ז' סיון תש"פ
צילום: יעקב כהן
סיור בבית שמש
חיים ברקוביץ כ"ט אדר תשע"ו    11:51 דרעי בבית שמש: בנייה ללא תעסוקה זה לא פתרון

שר הפנים אריה דרעי שהגיע לסיור בבית שמש, חנך שכונה חדשה בשם "חזון עובדיה" ע"ש של מרן הגר"ע יוסף והתריע כי "לבנות אלפי דירות בבית שמש ללא תעסוקה זה לא פתרון".

בסיור שקיים שר הפנים אריה דרעי בעיר בית שמש, אמר השר דרעי, כי תנופת הבניה המבורכת הקיימת בבית שמש מציבה בפני פרנסי העיר ומשרד הפנים אתגר משמעותי. "אנחנו רואים את השכונות החדשות המוקמות ברמת בית שמש ג', אל אלפי יחידות הדיור המוקמות במרץ רב, ואנחנו מבינים כי לתת לאנשים דירות זה לא סוף הסיפור. הם זקוקים לאפשרויות תעסוקה ולצרכים רבים. בנוסף, בית שמש, למרות היותה ממוקמת באזור מעולה, לא התברכה בשטחי מסחר ותעסוקה רבים מסיבות שונות. חייבים לשחרר את החסמים ולהכשיר בשטחה אזורים אלו שיתנו תנופה כלכלית לעיר ואיתנות טובה, כדי שתוכל להתמודד עם התפתחות האוכלוסייה המבורכת. אני מתכוון לסייע אישית בעניין. הצלחנו להכניס את העיר בית שמש כולה למשרד הפריפריה וארתם לסייע".

הדברים נאמרו במסגרת ביקורו הרשמי של השר דרעי בעיר בית שמש כאורחו של ראש העיר משה אבוטבול. בסיור נטלו חלק בכירי העיריה בניהם סגר״ע שמואל גרינברג, סגר״ע מאיר בלעיש, משה מונטג, ישעיהו ארנרייך, יגאל חדד, מרדכי דירינפלד, אברהם פרנקל ועוד. כמו כן נטלו חלק מנכ״ל רשת החינוך בני יוסף חיים ביטון ומנכ״ל אל המעיין משה אילוז.

את הסיור פתח השר בשכונת רמת בית שמש ג׳ הנמצאת השלבי בניה מואצים. השר קיבל סקירה מקיפה על הפרוייקטים החדשים המוקמים, בתי הכנסת ומבני ציבור בשכונה ואמצעי התחבורה. רגע מרגש נרשם בטקס הסרת הלוט לשכונה החדשה המוקמת ברמ״ש ג׳ ״חזון עובדיה״ הקרויה על שמו של מרן הגר״ע יוסף זיע״א, הממוקמת בסמוך לשכונת ׳אבי עזרי׳ ע״ש מרן הגרא״מ שך זיע״א.

ראש העיר אבוטבול דיבר בהתרגשות על מרן הגר״ע זיע״א, שלווה אותו אישית בכל שלבי ההקמה של השכונה ועודד אותו להמשיך ולבנות למרות הקשיים והוסיף, ״השר דרעי בזמנו הכריז על בית שמש כעיר ומסייע לנו רבות, אין מתאים ממנו לחנוך את השכונה הזו״.

הרב יעקב ששון, נכדו של מרן זיע״א דיבר על הסמליות של שם השכונה, כאשר בדיוק לפני 60 שנה מרן הוציא לראשונה את שו״ת חזון עובדיה. ״אין ספק כי מרן מלווה אותנו מלמעלה גם בהקמת שכונה זו, שתהיה מלאה בתלמידי חכמים״. לאחר מכן, לתשואות הנוכחים השר דרעי הסיר את הלוט מעל השלט הגדול של השכונה החדשה. 

משם יצאה הפמליה למושב זנוח, לישיבה מיוחדת לנערים מתחזקים שע״י ארגון ׳ובנה׳ של הרבנית קאפח. הנערים קיבלו את השר בשירה מיוחדת שהכינו לכבודו. השר דרעי בנאומו שיבח את מסירות נפשה של הרבנית קאפח בפרוייקט חינוכי חשוב זה, והבטיח לסייע להם להקצאת מגרש עבור מבנה קבע. ״ברוך ה׳ הכנסנו את העיר בית שמש כולה למשרד הפריפריה ונשתדל לסייע בנושא הזה ובכל מה שיידרש״, אמר השר דרעי.

בהמשך הסיור ביקר השר במוסדות החינוך בעיר, במבנה החדש של ת״ת אור לציון שם התרשם מרמת לימודם של התלמידים וכן במבנים החדשים של ת״ת יקירי ירושלים בעיר. הגאון רבי יהודה כהן קיבל את פני השר במקום ושוחח עמו על מבני הקבע החדשים ההולכים ומושלמים. השר סייר גם בבית הספר לבנות אהל שרה בניהולו של הרב אמיר קריספל, וכן בת״ת תורה לשמה בניהולו של הרב אברהם טולדאנו. כמו כן ביקר במוסדות הקירוב ׳למען אחי׳ בניהולו של הרב שמעון גבאי ובמוסדות משכנותיך וקריית חינוך בעיר.

בכינוס מיוחד של רבני ומנהיגי הקהילות בעיר, שמע השר על הצרכים והדרישות מבחינת מוסדות החינוך בעיר, והבטיח לרתום את כל המשאבים שברשותו כדי לסייע ולהקים כמה שיותר מוסדות חינוך חדשים שיקרבו את הציבור הגדול המעוניין בחינוך התורני והאיכותי.

בישיבת מועצה חגיגית שהתקיימה באולם המליאה בהשתתפות המרא דאתרא של העיר הרב ביטון, וכל חברי המועצה, שמע השר את נציגי המפלגות השונים ואת הישגים הגדולים לצד הבעיות הקיימות. השר דרעי אמר כי ״העיר בית שמש קרובה לליבי. אני זוכר אותה בשנות החמישים כעיר קולטת עליה, עם כל הקשיים, המעברות ובורות הספיגה. כשר הפנים השקעתי בעיר הרבה וזכיתי לחנוך אותה כעיר. כיום העיר מתפתחת בצעדי ענק בשל מיזמי הבניה הרבים ברמת בית שמש. יחד עם זאת, חשוב כאמור לדאוג גם לאיתנות הכלכלית של העיר כדי שהאוכלוסייה החדשה תקבל את מה שמגיע לה".

בסיום הישיבה, העניק ראש העיר משה אבוטבול את אות יקיר העיר לשר הפנים אריה דרעי.

ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ד' תמוז תשע"ח
פיוס ומהלך של שלום בין הגר"ש עמאר והגר"י יוסף ט' אייר תשע"ח
דרעי ונתניהו הודיעו נחלק אישורי שהייה למסתננים ט' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי