ה' תשרי תשפ"א
שותפי חיים
שלום בר ששת ד' אדר ב תשע"ו    17:51 רופאי ואחיות הדסה הצטרפו לפרויקט "נאמני חיים" של מד"א

אירוע הרשמה חגיגי בבית החולים הדסה - הראשון בארץ אשר התארגן להרשמת צוותי סיעוד ורפואה אל המאגר הגדול של מתנדבים אשר מד"א יוכל להזניקם ברגעי אמת בכל מקום בו זקוקים להחייאה. מאות רופאים ואחיות הצטרפו לפרויקט.

עם היציאה לקמפיין ארצי רחב היקף לאיתור מתנדבים אשר יצטרפו אל מאגר מצילי החיים של מד"א, החליט צוות מערך הלב בהדסה בהובלתם של ד"ר אמיר אורלב ופרופ' חיים לוטן מנהל מערך הלב, לפעול להצטרפות מאורגנת של צוותי רפואה וסיעוד מבתי החולים בהדסה עין כרם ובהר הצופים אל המיזם ולרתום אליו כל מי שיוכל להגיש עזרה ראשונה מקצועית ולבצע החייאה.

"חבר מאוד טוב שלי מת מדום לב כשהייתי רחוק ובימי המקצועיים נתקלתי בהרבה מקרים שבהם כונן שהיה קרוב והתחיל החייאה מוקדם הצליח להציל חיים", סיפר פרופ' לוטן על הסיבה ליוזמה.

באירוע הרשמה חגיגי הוזמנו היום כל הצוותים בבתי החולים להצטרף למאגר מצילי החיים, בעמדות הרשמה שהוקמו על ידי נציגי מד"א. בכך, הידע המקצועי ונסיונם של הצוותים יהיה לעזר רב בעת אירועי אמת בכל מקום שהוא גם מחוץ לכותלי בית החולים.

בין המצטרפים החדשים לפרוייקט 'נאמן חיים' של מד"א היה גם מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ששמח על ההזדמנות להצטרך למשימת הצלת חיים: "שיתוף הפעולה של הדסה עם מד"א הינו רחב היקף בטיפול בנפגעים, המתחילים את הטיפול הראשוני בידיהם האמונות של החובשים והפאראמדיקים בשטח, וממשיכים אותו בהדסה על ידי הצוותים המצוינים בבית החולים" אמר פרופ' רוטשטיין.

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני - שזכה לשם "נאמני חיים" - הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו.

אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדום לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מד"א ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפארמדיקים במוקדי מד"א.– זאת עד להגעת האמבולנס למקום האירוע.

מנכ"ל מד"א אלי בין: "ברצוני להודות למאות הרופאים והאחיות של בי"ח הדסה שהצטרפו היום לפרויקט "נאמני החיים" ואני בטוח שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה. מאז השקתו לפני כחודש הצטרפו לפרויקט אלפי אנשי רפואה ואני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף לפרויקט ולקחת חלק במשימה החשובה הזו של הצלת החיים". 


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות