ט"ו אב תש"פ
צילום: pixabay.com
נפש בריאה בגוף בריא
יעקב עזרא י"ג אב תשע"ו    16:59 הקשר שבין תזונה נכונה למצב הרוח

תזונה נכונה תשפר את מצב הרוח שלכם ותגרום לתחושת סיפוק. הפתגם "נפש בריאה בגוף בריא" מעולם לא היה נכון יותר, בעיקר בקרב אנשים ששומרים על תפריט מאוזן ומשלבים אותו עם פעילות גופנית

שמירה על אורח חיים בריא מבטיחה שורה ארוכה של יתרונות. היא משפרת את איכות החיים, מונעת כאבים ומסייעת להשגת תחושת שובע. "נפש בריאה בגוף בריא" הוא פתגם שמלווה אותנו מילדות ועד בגרות, למרות שרק לעיתים רחוקות אנחנו משקיעים בכך את המשאבים הנדרשים. כיום לדוגמא כבר ברור הקשר שבין תזונה נכונה למצב הרוח והוא אפילו מופיע במקומות מסוימים במקרא.

הסיבה לקשר בין תזונה נכונה למצב רוח חיובי ברורה לכל מי ששומר על אורח חיים בריאה. תזונה נכונה מעודדת חילוף חומרים בגוף, עוזרת לשמור על משקל תקין ותומכת בפעילות גופנית. הורים לילדים צריכים להרגיל אותה לתזונה כזו מגיל צעיר, בעוד מבוגרים ובני גיל הזהב בדרך כלל כבר מגבשים לעצמם תפריט מאוזן קבוע. כמו כן, תמיד חשוב לשלב בין תפריט תזונתי לפעילות גופנית. כך ניתן לסיים את האימון הגופני בתחושת סיפוק ולהחזיר לגוף את האנרגיה שאבדה.

איך תדעו האם אתם נמצאים בעודף משקל?
מי שרוצה לנסות על בשרו את הקשר בין תזונה נכונה למצב רוח חיובי צריך קודם לברר מה הנתונים שלו. הנתונים הכי חשובים מוגדרים בתור BMI והם מייצגים את מדד מסת הגוף. מחשבון BMI (Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה, והתוצאה מלמדת על הפרופורציה בין הגובה למשקל ועל הפערים בינה לבין ההמלצות על יחס תקין. בנוסף, זהו כלי שמשמש למדידת עודף ותת-משקל. בעזרתו ניתן לאבחן בעיות בריאות בשלב מוקדם ולמצוא את התפריט התזונתי הנכון.

אתם יכולים להשתמש במחשבוני BMI שנמצאים באתרי האינטרנט, או לעשות זאת במהלך הביקור הבא אצל הרופא. אחרי שתדעו אם אתם נמצאים במצב של עודף או תת משקל, יהיה לכם קל יותר להחליט על תפריט תזונתי מתאים. עם זאת, שימו לב להבדלים בין גברים ונשים ולאופן שבו משקל הגוף בק"ג משפיע על היחס.

איך עוקבים אחרי תזונה נכונה?
עוד דרך לקיים את הפתגם "נפש בריאה בגוף בריא" היא לנהל מעקב דיאטה, או לכל הפחות לערוך מעקב אחר הרגלי התזונה. במעקב כזה מתמקדים בעיקר בפרמטרים כמו קלוריות, חלבונים, פחמימות, שומנים, סיבים תזונתיים וכולסטרול. אלו ערכים שמופיעים בצורה ברורה על כל מוצרי המזון ואפשר להשתמש בהם כדי למצוא פעילות גופנית לשריפת קלוריות.

מעקב אחר תזונה נכונה יעזור לכם להשיג הרבה מטרות של שמירה על אורח חיים בריא. תזונה נכונה מסייעת להרזיה, מונעת עלייה במשקל ומבטיחה גם עלייה במסה השרירית או ירידה באחוזי השומן.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. נפש בריאה בגוף בריא
21/08/2016
מירי
הייתי שמחה לדעת אם יש מדע מדויק, מה חסר בגוף אם מרגישים חוסר חיוניות וחשק פעולה?
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות