י"ט אב תש"פ
דרכי אחרינא
יעקב עזרא י"א אב תשע"ו    15:37 לראשונה בארץ: צוות הדסה ידברו בסלולרי מיוחד לשבת

ההתקן "טלגרמא", הכולל אפליקציה לשבת, הוכן ע"י מהנדסי מכון צומת. המכשירים הראשונים הוענקו ע"י רב המרכז הרפואי של הדסה, הרב משה קליין. הורדת האפליקציה היא חינמית.

במרכז הרפואי 'הדסה' קיבלו ראשוני הרופאים את הטלפון הסלולרי השבתי הראשון-  'טלגרמא' הבנוי על בסיס שיטת ה'גרמא' ו'שינוי תדר' בטאצ'.

המכשירים הראשונים הוענקו ע"י רב המרכז הרפואי של הדסה, הרב משה קליין, לפרופ' ראובן אור, מנהל המח' להשתלת מח עצם, לפרופ' שמעון רייס, מנהל מח' ילדים ולגב' דבורה קירשנבאום, אחות ראשית טיפול נמרץ. הללו זקוקים לתקשורת בשבת בתפקידם.

בטקס השתתפו המשנה למנכ"ל הדסה אורן לוי והאמרכל אודי שאולוף שברכו את המהלך הרחב שיזם הרב משה קליין להנגיש את המרכזים הרפואיים של הדסה לציבור הדתי והחרדי לגווניו, ולאפשר שמירת שבת כהלכה ברמה המיטבית בדומה להענקת שירות רפואי ולוגיסטי מעולה. מגמה זו קשורה בסוגיות של כשרות, שבת, טומאת כהנים, פסח, בתי כנסת ועוד. 

המהנדס, הרב רוזן, ציין כי אחד הפיתוחים הראשונים של מכון 'צומת' לפני למעלה מ-30 שנה היה 'שבתפון' עם מקשי 'גרמא' מסורבלים, שקיבל את אישור הרבנים הראשיים דאז הרב עובדיה יוסף והרב שלמה גורן זצ"ל. מאז השתכללו מכשירי התקשורת בתחומי רפואה, בטחון ואישי מדינה וכיו"ב, והטלפון הקווי 'ירד מהבמה' לטובת הסלולרי. ב'טלגרמא' הנוכחית קיימת פריצת דרך ראשונית; עשיית שימוש באפליקציה (המופעלת מערב שבת).

המהנדס דניאל שנשינסקי הציג את דיבורית ייחודית שפותחה במעבדות 'צומת', המחוברת לטלפון האישי בבלוטוס, ומאפשרת קבלת שיחה, ניתוקה וחיוג, כולל מרשימת אנשי הקשר האישיים, בשיטה הלכטכנית המותרת לפי הנסיבות.

אגב, הורדת האפליקציה היא חינמית. מנהל 'צומת' שהשתתף בטקס, דן מארנץ, גילה כי על שולחן המעבדה ב'צומת' מונח פיתוח ייחודי למיטות מתכווננות על פי ההלכה לבקשת הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה'. כמו כן, נבדקים בימים אלו במעבדות 'צומת' מתן מענה לסוגיית כרטיסי הקירוב לפתיחת דלתות חשמליות בשבת.

הרב רוזן הודה לרב המרכז רפואי 'הדסה' הרב משה קליין על המגמה הבולטת לטובה בשנים האחרונות בבית החולים, מאז כניסתו לתפקיד לאחר שהחליף את הרב רקובסקי זצ"ל ה'מיתולוגי', מבלי לקפח את פעלם של בתי חולים אחרים. וסיים: "אנחנו רגישים לטענת 'המדרון החלקלק' וחשש לשימוש בסלולרי מעבר לנדרש תוך הסתמכות על 'מכון צומת', אך מקובלנו מרבותינו כי 'בשביל השוטים שקלקלו לא נאבד טובה מעולמנו', כדברי חז"ל".


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות