כ"א שבט תש"פ
צילום: קובי הר צבי
חיים ברקוביץ י"ד אדר תשע"ו    16:06 כונני מד"א ומתנדבי הצלה אבטחו בהלווית האדמו"ר מערלוי זצ"ל

כמאה כונני מד"א וארגוני הצלה הפועלים עם מד״א ביניהם: הצלה, צוות הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר התפרסו לאורך כל צירי מסע ההלוויה ואבטחו את רבבות המשתתפים.

פטירתו של זקן האדמו"רים חבר מועצת גדולי התורה כ"ק מרן האדמו"ר מערלוי זצ"ל הורידה אבל כבד על העולם היהודי ורבבות הגיעו לחלוק לזקן האדמו"רים כבוד אחרון.

במגן דוד אדום החלו עם קבלת ההודעה על פטירתו של האדמו"ר מערלוי, בהכנות ובתיאומים לקראת מסע ההלוויה ההמוני, וזאת בפקודת ובהוראת משטרת ישראל. ראשי ובכירי מחוז ירושלים במד"א התכנסו יחד עם בכירי המשטרה במשרדי מוסדות ערלוי בירושלים, על מנת לרכז את תוכניות אבטחת רבבות המשתתפים. לאחר מכן קיים מד"א ישיבת היערכות במטה מד"א מרחב ירושלים בהשתתפות נציגי ארגוני ההצלה ובהם צוות הצלה, הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר עילית. במהלך הישיבה סוכמו פרטי האבטחה המלאים ופריסת הכוחות בשטח.

למעלה ממאה מתנדבי מד"א ממרחב ירושלים ועוד נוספים מבני ברק, בית שמש וביתר עילית נטלו חלק במבצע האבטחה המורכב במסע הלוויה.

לאורך כל ציר מסע ההלוויה, החל מישיבת ערלוי בשכונת קטמון, עבור דרך שכונת עזרת תורה ועד להר המנוחות התפרסו מתנדבים, חובשים, כוננים ופרמדיקים מטעם מד"א. כוחות מד"א בשיתוף הארגונים: צוות הצלה, הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר עילית, התפרסו לאורך הציר בעשרות אמבולנסים, נט"ן, אט"ן וג'יפים, והעניקו מענה ראשוני לעשרות אשר נזקקו לטיפול הרפואי, כאשר רובם סבלו מפציעות קלות, חבלות וחתכים וטופלו במקום. האירוע נוהל מחפ"ק מד"א המשוכלל שהוקם בשכונת עזרת תורה.

לפני תחילת מסע ההלוויה רוכזו המתנדבים במטה מד"א במרחב ירושלים, שם קיבלו הנחיות ברורות על פקודת המבצע ומשם הם שובצו וצוותו לשטח, כשעל הכוחות מפקדים אבי חובב סגן מנהל מד"א מרחב ירושלים וראשי ארגוני ההצלה הפועלים עם מד"א הרב אושי שלומוביץ יו"ר הצלה והרב אברהם רייכמן יו"ר צוות הצלה.

המיטה ובה גופו הטהור של האדמו"ר מערלוי זצ"ל הועברה מישיבת ערלוי בשכונת קטמון ועד לשכונת עזרת תורה באמצעות אמבולנס מד"א.

על מבצע האבטחה הגדול פיקדו בכירי מד"א ובשיתוף פעולה וסינדיקציה עם בכירי המשטרה וקברניטי העירייה. מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין סיכם את המבצע ואמר: "מרגע קבלת ההודעה הקשה על פטירתו של זקן האדמו"רים האדמו"ר מערלוי זצ"ל והוראת המשטרה כי על מד"א לאבטח את עשרות אלפי המשתתפים, תגבר מד"א כוחות. הפריסה הגדולה של מאות המתנדבים, החפ"קים והציוד שנפרס בשטח הביאה לכך שמבצע האבטחה המורכב עבר על הצד הטוב ביותר".

השבת: התוודעות של כלל חסידי ערלוי לקראת ההילולא ז' אדר תשע"ח
גלריה ממעמד הדלקת נרות בחצר קודש ערלוי ג' טבת תשע"ח
גלריה: האדמו"ר מבעלזא מברך ומתברך אצל האדמורי"ם ו' תשרי תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות