י"ד תמוז תש"פ
אשדוד. אילוסטרציה.
כן ירבה
אשר הלפרין ג' אדר ב תשע"ו    13:50 גידול של כ- 40% בשירותי התחבורה הציבורית בעיר אשדוד

מהפכה בקווי התחבורה העירוניים באשדוד: גידול של כ- 40% בשירותי התחבורה הציבורית בעיר אשדוד, חברת אפיקים זכתה במכרז של משרד התחבורה להפעלת קווי השירות העירוניים בעיר אשדוד. חברת אפיקים תחליף את חברת אגד תעבורה המפעילה את התחבורה הציבורית באשדוד בשנים האחרונות.

בשורה טובה לתושבי אשדוד. חברת אפיקים זכתה במכרז של משרד התחבורה להפעלת קווי השירות העירוניים בעיר אשדוד. זאת במסגרת הרפורמה שמנהיג משרד התחבורה בתחבורה הציבורית. חברת אפיקים תחליף את חברת אגד תעבורה המפעילה את התחבורה  הציבורית באשדוד בשנים האחרונות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי במסגרת המכרז החדש, שירותי התחבורה הציבורית בעיר אשדוד יגדלו בשיעור של כ- 40% והנוסעים ייהנו משדרוג משמעותי של רמת השירות בעיר.

יצוין כי חברת אפיקים המפעילה כיום את קווי התחבורה הציבורית הבינעירוניים מאשדוד לתל אביב והסביבה, צפויה להתחיל את הפעלת הקווים העירוניים באשדוד במהלך חודש דצמבר 2016.

אשדוד נבחרה בסוף שנת 2012 לעיר מודל לתחבורה ציבורית ותחבורה בר קיימא, על ידי משרד התחבורה ומושקע בה סכום כולל של כרבע מיליארד שקלים, בפיתוח תחבורה ירוקה ועידוד המעבר מרכב פרטי לרכב ציבורי.

השר כץ ציין כי המכרז כולל עשרות קווים עירוניים באשדוד וסביבותיה. לדבריו, במסגרת אשכול הקווים יופעלו בשלב הראשון כ-125 אוטובוסים חדשים מדגם יורו 6, בעלי רמת זיהום אוויר נמוכה במיוחד.

בשלב השני, עם השלמת עבודות התשתית וצרי העדפה, יעודכן מערך הפעלת קווי השירות בעיר למערכת הסעת המונים (BRT), הכוללת העדפה ברמזורים ותחנות מתקדמות לאורך צידי העדפה.

בדומה למכרזים האחרונים, גם במכרז זה חייב משרד התחבורה את המתמודדים להציע שיפורים טכנולוגיים הכוללים בין השאר צגים דיגיטליים, קריזה פנימית וחיצונית, גלישה אלחוטית ללא תשלום, נקודת הטענה למכשירי סלולר ומערכות טכנולוגיות נוספות.

לאורך המסלולים יוצבו שלטי מידע אלקטרוניים שיידעו את הנוסעים על זמני ההגעה של האוטובוסים (Next Bus). בנוסף לכך, הקצה המשרד תקציב מיוחד לשיפור התשתיות במרחב הפעילות של הקווים הכולל בין השאר הקמת סככות חדשות בתחנות, מידע לציבור ועוד.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה , מאיר חן, ציין כי המכרז הינו בשורה חשובה לתושבי העיר אשדוד, הצפויים ליהנות כבר בשלב הראשון מתחבורה ציבורית משופרת שתוכננה על פי צרכי התושבים, מתוך כוונה שתהווה מודל לדוגמה לערים נוספות. בשלב השני מתוכננת הפעלת קווים במתכונתBRT  במספר צירים מרכזיים בעיר כגון מנחם בגין, ז'בוטינסקי, רחוב הרצל ועוד.

רבני אשדוד על החוף הנפרד בעיר: פסול לרחצה ו' תמוז תשע"ח
אשדוד: במעמד מפואר הוכנס ספר תורה לביהמ"ד צאנז כ"ז סיון תשע"ח
מרזל ובן ארי הגיעו לביג באשדוד לחלק נרות לרוסים כ"ד שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מתי זה דצמבר 2016?
13/03/2016
חסיד

הגב לתגובה
2. כסלו
14/03/2016
דצמבר
לפי תאריך העברי זה יוצא בחודש כסלו תשע"ז הבעל"ט
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי