ז' שבט תשפ"א
העוז וההדר
יעקב עזרא י"ד סיון תשע"ו    15:25 בני ברק: 'עוז והדר' השיקה ספריה עשירה במרפאת מאוחדת מרום שיר

במעמד השתתפו הגר"ס הלברשטאם רב שיכון ג' בבני ברק, הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ ריש מתיבתא עוז והדר, ראש העיר הרב חנוך זייברט, מנהל מחוז מרכז במאוחדת מר אלישע הוסמן סגנו ר' משה כהן, עסקני רפואה ואורחים נוספים.

ממלכת התורה 'עוז והדר' העומדת תחת נשיאותו של הגאון הצדיק רבי יהושע לייפער שליט"א אב"ד "באר משה" ששמה לה למטרה להנגיש את לימוד התורה לכל יהודי ובכל עת, חנכה במרפאת מאוחדת מרום שיר בבני ברק ארון מפואר על מנת שלקוחות המרפאה יוכלו ליהנות בזמן ההמתנה לרופא מספריה עשירה של הספרים שי"ל ע"י ממלכת התורה עוז והדר.

ספריה עשירה זו מצטרפת כחוליה לשרשרת הפעילות הענפה בתקופה האחרונה להנגשת לימוד התורה במוסדות הרפואיים, והיא מצטרפת לספריות שהותקנו בבתי החולים הדסה, תל השומר, לניאדו, ברזילי, רמב"ם ועוד רבים.

בטקס שהתקיים במרפאת מאוחדת מרום שיר בבני ברק, נשא דברים הגאון הרב סיני הלברשטם רב שיכון ג' בבני ברק שהרחיב בדיבורו על השילוב בין ממלכת התורה "עוז והדר" שעומדים בראש המפעל התורני הגדול לבין מאוחדת שהיא הקופה המתאימה ביותר לציבור החרדי. "זה שילוב שיכול להכביר תורה ולרפא חולים" אמר ובירך בסוף דבריו שנזכה שהחולים יתרפאו ויוכלו ללמוד בנחת מספרי הקודש.

הגאון הרב מנחם מנדל פומרנץ ריש מתיבתא "עוז והדר" אמר כי כידוע במעמד מתן תורה נתרפאו כל בעלי המומין כמובא במדרש, וחז"ל מספרים כי סיבת הדבר היה לכבודה של תורה, ולכן בימים נעלים אלו הסמוכים למתן תורה, ככל שנזכה לכבד יותר את התורה, כך נזכה גם לסגולות המרפא שלה.

מנהל מחוז מרכז במאוחדת מר אלישע הוסמן הודה להנהלת "עוז והדר" על היוזמה והדגיש כי מאוחדת תמשיך לעשות הכל ע"מ לסייע למטופלים ולהנגיש את שירותי הרפואה "מהלך זה הוא חלק מהמהלכים אותה מובילה מאוחדת בב"ב למען לקוחותיה"אמר.

סגן מנהל המחוז ר' משה כהן אמר בדבריו "אומנם אנו נמצאים בטקס בב"ב אך בימים אלו הותקן ארון מפואר גם מאוחדת באלעד, ואנחנו מתכוונים להרחיב זאת לסניפים נוספים כדי להקל על לקוחותינו בזמן ההמתנה".

דברי סיום נשא ראש העיר חנוך זייברט ואמר כי אין צורך להציג את הספרים של "עוז והדר" שכידוע מוסיפים אהבת תורה וחן ללומדי התורה, והוסיף לציין לשבח את היוזמה המבורכת של שיתוף הפעולה המבורך בין קופת חולים מאוחדת עם הנהלת "עוז והדר", את שניהם הוא מכיר מקרוב.

בטקס השתתפו עוד: מנכ"ל עוז והדר ר' חנוך דרנגר, מנהל מאוחדת בני ברק  ר' אורי קמינסקי, מנהל קשרי קהילה ר' הרב אריה קליין, מנהל קשרי קהילה ר' נתן צישינסקי, מנהל מרפאת ויז'ניץ ר' יצחק ווינר, מנהל מרפאת אבני נזר וקריית הרצוג אלון כהן.


נחנכה מחדש ספרייתה המפורסמת של ישיבת 'חכמי לובלין' כ"ט כסלו תשע"ז
ספריה חדשה נחנכה בעזרת נשים בכותל המערבי י"ג חשון תשע"ז
במרכז הרפואי 'הדסה עין-כרם' נחנך ספריית 'עוז והדר' כ"ו אייר תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי