ט"ז כסלו תש"פ
עם התינוק
ירוחם שמואלביץ כ"ג אדר תשע"ז    20:02 חופשת הלידה הוארכה בשבוע ותחל מיידית

חופשת הלידה שהייתה עד כה 14 שבועות בתשלום של הביטוח לאומי, תיהיה מעתה 15 שבועות והיא תחול רטרואקטיבית מתחילת השנה האזרחית. גם שינויים הנוגעים לבעל תוקנו בחוק שאושר בכנסת.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המאריכה את חופשת הלידה. על פי הצעת החוק תוארך תקופת חופשת הלידה המשולמים על ידי הביטוח לאומי, מ-14 שבועות ל-15.

כמו כן קובע התיקון לחוק שאושר כי הבעל יוכל לקחת שבוע של חופשת לידה במהלך תקופת הלידה וההורות של אשתו ובמקביל אליה, וזאת אם בת זוגו וויתרה על תשלום דמי הלידה בעד השבוע ה-15 לתקופת הלידה וההורות שלה. במצב כזה בת הזוג תהיה רשאית לשוב לעבודתה או לשהות בחופשה ללא תשלום.

בנוסף מוצע לקבוע כי הבעל יוכל להחליף את אשתו בתקופת הלידה ולתקופה של שבוע אחד ומעלה, זאת בשונה מהמצב היום לפיו הבעל יכול להחליף את אשתו בתקופת לידה והורות לשלושה שבועות לפחות.

בדבר ההסבר נכתב: "תוספת של שבועיים לתקופת הלידה וההורות, תעניק לתינוק מעבר קל יותר למוסדות לגיל הרך ותחושת ביטחון. כמו כן, הארכת  תקופת הלידה וההורות תצמצם את מספר המקרים בהם נשים פורשות מהעבודה בשל קשיים במציאת סידור מניח את הדעת לתינוק. על כן מוצע להאריך את תקופת הלידה וההורות לגביה ישנה זכאות לתשלום דמי לידה מ-14 שבועות ל-16 שבועות בהדרגה, ובכך לסייע למשפחות המעוניינות בכך לשהות עם ילדיהם שבועיים נוספים בטרם שילובם במוסד לגיל הרך.

הצעת חוק זו מעודדות את האבות לקחת הפסקה מעבודתם ובכך לאפשר להם להקדיש זמן למשפחתם וליהנות מגידול ילדיהם. כך נוכל לייצר תודעה ומציאות שיתופית יותר בתא המשפחתי, לשנות את היחס לנשים בגיל הפריון בשוק העבודה ליחס שוויוני, לקדם תעסוקת נשים ואת מעמדן בשוק העבודה ולהפוך את האבות לחלק אינטגרלי ממעגל ההורות באמצעות יצירת הורות שיוונית דה פקטו. לכן, מוצע בזאת לצמצם למינימום שבוע את האפשרות לחלוק את תקופת הלידה וההורות עם האב ובכך לאפשר ניצול מירבי יותר של אבות בתקופת לידה והורות יותר מכפי שמנוצל היום."

תושבת ביתר זכתה בחודש נוסף לחופשת הלידה כ' שבט תשע"ח
אושר סופית: חופשת הלידה תוארך לחמישה עשר שבועות כ"ג אדר תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה