כ"ו שבט תש"פ
רחלי לוין י"ז תמוז תשע"ג    22:49 עשרות חולי CF יטוסו למחנה נופש בשוויץ

בעוד ימים ספורים יעלו עשרות חולי CF על המטוס בדרכם למחנה הנופש הבריאותי של 'חיים לילד' בשוויץ, עשרות חברות העניקו חסותן ותרמו מתוצרתם לטובת הילדים החולים.

ההכנות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי של ארגון 'חיים לילד' לדרכו, בעיצומן.

 

בעוד ימים ספורים יינתן האות והתוכנית שעליה עמלים בארגון בחודשים האחרונים במרץ רב תצא לדרכה.

 

על מטוס אל על יצאו בטיסה ישירה לשוויץ עשרות חולי סיסטיק פיברוזיס בחסות 'חיים לילד'. אל החולים יצטרפו אנשי צוות רפואי כמו גם מדריכים מטעם הארגון שיוצמדו לחולים על מנת לסעוד אותם ולהעניק להם רגעים של אושר בעולמם הכאוב.

 

בישראל חיים מעל ל-700 חולים במחלת סיסטיק פיברוזיס שהינה מחלה ריאתית קשה. מה שמובן מאליו לכל אדם מן השורה, הנשימה, אינה משימה פשוטה עבור חולי CF שנלחמים על כל נשימה ונשימה. הטיפולים אותם עוברים החולים, קשים ומפרכים.

 

עמותת 'חיים לילד' לקחה על עצמה את המשימה המורכבת לליווי החולים ובני משפחותיהם במהלך השנה באמצעים שונים ומגוונים. יותר מכל ממתינים החולים למחנה הקיץ הרפואי שמתקיים בשוויץ. אויר הפסגות שבהרים בשוויץ ידוע בעולם כולו כמיטיב עד מאד עם החולים ומקל עליהם את הנשימה. המצרך החיוני כל כך לכל אדם ואדם, מושג בשוויץ לחולי CF ביתר קלות מאשר בכל מקום אחר בארץ.

 

במחנה הקיץ הרפואי ממשיכים החולים להיות מטופלים על ידי הצוותים הרפואיים, ובמקביל נהנים מתוכניות עשירות ומגוונות. החולים יוצאים מידי יום  להליכה רגלית מרובה והיא משמשת להם כפיזיותרפיה נשימתית.

 

בכל יום יוצאים החניכים והמתנדבים להליכה רגלית של מספר שעות במשעולי ההרים ובשבילי הליכה מיוחדים שנסללו להולכי רגל על צוקים המשקיפים לנופים מרהיבים. 

 

הרשויות המקומיות בשוויץ אף הנפיקו לשם כך אישור מיוחד לכניסת הרכבים - המלווים את הקבוצה בהליכה המרובה – לכל שבילי ההליכה ברדיוס של ק"מ רבים מסביב למלון.

 

בשנה שעברה ביקר במחנה שגריר ישראל מר יגאל כספי ופמליית השגרירות והתרגש עד מאד מהפעילות והבטיח את ביקורו גם השנה. לכבודו של השגריר ופמלייתו תיערך במלון ארוחת ערב חגיגית ומפוארת מעשי ידי השף המקצועי שמגיע השנה בהתנדבות מלאה.

 

בימים אלו נשלמות ההכנות האחרונות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי לדרכו.

 

עשרות חברות וגופים מרכזיים במשק הישראלי נרתמו למאמץ ומסייעים לעמותה להפיק את המחנה ברמה גבוהה. הגופים העניקו מוצרים וחסויות לארגון כשבארגון נערכים לשינוע טונות מצרכי מזון ומוצרים בסיסיים למחנה בעיירה פרפן בשוויץ.

 

ארגון 'חיים לילד' דואג לרווחתם של חולי CF, (סיסטיק פיברוזיס ) שהינה מחלה ריאתית המקשה על הנשימה. בארגון מעניקים סעד כלכלי ברכישת ציוד רפואי וטיפולים רפואיים המוגדרים מצילי חיים. כן מפעיל הארגון מעון נופש יוקרתי בים המלח המיועד לחולים CF ופסוריאזיס ובני משפחותיהם.

 

הארגון מוכר ע"י רופאי סיסטיק פיברוזיס בישראל ובידו הסכמות של כל הרבנים בישראל והוא אינו מתוקצב כלל וכלל מכספי משרדים ממשלתיים.

 

פעולותיו מוגדרים כמצילי חיים ובין היתר הוא הארגון היחידי בישראל המממן מכשירי אינלהציה ייחודיים לחולי ריאה כרוניים,  המקלים משמעותית את  נשימתם  ומעלים את תפקודי הריאות של החולים.

 

יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר: "בימים אלו אנו משלימים את ההיערכות לקראת הטסתם של עשרות הילדים בליווי המדריכים לעיירה פרפן בשוויץ. אני מבקש להודות לעשרות החברות והגופים שנרתמו לסייע לנו להוציא לפועל את המחנה ובכך לשפר ולו במעט את איכות חייהם של חולי מחלות הריאה".


'חיים לילד' ארגנה יום פעילות חוויתי לחולי cf ומשפחותיהם כ"ז תשרי תשע"ד
גידול בפניות להשתתפות במחנה 'חיים לילד' בשוויץ י"ד סיון תשע"ג
חולי CF נהנו מיום כיף חוויתי בחסות חיים לילד ד' טבת תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. עמותה פיקטיבית לחלוטין!!!
04/08/2014
אחד ממשפחת החולים
נוסעים ס"ה קרוב ל10 חולים וקרוב למאה אנשים מקושרים להנהלה...
הגב לתגובה
2. הם פשוט מלאכים שנותנים הקלה מהסבל הנוראי...
16/07/2015
אחד ממשפחת החולים

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות