ט' כסלו תשפ"א
רואה ברכה
יעקב עזרא כ"ד טבת תשע"ז    15:25 ראש מועצת מטה בנימין התברך אצל הגרב"מ אזרחי

ראש הישיבה ציין לשבח את פעילות המועצה למען התפתחות היישובים ובהם היישוב החרדי תל ציון שבתנופת בניה. שיחה מיוחדת נרשמה על אתר שילה הקדומה ומקום תפילת חנה כשהגרב"מ אזרחי מציין כי "זה מקום ראוי לבוא אליו".

ביקור מיוחד קיים ראש מועצת מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע אבי רואה במעונו של חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה הגרב"מ אזרחי ראש ישיבת עטרת ישראל.

בביקור השתתף מלבד יו"ר מועצת יש"ע ומטה בנימין אבי רואה גם יעקב רוזנשטין חבר מליאת המועצה האזורית מטה בנימין.

ראש המועצה אבי רואה שיתף את ראש הישיבה בתנופת הבניה הגדולה שישנה ביישובים במועצה, ובהם ביישוב החרדי תל ציון שבתחומי המועצה.

 שיחה מיוחדת נסובה סביב האתר המיוחד שילה הקדומה, שבו אירעו מאורעות גדולים בתולדות עם ישראל ועל מקום תפילה חנה. 

ראש המועצה ציין בסיפוק כי בשנה האחרונה פקדו את שילה הקדומה אלפי משפחות חרדיות שסיירו באתר הממחיש את תקופת התנ"ך הקדומה. עוד סיפר על המוני הנשים שמגיעות לשאת תפילה מיוחדת במקום תפלת חנה שבמקום. ראש הישיבה ציין לאחר ששמע את הדברי כי אכן "מקוםז ה נכון וראוי שיגיעו אליו".

במהלך המפגש התעניין ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי על הפתרונות למצוקת הדיור החרדי ואמר לראש מועצת מטה בנימין כי יש לו זכות שהוא מסייע למציאת פתרון למצוקת הדיור החרדי.

עוד הוסיף הגרב"מ אזרחי כי זכות גדולה במיוחד היא הקמת ופיתוח היישוב החרדי תל ציון שבו מתגוררות כיום מאות משפחות חרדיות בני תורה מכל העדות. עם זאת ציין הרב כי אין להסתפק בכך וכי חייבים להקים עיר גדולה ולבנות עוד אלפי יח"ד תוך הכשרת ערים חרדיות נוספות על מנת להקל על מצוקת הדיור החרדית הקשה.

הנוכחים סיפרו לראש הישיבה כי בימים אלו החלו העבודות לבניית הבניינים בשלב ג' של פרויקט הדיור האיכותי, כאשר מרבית הדירות בפרויקט כבר נמכרו.

מאז חנוכת היישוב החרדי תל ציון לפני למעלה מעשור התפתח היישוב עד מאוד,וכיום הוא מונה קרוב לאלף משפחות חרדיות הנהנות ממגורים איכותיים בקרבה יחסית לעיר ירושלים.

ביישוב תל ציון ישנם את  כל היתרונות של ישוב כפרי שתושביו דתיים וחרדים. נכון להיום מתגוררות במקום כמעט אלף משפחות, רובן בעלות הנכס ומיעוטן – בשכירות. בישוב יש כל מה שמשפחה זקוקה לו: בתי כנסת, כוללים,סניפים של כל קופות החולים, משפחתונים, גני ילדים ומעון, חיידרים ובית ספר בית יעקב. בקרוב ייבנו 10 גני ילדים ות"תים בנוסף ל-4 שכבר בבניה.

העובדה כי במקום קיימות קהילות מגוונות לכל סוגי הקהילות מעניקה אף היא תחושת שייכות לכל עדה ומגזר בקרב ציבור שומרי התורה והמצוות. במקום פעילים קהילות חסידיות וליטאיות, מרוקאיות ותימניות כמו גם קהילות בני תורה, ברסלב וחב"ד, וכך מתגוררים בהרמוניה כל גוני האוכלוסייה החרדית הנהנים מחיי קהילה תוססים ומאיכות חיים והכל במחירים שפויים.


דרעי: תל ציון מהווה פתרון מיטבי לציבור החרדי ל' סיון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי