ז' שבט תשפ"א
עד 120
יעקב עזרא כ"ג אייר תשע"ו    14:31 נפתחה ההרשמה למחנה הרפואי בשוייץ של "חיים לילד"

המחנה מתקיים זו השנה התשע עשרה במשך שלושה שבועות רצופים – משך הזמן שרופאים קובעים שהוא הכי יעיל לשיפור סיבולת לב-ריאה ולהפחתת אשפוזים.

נפתחה ההרשמה למחנה הרפואי בשוייץ של "חיים לילד", המארח עשרותחולי CF  ריאה ומונו. המחנה מתקיים זו השנה התשע עשרה, לאורך שלושה שבועות רצופים – משך הזמן שרופאים מומחים קובעים שהוא הכי יעיל לשיפור סיבולת לב-ריאה ולהפחתת אשפוזים עתידיים.

ההיסטוריה של שוייץ מול חולי CF  וריאה, מוכרת זה 120 שנה. בעבר, הקימה והחזיקה קהילת יהודי שוייץ, מלון מיוחד עבור יהודים חולי ריאה. זאת, משום שכבר אז הוכח והוכר בכל העולם, שחולי ריאה משפרים את מצבם וחוזרים לחיים, בעקבות תקופה קצרה של שהות באווירה הרים של הרי האלפים השוויצרים. המעניין הוא שהפנסיון הזה, לא נרשם בתיעוד הרשמי והממשלתי כבית מלון או כפנסיון, אלא כבית חולים "קראנקע האוס".

התפוסה בפנסיון היתה מלאה ויותר ממלאה. בשל הביקוש הרב, נאלצו להגביל את השהות בו, לשבועיים לכל היותר.

במרוצת השנים, נסגר המקום. זה קרוב לעשרים שנה, ש"חיים לילד" המסייע לחולי סיסטיק פיברוזיס, נכנס לתמונה והוא שוכר מדי שנה בשנה, מלון בשוייץ (היו חמש שנים של נסיון לארח את החולים באלפים האוסטרים) ומארח בו את המתמודדים עם מחלותריאה ומלוויהם.

השנה, כמו בשנים רבות, מתקיים המחנה הרפואי בעיירה הציורית פרפן, על צלע ההר המטפס מהעיר הגדולה חור, אל העיירה לנצרהיידה. 

"חיים לילד" שוכר את המלון על כל חדריו ואולמיו, למשך כארבעה שבועות: שלושה שבועות של המחנה ושבוע להכשרת המלון על ידי צוות של רב ומשגיחים לפני המחנה ולהחזרת המלון אל מכונו לאחריו.

מלון "פוסט" המפואר בעיירה פרפן, נמצא במקום שהוא בגובה כ-1560 מטר מעל פני הים, עם אוויר צלול להפליא, באיזור עם מעט מאוד מכוניות, מקום המשקיף אל נופים מרהיבים.

המחנה מגובה על ידי רופאים ופיזיותרפים-ריאתיים, עם פיקוח רפואי צמוד. גננות מטפלות בילדים הקטנים. תוכניות עשירות ומרתקות, מנעימות את הימים.

באיזור המלון ישנם רכבלים המגיעים לנופים מדהימים ביופיים. בנוסף, בחלק מזמן השהייה במלון יהיה אוטובוס צמוד למלון, כדי לדרבן את הקבוצה לצאת להליכות רגליות בנופים חדשים ומאתגרים לצידי נחלי מים מפכים. הליכות אלה, כפי שהוכח, משפרות ללא הכר את סיבולת לב-ריאה ויש להן השלכה דרמטית על בריאות המתרפאים.

כמובן שבמחנה בית כנסת מושלם, ומטעמי חיסיון, היהודים הרבים הנופשים בסביבה, מותרים להכנס אך ורק לביהכנ"ס ומצטרפים למניינים ולשיעורי התורה והדף היומי המתקיימים בו.

השנה, מטיסה את המחנה חברת "סוויס", שהתמודדה על הזכות להטיס את המחנה הרפואי, את האנשים ואת עשרת הטונות של מטען מזון ולא-מזון, כלים חד פעמיים, תרופות וצעצועים.

כאמור, ההרשמה בעיצומה. הנרשמים מגישים את פרטיהם הרפואיים ורופאי המחנה בודקים את הנתונים וקובעים מי אלה אשר יתקבלו למחנה.


במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש ו' תמוז תשע"ח
מה מאחוריי דרישת ליצמן לסגור את 'מחנה יהודה' י"ח סיון תשע"ח
הושלמה ההיערכות 'לב מלכה' למחנה הנופש ט"ו סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות