ג' תשרי תשפ"א
צילום: pixabay.com
אבי אפלבוים י"ב אב תשע"ו    15:54 איך תדעי אם מתאימה לך קריירה בתחום החינוך?

קריירה בתחום החינוך יכולה להבטיח סיפוק, אתגר ומסלול קידום מהיר לתפקידי ניהול בכירים. מצד שני, היא לא מתאימה לכל אחת ואולי גם לא לך. אז איך תדעי מה לעשות? הנה כמה אפשרויות שמהן כדאי להתחיל

נכון לשנת הלימודים תשע"ד, מעל 29,000 סטודנטים למדו לתואר ראשון במכללות לחינוך ברחבי הארץ ועוד 4,710 סטודנטים עשו זאת במסגרת התואר השני. אם זה לא מספיק, מאות אקדמאים ובעלי קריירות נרשמים מדי שנה לתכניות הסבה מזורזות של משרד החינוך. נכון לסוף שנת 2013, מעל 65% מתוכם כבר מלמדים בבתי הספר או צפויים להשתבץ בהם בקרוב.

הנתונים לעיל מראים בצורה ברורה על נטייה של בני הדור הנוכחי בשוק העבודה לבחור בתחום החינוך כקריירה. מצד אחד, היתרונות ברורים וכוללים שעות עבודה נוחות, סיפוק אדיר, אתגר על בסיס יום יומי ואפילו מסלול קידום מהיר לתפקידי ניהול בכירים בעיר או במחוז. מצד שני, זו קריירה תובענית שלא מתאימה לכל אחת. השאלה היא כיצד יודעים במה לבחור ואיך מחליטים מתי קריירה בתחום החינוך היא אכן הצעד הנכון ביותר.

מה מאפיין את אנשי חינוך?
קודם כל, את יכולה להתרשם מסט התכונות של אנשי חינוך ולבדוק על כמה מתוכן את עונה. מחקרים מראים שמדובר על אנשים שאוהבים אינטראקציה בינאישית, טובים ביצירת תקשורת עם טווח רחב של גילאים ומוכנים לתת מעצמם למען החברה ודור העתיד.
 
אנשי חינוך צריכים להתמיד כדי להגיע לתפקידים בכירים. עליהם להבין שמדובר על תהליך ארוך ובעיקר להיות בעלי המון סבלנות ויצירתיות. במונחים פרקטיים, חינוך ידרוש ממך השקעה של אנרגיות ומשאבים ולא מעט שעות ללא תגמול בהכנת מערכי שיעור, בדיקת מבחנים ופגישות עם הורים.

לימודים וניסיון מעשי
מעבר לכך, את יכולה להתחיל עם תואר ראשון בחינוך במוסד אקדמי מוביל כדי לבדוק אם התחום בכלל מתאים לך. התואר יפגיש אותך עם שורה ארוכה של סטודנטים בעלי תחומי עניין כמו שלך ועם מרצים בעלי ידע מקצועי. תוכלי לנצל כמעט כל שיעור כדי לשאול ספציפית על מערכת החינוך ועל הדרכים שבהן ניתן להשתלב בה. הלימודים ייתנו לך לא רק מקפצה מקצועית, אלא גם פלטפורמה מצוינת לבחון את השטח בלי להסתכן.

הסוד לקריירה מוצלחת הוא קבלת החלטות על בסיס ניסיון מעשי. את לא חייבת להתחיל קריירה בחינוך לפני שתיכנסי לפחות במשך שנה לכיתה. אם כבר סיימת את לימודי החינוך שלך, נסי להשתלב בסדנת סטאז' ייעודית. בקשי בשלבים הראשונים להיכנס לכיתה בתור צופה בלבד ושוחחי עם שאר צוות החינוך והמורות. בנוסף, צפייה לא מחייבת יכולה להיות חלק ממסלול ההסבה והלימודים שלך. את לא חייבת לסיים את לימודי החינוך ולהתחייב לקריירה לפני שתגיעי לבתי הספר ותביני במה באמת מדובר.


בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר י"ג תמוז תשע"ח
צפו: הח"כים החרדים תוקפים את הנוהל לגבי כוללים י"ג סיון תשע"ח
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! י"ג אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה