י"ג חשון תשפ"א
צילום: חיים צח - לע"מ
כלכלה עולמית
מוטי גולד י"א שבט תשע"ו    14:30 רה"מ בדאבוס: ישראל היא מעצמת סייבר עולמית

רה"מ נתניהו שוהה בדאבוס שבשוייץ, במפגש בין ראש מדינות לדיונים כלכליים משותפים. נתניהו נפגש עם ראשי החברות הגדולות בעולם. כמו"כ נפגש עם סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף במסגרת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, במפגש ייחודי עם מנכ"לים ובכירים בתעשיית הסייבר העולמית בנושא קידום הגנת הסייבר. בין החברות שהשתתפו במפגש: סוני, HP, IBM, Intel, Lenovo ,Hitachi.

במפגש נידונו איומי הסייבר והשלכותיהם על ההתפתחות וההטמעה של טכנולוגיות חדשניות. במפגש עוד דובר על הסיכונים הכלכליים, החברתיים והאסטרטגיים הכרוכים באיומים הללו, ושיתופי הפעולה הייחודים שנדרשים בין ממשלות למגזר הפרטי כדי להיערך לאיומים באופן שיבטיח את מינוף מהפכת הסייבר לטובת רווחה וצמיחה כלכלית בעולם.

ראש הממשלה הדגיש כי ההתפתחות המהירה של הסייבר יוצרת הזדמנויות חסרות תקדים עבור החברה האנושית והכלכלה העולמית, ולמעשה הסייבר שינה באופן מהותי אלמנטים בסיסיים בחיינו, הן כאנשים פרטיים והן כאומות.

בעידן החדש, הגנת הסייבר הפכה להיות זו שמאפשרת את העתיד ומהווה תנאי מקדים לצמיחה ולביטחון. לאור ההבנה הזו, ישראל הציבה את היותה אחת ממעצמות הסייבר בראש סדר עדיפויותיה וזאת על ידי הפיכתה לחממת סייבר עולמית – מקום בו רוח חדשנית ונכסים טכנולוגיים מייצרים אסטרטגיות ופתרונות פורצי דרך עבר ישראל ועבור כל העולם.

ראש הממשלה ציין כי ישראל מבצעת שיפורים בשיטות ותקני עבודה כדי לצמצם את פגיעותם של ארגונים לאיומי סייבר. ראש הממשלה דיבר אודות הקמת רשות לאומית להגנתה סייבר הפועלת באופן שוטף יחד עם הסקטור הפרטי, בעודה ממנפת את היכולות והידע של מערכת הביטחון.

החברות הביעו הערכה לפעילות הסייבר בישראל וראש הממשלה הזמין אותן להשקיע בישראל ולהצטרף לחברות שכבר יושבות בארץ ועוסקות בסייבר.

במפגש השתתפו גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, ראש מערך הסייבר הלאומי ד"ר אביתר מתניה וראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון.

נתוני מטה הסייבר הלאומי לסיכום שנת 2015 של תעשיית הסייבר הישראלית:

ייצוא – מוערך ב-3.5 מיליארד דולר. עפ"י הערכות מקובלות, היקף השוק הגלובלי הוא סביב 75 מיליארד דולר, מה שמצביע על נתח ישראלי של כ-5%. אם מסתכלים על שוק המוצרים בלבד, חלקה של ישראל מוערך בכ-7%.

השקעות פרטיות – מוערכות ב-500 מיליון דולר, יותר מפי שניים הנתון ב-2014.עדיין לא פורסמו הערכות של השקעות פרטיות גלובליות. אולם, נכון למחצית 2015, חלקה של ישראל היה קרוב ל-20% (שנייה רק לארה"ב), ואיננו צופים שזה ישתנה באופן משמעותי במונחים שנתיים.

מיזוגים ורכישות – מוערכים ב-1.3 מיליארד דולר, כמעט כפול מהנתון של 2014.

הבוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בדאבוס, עם סגן נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן. הפגישה הייתה חברית ולבבית והתנהלה באווירה מצוינת. שני האישים דנו בסוגיות אזוריות ביטחוניות ואסטרטגיות במזרח התיכון וכן בנושאי אנרגיה. בהמשך נפגש עם מזכיר המדינה ג'ון קרי.

צילום: חיים צח - לע"מ עם סגן הנשיא ביידן

נתניהו: הצביעות האיראנית – עשרות חפים מפשע הוצאו להורג כ"ה שבט תשע"ד
פרס 'פעמון הזהב' של הועידה בדאבוס הוענק לנשיא המדינה כ"ג שבט תשע"ד
פרס על נאום רוחאני: אוסף של מילים יפות כ"ב שבט תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה