96% מהחברים מציינים שהם מרוצים או מרוצים מאד. זהו הציון הגבוה ביותר אי פעם שקופה כלשהי זכתה בו. "חשוב לציין", הדגישה גב' דדון, "כי נתונים אלו אינם הולכים ברגל וכי הם הושגו לאחר השקעה עצומה ועבודה מאומצת של הרבה מאד אנשים ב'מכבי', גם בענף השיווק וגם בענף השירות. עשינו סקר ופנינו לתושבי בני ברק ושאלנו אותם מה חשוב להם שיהיה במרכז החדש ואז עשינו כל מה שנדרש כדי לענות על הצרכים האלה. כאן המקום לציין את עבודתם המסורה של מתאמי קשרי הקהילה בבני ברק, הרב יוסף בינדר וגב' חנה אייזנבך, שפועלים במסירות על מנת להקל על התושבים ולהעניק להם שירות מיטבי, ובראשם מנהל השיווק למגזר החרדי ואחראי מתאמי קשרי הקהילה הרב משה שלזינגר, הפועל במסירות יוצאת דופן בכל המחוזות של 'מכבי' ברחבי הארץ, ואכן התוצאות ניכרות בשטח".

מנהל מרחב בני ברק, מר אליהו עובדיה, הביע את הערכתו העמוקה כלפי הנהלת 'מכבי' והנהלת המחוז, שנתנו בו את אמונם להוביל את המעבר לבנין החדש. מר עובדיה ציין, כי הארגון הלוגיסטי של המעבר הינו מבצע מורכב וכי הוא נותן את תודתו לכל צוות מרחב בני ברק שעזרו וניהלו את המעבר בחודשים האחרונים ובראשם מנהלת סניף 'מכבי' ברח' כהנמן, גב' דיאנה בן דיין וסגנו עופר גיסינגר
הרב שמחה שטיצברג, חבר הנהלת 'מכבי' וחבר דריקטוריון 'אסותא', הזכיר למשתתפים, כי לפני 7 שנים, בעת כהונתו של המנכ"ל מר רן סער כראש מחוז המרכז, הועלה הרעיון של הקמת מרכז רפואי גדול וראשון מסוגו בלב בני ברק, וכאשר נפתחה הזדמנות לבניית מרכז רפואי במרכז העיר בני ברק, במקום בו עמד בניין ההסתדרות בלב ליבה של העיר בני ברק, מקום שכל משפחה עם ילדיה יכולים להגיע במרחק הליכה, מיד הסתער רן סער על ההזדמנות כאשר לא הסתכלו על העלויות הגדולות המצריכות את בניית המרכז במרכז העיר. הרב שטיצברג הדגיש, כי תושבי בני ברק חבים את תודתם למר רן סער העומד בראשות הקופה ולכל הנהלת 'מכבי' על רגישותם כלפי צורכי המגזר שלעיתים מצריך גם התאמות מתבקשות לספק ולהתאים את השירותים.

הרב חיים פרוינד, חבר הנהלת 'מכבי' ומנכ"ל 'עזר מציון' הביא כמה דוגמאות שהמחישו למשתתפים את מורכבות החיבור שבין דרישות מערכת הבריאות וצרכי הרפואה לבין דרישות ההלכה. הרב פרוינד ציין לשבח את הנהלת 'מכבי' על כך שהיא קשובה באופן מוחלט בהתאמה מלאה לדרישות ההלכה והרבנים, על אף המורכבות הרבה שבדבר. "הקמת מרכז גדול שיהיה בהתאמה מוחלטת ובעצה אחת עם הרבנים אינה מובנת מאליה וכולנו מלאי הערכה על כך".

המנהל הרפואי במרחב בני ברק ד"ר איתן ברגנר הציג בפני המשתתפים את מגוון שירותי הרפואה שיינתנו במרכז החדש שבין כתליו צפויים לפעול בין השאר, מכוני רנטגן, לב, שמע, סוכרת ומכון בריאטרי; אשפוז יום, מוקד חירום, מוקד נשים, ריפוי בעיסוק, מכון להתפתחות הילד, מרכז לילדים עם עודף משקל, מרכז 'מכבי דנט' לרפואת שיניים, בית מרקחת 'מכבי פארם', מעבדה משוכללת, חדר לביצוע ניתוחים קטנים ועוד ועוד.

המרכז הרפואי יהיה חדשני ומודרני עם הטכנולוגיה והתפיסה הכי מתקדמות, הוא ירכז במקום אחד את רוב השירותים שתושבי בני ברק צורכים וכל זה באכסניה הכי נאה והכי מודרנית.

מימין לשמאל: הרב משה שלזינגר, הרב חיים פרוינד, מר רן סער, הרב שמחה שטיצברג, מר אליהו עובדיה
מנכ"ל מכבי מר רן סער

מכבי מרחיבה את שעות הפעילות באלעד ז' תמוז תשע"ה
מכבי השיקה מרפאת שבת חדשה בהדר גנים ז' תמוז תשע"ה
פרופ' נחמן אש מעמיק את הקשר עם המגזר החרדי ז' אייר תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בושה נייה שם קניון
26/11/2015
משה
נייה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי