י"ב סיון תש"פ
בני צבירן מקבל תעודת הוקרה מנשיא איחוד הצלה אלי ביר ויור איחוד הצלה זאב קשש על פיתוח האפליקציה
אפליקציה להצלת חיים
אשר הלפרין י' שבט תשע"ו    15:04 אפליקציה חדשה בעברית יסייע בהצלת חיים

"איחוד הצלה" וחברת ESC BAZ משיקות אפליקציה חדשה בעברית שמטרתה לסייע בהצלת חיים. האפליקציה מציעה למשתמשים הדרכה לביצוע החייאה בזמן אמת וחיבור ישיר למוקד רפואת החירום של 'איחוד הצלה'.

ארגון רפואת החירום "איחוד הצלה" וחברת ESC BAZ השיקו את EZ CPR, אפליקציה חדשה בעברית שמטרתה לעזור בהצלת חיים. האפליקציה מציעה למשתמשים הדרכה לביצוע החייאה בזמן אמת וחיבור ישיר למוקד רפואת החירום של 'איחוד הצלה'.

במקרה של איבוד הכרה או אירוע לבבי בקרבת משתמשי האפליקציה, יקבלו המשתמשים הדרכה בביצוע החייאה וחיבור מידי למוקד 'איחוד הצלה' שידריך אותם כיצד לפעול, יזהה את מיקומם המדויק ויזניק למקום אנשי רפואת חירום מתנדבים וצוות אמבולנס של מד"א.

האפליקציה זמינה למשתמשי אנדרואיד ואייפון והורדתה אינה כרוכה בתשלום. שירותי מוקד רפואת החירום של 'איחוד הצלה' וקבלת טיפול ממתנדבי הארגון ניתנים בחינם.
 
הרעיון לפתח את האפליקציה נולד מתוך אירוע טרגי שהתרחש לפני ארבע שנים. בני צבירן, בעלי חברת ESC BAZ יצא לטיול רגלי עם קבוצת חברים ותיקים בהרי ירושלים. לפתע, לקראת סוף המסלול סמוך ליישוב נס הרים, התמוטט חברו של צבירן מדום לב. איש מחברי הקבוצה המטיילת לא ידע כיצד להגיש לו עזרה ראשונה. "לא ידענו מה לעשות. לא היה לנו ידע בעזרה ראשונה והיינו לחוצים מאוד", משחזר צבירן.

"הזמנו אמבולנס אבל לצוות הרפואי לקח זמן רב להגיע ולמצוא אותנו כי היינו בשטח. החבר שלי פשוט מת לי בידיים".
 
"לאחר מספר חודשים חבר נוסף שלי המתמוטט מדום לב", מספר צבירן. "הוא ניצל בזכות מהירות התגובה של אנשי הרפואה המתנדבים ב'איחוד הצלה' שהגיעו למקום בתוך דקות. הם נתנו לו שוק חשמלי באמצעות מכשיר הדפיברילטור ופשוט החזירו אותו לחיים. אז נחשפתי לפעילות של 'איחוד הצלה' ועלה לי הרעיון לפתח את האפליקציה. החלטתי לפתח אפליקציה קלה לתפעול כך שבזמן חירום היא תעזור למי שאינו מומחה להגיש עזרה ראשונה ולבצע החייאה. בנוסף לאלו היא תחבר את המשתמשים למוקד 'איחוד הצלה' שיזניק למקום אנשי רפואה והמוקדן יעניק הדרכה טלפונית למשתמש עד הגעת הכוחות למקום האירוע".
 
צבירן, מנכ"ל ובעלים של חברת ESC BAZ, מתכננת ויצרנית מערכות אופטיקה אלקטרוניות לשימושים ביטחוניים, רתם את הידע שלו בפיתוח מערכות אלקטרוניות ו'איחוד הצלה' תרמו לאפליקציה את הידע המקצועי בהצלת חיים. כמו כן, ב'איחוד הצלה' מעמידים לטובת משתמשי האפליקציה את שירותי מוקד החירום הרפואי של הארגון וסיוע מצד הצוותים הרפואיים בחינם.
 
משתמשי האפליקציה לוחצים בזמן אירוע חירום רפואי על הכפתור הייעודי: "החייאה במבוגר במצב חירום". אז באמצעות קול אנושי והדרכה פשוטה מתבקש המשתמש להתחיל בפעולות מצילות חיים. ראשית הוא נדרש לוודא כי אין במקום סכנה למבצעי ההחייאה ולמטופל. אם אין סכנה, הוא מודרך לבדוק האם האדם מגיב או נושם ומתבקש להזעיק עזרה רפואית. אז, לחצן באפליקציה מחייג אל מוקד 'איחוד הצלה' והמוקדן מנחה את המשתמש כיצד לפעול וכיצד לבצע החייאה עד להגעת כוחות רפואת חירום למקום.

באמצעות האפליקציה מזהה המוקדן את המיקום המדויק בו נמצא האדם שזקוק לעזרה ואת מספר הטלפון של המשתמש. המוקדן יזניק למקום את מתנדבי 'איחוד הצלה' ואמבולנס שיפנה את החולה לבית החולים. במידה ואין קליטה סלולרית במקום יכול המשתמש להמשיך ולקבל הנחיות מהאפליקציה עצמה אשר מציינת היכן וכיצד צריך להניח את הידיים בהחייאה ונותנת קצב לביצוע העיסויים. 

כמו כן,האפליקציה מנחה כיצד להשתמש במכשיר דפיברילטור במידה והוא מצוי במקום. ניתן גם לתרגל החייאה באמצעות האפליקציה בזמן פנוי.
 
נשיא 'איחוד הצלה' אלי ביר מסביר: "אפליקציית EZ CPR עוזרת לקצר את זמן התגובה ומתן העזרה הראשונה בזמן חירום. משתמשי האפליקציה יכולים להעניק לאדם שאיבד את הכרתו עזרה מהרגע הראשון. כמו כן, האפליקציה מקצרת את זמן הפניה לשירותי החירום ומציינת עבורם בדיוק להיכן צריך להגיע. מחקרים מעידים כי ניתן להציל חלק לא מבוטל מהחולים שנפטרו מדום לב אם היתה מתבצעת בהם החייאה בתוך ארבע דקות מרגע האירוע. כל דקה שעוברת ללא שמתבצעת החייאה, מורידה את סיכויי ההישרדות של החולה בכ-10%. אנו מאמינים שאפליקציית EZ CPR תביא לכך שחולים רבים יקבלו טיפול שניות לאחר שהתמוטטו ותציל חיים רבים".

להורדת האפליקציה לחצו על הקישור: http://www.ez-cpr.com/

אפליקציית 'פנגו' לא פועלת והחשש מאלפי דו"חות ב' אב תשע"ז
די למדחנים: תשלום על חניה בבני ברק - רק באפליקציה י"א סיון תשע"ז
חידוש טכנולוגי: אפליקציה שבאמצעותה תיבדק המזוזה ה' חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות