י"ב סיון תש"פ
אנשי אמת
יעקב עזרא י"ז כסלו תשע"ו    16:21 סקרי עומק מגלים: זק"א מובילה באהדת הציבור הישראלי

סקרים של טובי המכונים בישראל מוכיחים כי זק"א מוביל באהדת הציבור הישראלי. , הגופים האהודים ביותר בחברה הישראלית הם צה"ל עם ציון ממוצע של 93 מתוך 100, אחריו נמצאים זק"א 91%, מד"א 90%.

ארגון זק"א מוביל במדד אהדה של הציבור הישראלי כך עולה "מדד הישראליות" - מדד האהדה של הציבור הישראלי לגופים ולבעלי תפקידים שונים לשנת 2015, שנערך כנס שדרות שייערך השבוע במכללת ספיר שבנגב.

הסקר נערך ע"י ד"ר אריה רותם בקרב 500 נשאלים בני 18 ומעלה שדירגו את מידת אהדתם לגופים השונים. מגזרים, בעלי תפקידים וגופים שונים בארץ.

על פי תוצאות הסקר, הגופים האהודים ביותר בחברה הישראלית הם צה"ל עם ציון ממוצע של 93 מתוך 100, אחריו נמצאים זק"א 91%, מד"א 90%, והכי פחות אהודים הם המפלגות, חברות הסלולר והבנקים.

בתי החולים והמשטרה שיפרו השנהאת מעמדם לעומת השנה שעברה, ואילו מבקר המדינה ובג"צ נמצאים במגמת ירידה עקבית מאז 2013. הפוליטיקאים נמצאים במקום האחרון והלא מכובד גם בדירוג בעלי התפקידים, עם ציון נכשל של 8 נקודות מתוך 100. קצת מעליהם נמצאים עורכי הדין, ובראש הרשימה בעלי התפקידים האהודים ביותר: רופאים 86%, אנשי צבא 82% ומורים 77%.

למרות שהסקר התקבל בשמחה רבה בקרב מתנדבי זק"א תל אביב, לא היה זה הפתעה, כי רק לאחרונה פורסם סקר עומק בקרב ציבור תושבי מחוז תל אביב, אשר נערך על ידי חב' מדגם ייעוץ ומחקר בע"מ שהוזמן על ידי חב' "קמיר בכר" בהנהלת ישראל בכר, ממנו עולה כי זק"א מובילה בשביעות הרצון ואהדה על פני כל הגופים אשר מעניקים שירות לציבור.

הסקר המקצועי נערך בקרב 501 נשאלים, מקרב כל הגילים והמעמדות, חילונים ושומרי מצוות מתוך 17 יישובים והקיף את כל שרותי הדת במדינה וכן כלל בדיקת עמדת הנשאל ביחס לארגונים שונים. בסקר עלה כי 34.7% ציינו כי דעתם חיובית מאד כלפי ארגון זק"אואחריה מופיע  ארגון מד"א עם 23%. לעומת זאת מס' הנשאלים שהשיבו כי דעתם לא חיובית עומד בסך 7.2% הנמוך ביותר מבין הארגונים שהוצגו לנשאל.

כאשר נשאלו משתתפי הסקר על הגדרת ארגון זק"א בעיניהם השיבו 76.8% כי הם עושים עבודת קודש. 48.9% השיבו כי מתנדבי זק"א לא מוערכים מספיק על ידי הציבור.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות