ז' שבט תשפ"א
עושים בית ספר
אשר הלפרין י"ט טבת תשע"ו    14:51 אגף חדש בן 5 כיתות נחנך ב"קמפוס שטראוס

מה שלומדים בתיכון רגיל במשך מספר שנים – בקמפוס שטראוס קולטים בתוך שנה אחת בלבד. כך אמר סגן שר החינוך, מאיר פרוש, בחינוך אגף חדש ב"קמפוס שטראוס" ושמע מצוות ההוראה והמנהלה על הישגי התלמידים

אגף חדש בן חמש כיתות, נחנך השבוע ב"קמפוס שטראוס", בהשתתפות סגן שר החינוך, חה"כ מאיר פרוש, ראשי מכללת הדסה וקמפוס שטראוס ומנהלי קרן קמ"ח.

האגף החדש שנחנך, בא לפתור את "מצוקת הדיור", המבורכת דווקא, ממנה סבל "קמפוס שטראוס". מכאן ואילך, כיתות הלימוד החדשות יבואו ויתנו מענה, הן לצרכים הקיימים והן לביקושים הגוברים והולכים להיכלל על תלמידי הקמפוס.

קודם למעמד קביעת המזוזה, קיים סגן השר סיור בכיתות הלימוד, בהן קיבל הסברים מפורטים מפי מנכ"ל הקמפוס, יעקב ירוסלבסקי, שסיפר על תכני ומסלולי הלימוד, על רמתם הגבוהה ועל הביקורת הרוחנית שהם עוברים. בסיורה של הפמליה בכיתת המתמטיקה,ביקש המורה להביע את התפעלותו מהישגיהם של הסטודנטים החרדיים. "לא ייאמן מה שקורה כאן חומר מתמטי של חמש יחידות, שבתיכון רגיל לומדים במשך מספר שנים, כאן קולטים בתוך שנה אחת בלבד".

בישיבה חגיגית שהתקיימה לאחר הסיור, לא חסכו הדוברים שבחים להישגיו ולעצם בשורת הקמתו של "קמפוס שטראוס", שחולל שינוי תפיסתי מוצלח בהנגשת האקדמיה לציבור החרדי, וזאת בגלל התנאי שקדם למעשה: לא לוותר על קוצו של יו"ד באורח החיים התורני.

פתח את הישיבה בדברי ברכה, המנכ"ל ירוסלבסקי, שציין בין השאר, כי קמפוס שטראוס היא המסגרת האקדמאית החרדית המובילה והגדולה במספר תלמידיה מבין 11 מסגרות חרדיות שהוקמו בשנים האחרונות. זו הבעת אימון חסרת תקדים גם ברמה המקצועית-האקדמאית, וגם בסביבה הרוחנית האותנטית שמציע הקמפוס. כן דיבר על תשומת הלב שנותן הקמפוס למחלקת השמה, המיועדת לאיתור מקומות תעסוקה עבור בוגרי החוגים השונים.

פרופ' ברטולד פרידלנדר נשיא המכללה האקדמית הדסה, אמר, כי המטרה של הקמפוס היא, לתת את הכלים האקדמאיים לאוכלוסייה החרדית החפצה בכך. "אנו לא נתפשר על הרמה האקדמית של בוגרי הקמפוס, והיא תהיה זהה לזו של האוכלוסייה הכללית. בכל מקרה אנחנו מודדים הצלחות במספר הבוגרים המועסקים במקצוע אותו רכשו".

מוטי פלדשטיין מנכ"ל קרן 'קמ"ח – קידום מקצועי לחרדים', המסייעת לסטודנטים, אמר בדברי ברכתו כי "קמפוס שטראוס" שם לעצמו מטרה "ללמד תלמידים ולא לשנות אותם. הם יוצאים מכאן, בדיוק כפי שנכנסו, ואולי זה סוד הצלחתו".

עו"ד אברימי יוסטמן סמנכ"ל קרן קמ"ח, אמר לסגן השר, כילאור ניסיונות העבר, היו לא-מעט סקפטיים באשר לסיכויי הצלחתו של "קמפוס שטראוס",אבל תוך זמן קצר, עשה הקמפוס כברת דרך, מדהימה בהצלחתה.

כן דיברו ד"ר צחי מילגרום סגן הנשיא וראש המינהל האקדמאי של מכללת הדסה, מנחם אייזן מנהל מערך הלימודים בשטראוס, ונתנאל רוזנשטיין, רכז שכ"ל ומלגות בקמפוס.

בתום הישיבה החגיגית פנה סגן השר לחנוך את האגף החדש בקביעת מזוזה.


שבחים למסיימות קורס לאיור ולצילום דיגיטליים בלומדה י"ד תמוז תשע"ו
בוגר קורס ייננות מכון "לומדה" זכה בתחרות "אשכול הזהב" ג' סיון תשע"ו
השקעת בלימודים ולא נקלטת בשוק העבודה? ב' אייר תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה