ג' תשרי תשפ"א
מירון שנה שעברה צילום: אהרון ברוך ליבוביץ
עולים מירונה
לוי אשכנזי ט"ז אייר תשע"ו    21:01 בכיר במ. התחבורה: לא נשבית את כל הארץ בגלל מירון

בכיר במשרד התחבורה לאתר לדעת: לא נשבית את כל התחבורה הציבורית בארץ בגלל מירון. לדבריו השנה הגדילו ב-30% את האוטובוסים מ-1200 ל-1600 לעומת שנה שעברה. אם ראש עיר רוצה עוד אוטובוסים הוא מוזמן לשכור בעצמו.

ראש הרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה מאיר חן, בראיון לאתר לדעת: לא נשבית את כל התחבורה הציבורית במדינה בשביל מירון.

את הדברים אומר חן, לאור הטענות על קריסה ואי היערכות מתאימה של משרד התחבורה. לדבריו אלו טענות לא מוצדקות ולא נכונות, שכן השנה הגדלנו את היקף התחבורה הציבורית ב-30% לעומת השנה הקודמת.

חן אומר כי במספרים מדובר בסדר גודל של 1600 אוטובוסים לעומת 1200 שהיו בשנה שעברה, ואולם אי אפשר להשבית מדינה שלמה בתחבורה הציבורית רק בכדי לספק לכל תושב הסעה מהבית למירון.

לדבריו, הסיבה לביקוש הגדול נובע כמובן בגלל הירידה בתעריפים של המחירים בתח"צ, מה שגם הוזיל את עלות הנסיעה לאוטובוסים למירון. חן אף אמר כי בשל הביקוש הגדול בכל זאת צומצמה התחבורה הציבורית ברחבי הארץ בכדי להיענות לביקוש הרב שיש.

הוא מציע לאלו שלא מצליחים להשיג כרטיסים, להגיע ברכבים פרטיים לחנינוים עד לטבעת הרחוקה של חצור או כרמיאל, ומשם יש שאטלים כל העת.

על השאלה האם יש כאן חוסר היערכות של המדינה הוא אומר: "אני לא יכול להסיע את כולם. יש הסעים פרטיים כמו כל שנה, ויש חניונים לרכבים פרטיים


יש השנה הגדלנו את היקף התחבורה הציבורית ב-30 % לעומת שנה קודמת זה אומר אלפי נסיעות ומספרים מאוד מאוד גדולי, בגלל שהשנה התעריפים בתח" יותר זולים אז כל יישוב היו לוקחים הסעות פרטיות והשנה כולם רצו רק לתחצ והמדינה לא שובתת המשמעות היא שאם נשבית את התחצ" בכל חלקי הארץ נוכל להסיע את כולם למירון ולכן אמרנו עלינו ב-30 אחוז בהיקף התח"צ לעומת שנה קודמת – סדר גודל של 1600 אוטובוסים לעומת 1200 אוטובוסים שנה שעברה.  צמצמנו קצת את התח"צ ברחבי הארץ בכדי לענות לביקוש ויכולים להגיע עד לטבעת הרחוקה עד לחצור או לכרמיאל ומשם יש שאטלים כמה שרוצים. יש גם כמובן הסעים פרטים, כאלו ששכרו אוטובוסים אני לא יכול להשבית את התחצ במדינה.

אם יהיה לי ביקוש של 800 אלף איש אני לא יכול להסיע את כולם יש הסעים פרטים כמו כל שנה, ויש חניונים לרכבים פרטיים. "המדינה ערוכה מאוד, אך מי אמר שהמדינה לבדה צריכה לספק את התח"צ? יש גם את הרשויות המקומיות והם גם צריכים לעשות זאת".

על השאלה האם אין כאן מהלך שבו נוצר מצב שכל הקודם זוכה, הוא אומר כי גם בשלב זה עדיין יש כרטיסים שנמכרים, למעט בביתר עילית וקצת בבית שמש שגם שם הוספנו קצת אוטובוסים. "אנחנו לא רוצים לייצר גם פאניקה של תבואו ותקנו, אבל עם זאת אנחנו איננו יכולים לתת מענה במספרים שכל העיר תוכל לנסוע, אם רוצה ראש העיר הוא יכול לקחת הסעים פרטיים". "אנחנו כמדינה לקחנו מקבלנים פרטיים אוטובוסים וזה בהחלט תגבור לעומת שנה שעברה".

נקודה נוספת שבה נוגע מאיר חן, היא זו של מירון, כשלדבריו גם ישנה מקסימום קיבולת במה שיכול להכיל ההר. "אי אפשר להביא כמה אוטובוסים שרוצים להר, המקום בסוף מצומצם". חן כובל על הכותרות שמייצרים סביב הפאניקה, ואומר: "זה לא בסדר שמתנהגים בצורה כזו ומשמיצים. עשינו מעל ומעבר אבל לא נשבית את כל התח"צ במדינה. הלוואי ויכלנו לתת אוטובוס לכל אחד במדינה מהבית למירון. בוא ניקח דברים בפרופורציות מעולם לא הייתה היערכות טובה ומקסימלית כמו זו של השנה, צריך למצוא את האיזון הנכון".

חשד לפרשת שחיתות נוספת בה מעורבים חרדים י"א תמוז תשע"ח
בשל המתיחות האדמו"ר הורה על ביטול שבת גיבוש כ"ה אייר תשע"ח
אלפים בהדלקה המרגשת של ישיבת 'אורייתא' בהילולא דבר יוחאי כ"ב אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. קישקוש בשיכל, בלבולי מוח...
24/05/2016
קשקשקקש
על אירועי יום העצמעות לא היינו שומעים כאלה מילים "לא נשבית את המדינה..." וכו' וכו' אם יהיה שם במשרד קצת רצון יוכלו להתמודד עם כל הבעיות הרי בסך הכל הם מרויחים מאתנו כל השנה הון תועפות...
הגב לתגובה
2. הם רוצים להפחיד אותנו
25/05/2016
יעיעיע
הם רוצים להפחיד אותנו ושלא נעלה לציון הק'
הגב לתגובה
3. שלא יתחמקו המקריסה של השנה
25/05/2016
ר
כבר עכשיו הכל קורס מול העיניים מי יודע מה יהיה הערב ומחר
הגב לתגובה
4. יש מצור על מירון
25/05/2016
ישראל
הם מתכונים פשוט לשלוט בצורה כזו על כמות המתפללים שיגיעו להר
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה