ח' תשרי תשפ"א
זכה לו
אשר הלפרין כ"ט חשון תשע"ז    13:57 אלעד: בפעם שניה ברציפות זכתה ב'ממחזרים וזוכים' 2 של אל"ה

ילדי אלעד ותושביה ניצחו בפעילות "ממחזרים וזוכים 2" של תאגיד המיחזור אל''ה ויקבלו פעילות חג חווייתית בחנוכה – מתנה. במקום השני העיר ירושלים ואחריה בית"ר עילית.

העיר אלעד עטורת פרסי היופי, זוכה זו הפעם השניה בפעילות 'ממחזרים וזוכים2' של 'תאגיד המחזור אל"ה'. המבצע שהסתיים בימים אלו לאחר 3 חודשי פעילות מסיביים, נערך בשת"פ עם העיריות החרדיות והביא לנתוני מיחזור חדשים, המלמדים על גידול ניכר בכמויות המיחזור באזורים החרדיים.

במסגרת פעילות 'ממחזרים וזוכים 2' התבקשו ילדי הערים והשכונות החרדיות לזרוק למיחזוריות את בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים הריקים, תוך ציון שמם ומספר הטלפון שלהם. בכל שבוע הגרילו הממחזרים אופניים יוקרתיות, ספרים רבים ואפילו נופש משפחתי. בנוסף זכתה העיר הממחזרת ביותר במענק לפעילות ייחודית לילדי העיר  בחג החנוכה תשע"ז בגובה של35 אלף ש''ח.

ראשי תאגיד אל"ה מסכמים בסיפוק את פעילות ממחזרים וזכים 2. לאורך כל הדרך נהנו מנהלי התאגיד מסיוע הדוק של ראשי הרשויות החרדיות שנחשפו למהלך באסיפה מיוחדת שהתקיימה במשרדי התאגיד טרום המבצע. בדיון השתתפו אישים נבחרים, סגני ראשי ערים, מנהלי מחלקות, חברי מועצת עיר ופעילי איכות סביבה חרדיים, אשר דנו בנושא החשוב כי מיחזור אינו רק מושג ירוק אלא חובה תורנית בגדר 'בל תשחית'.  וכפי שהורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשיחתו לראשי אל''ה כי מאחר ומייצרים מהמיחזור פריטים רבים, חובה למחזר בקבוקים ולא להשליכם לפח.

בתום הפעילות בדקו אנשי אל''ה את נתוני המיחזור ולאחר בדיקת כמויות האיסוף של הערים החרדיות שהשתתפו במהלך גילו, כי במהלך הרבעון השלישי של 2016, יולי, אוגוסטוס פטמבר, הגבירה העיר אלעד את שעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים ב39.3% לעומת אשתקד, מה שמזכה אותה במקום הראשון.

בתאגיד ציינו לשבח את פעילות העירייה בראשות ראש העיר ישראל פרוש והגברת לאה דוידוב מנהלת המחלקת לאיכות הסביבה בעיר, שפעלו ללא לאות בנושא ומציינים כי העירייה ותושבי העיר הצליחו לשנות את דפוסי המיחזור של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים באמצעות המיחזורית  ובכך הביאו לזכייה רצופה זו השנה השניה.

במקום השני בנתוני הגידול במיחזור הגיעה העיר ירושלים עם גידול מרשים של 11.3% בכמות מיחזור הבקבוקים. למקום השלישי הגיעה העיר בית"ר עילית עם שמירה על כמות האיסוף כמו בתקופה המקבילה אשתקד.

ראש העיר פרוש אומר כי "הפעילות שביצענו לאורך כל השנה ובתקופה האחרונה בפרט, בניצוחה של הגב' דוידוב ומנהל האגף איזק לוי, הוכיחה את עצמה בהטמעת המודעות לשמירה על הסביבה וחשיבות המיחזור, כשילדי העיר שיתפו פעולה לא רק במבצע הנוכחי אלא גם בלמידה לאורך כל השנה במוסדות החינוך. אני מברך את תושבי העיר על הזכייה, וגם על המתנה שנקבל בזכותה, פעילות התרבות לתושבים".

חיים זרביב מנכ''ל תאגיד המיחזור אל''ה אומר כי בעקבות מבצע 'ממחזרים וזוכים 2' נרשם גידול במיחזור בקבוקי המשקה המשפחתיים במיחזורית, בערים חרדיות נוספות,אך אלעד עלתה עליהן  בפער משמעותי של כ-40% . "המבצע הצליח והסביבה ואיכות החיים ניצחו." הוסיף.

מנהלת השיווק של תאגיד המיחזור הגב' חגית חושן הגיבה לתוצאות באומרה:''שיתוף פעולה הדוק של ראשי הערים, אגפי איכות הסביבה והשפע יחד עם התושבים, הם הנוסחה המנצחת לגידול בשעורי המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים. שוב הוכחנו כי הסברה, חינוך וחוויות מיחזור (של פעילות נושאת פרסים לתושב ולעיר) יעילים ומאפשרים הישגי מיחזור משמעותיים. עכשיו צריך לשמר את ההישגים  ולהמשיך ולמחזר את ההצלחה גם בהמשך תשע"ז.


ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ד' תמוז תשע"ח
אלעד מצטרפת לערים שהסדירו את תחום מודעות הרחוב ל' סיון תשע"ח
תאונה באלעד: נהגת ורוכב אופנוע חרדים נפגעו ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי