ז' שבט תשפ"א
מתקדמים
חיים ברקוביץ ט' אייר תשע"ו    10:20 הישג לעיריית בני ברק: התקדמו בדירוג הכללי

עיריית בני ברק התקדמה בדירוג הכללי של הרשויות המקומיות, מהמקום ה-17 למקום ה-15, בשל שורה של שיפורים בפרמטרים כלכליים שונים- כך נקבע בדירוג שפורסם, ע"י חב' "דן אנד ברדסטריט".

חב' "דן אנד ברדסטריט" מפרסמת מידי שנה, זה עשרות שנים, דירוג שנתי של חברות וגופים מובילים בישראל בתחומי ניהול עסקי, תפעול וביצועים במגוון תחומים כעיריות, חברות תעשייתיות, בנקים, מסחר, בניה נדל"ן, הייטק, תקשורת, שירותים עסקיים ועוד.

במסגרת ניתוח הנתונים בעיריות מתפרסמת סקירה בעיריות בשלוש קבוצות: מעל 200,000 תושבים, בין 50,000 ל-200,000 תושבים ומתחת ל-50,000, והעיר בני ברק בת למעלה מ-190,000 הינה המובילה במספר תושביה בין 28 העיריות שבמגזר שבין 50,000 ל-200,000 תושבים.

הפרמטרים לניתוח דירוג העיריות בטבלות עוסק בשישה תחומים- הכנסות הרשות במישורים שונים, שיעור הגירעון בתקציב הרגיל, יחס הגבייה של הארנונה, בהתאם לגובה החיוב החוקי של כל תושב, דירוג סוציו אוקונמי, מספר התושבים ביחס לעסקים ויחס המעקים הממשלתיים לסך התקציב הרגיל.

הנתונים העוסקים בעיר בני ברק מציגים כי ההכנסות של התקציב הרגיל גדלו בעירייה מ- 946,300,000 ₪ בשנה שלפני האחרונה ל-1,081,800 ₪ בשנה האחרונה; שיעור עודף או גירעון בתקציב הרגיל עומד בבני ברק בשנה האחרונה על 0,1%- לעומת 0,2%- בשנה שלפניה, יחס גביה ארנונה עלה מ-0,86 בשנה שלפני האחרונה ל-0,88 בשנה האחרונה ומספר התושבים שעמד בשנת 13' על 180,452 עלה בתחילת שנת 15' ל185,935, כאשר בשנה הנוכחית כבר מדובר על מספר תושבים מעל 190,000 כן-ירבו.

בספר שפרסמה חב' "דן אנד ברדסטריט" בשיתוף עיתון "גלובס" על נתוני המשק העסקי והכלכלי בארץ הסביר הרב חנוך זייברט, ראש העיר, לבקשת העורכים, כי כל מי שבוחן את מצבה הכספי של העירייה כיום רואה בה מהפך דראסטי , לאחר שעברה שורה של שינויים בולטים בגביית ארנונה, בהעמקת הגביה ובסיומו המוצלח של תהליך ההבראה הפיננסית, ואכן, כיום, לא זו בלבד שהיא נמצאת באיזון כספי, בלא גירעונות, אלא היא אף דורגה מטעם חברת האשראיS&P  מעלות בדירוג ILAA+, הנחשב לגבוה ודומה לדירוגן של עיריות הידועות במצבן הכספי האיתן. ראש העיר הוסיף, כמובן, גם את מהפכת מגדלי המשרדים בצפון העיר, כאשר שישה מגדלים בני עשרות קומות כבר נבנו ואוכלסו במשרדים גדולים וידועים, וכעת נמצאים, בשלבי בניה, שני מגדלים גדולים נוספים, ובהם "הכשרת היישוב" המתוכנן למגדל השני בגובהו בארץ, ועוד שניים בתכנון מתקדם.

השר ליצמן מוביל במקום הראשון בדירוג השרים כ"ה אייר תשע"ו
צפו בדירוג: יעלון כ"ץ ויחימוביץ' בראש דירוג השרים י"ח שבט תשע"ו
ובמקום הראשון: ביה"ח ברזילי בדירוג בתי החולים הממשלתיים כ"ג חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. כל הכבוד לזייברט מוביל את העיר קדימה
17/05/2016
שאפו להרב זייברט

הגב לתגובה
2. והלכלוך? עלה עוד רמה
23/05/2016
ב''ב=חילול ה'

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי