י"ג חשון תשפ"א
והיו נכונים
יעקב עזרא כ"ח אדר תשע"ז    11:41 נשלמות ההכנות במרכז הרפואי 'הדסה' לקראת חג הפסח

בהוראת רב המרכז הרפואי הרב משה קליין שליט"א השנה לראשונה כל הכלים חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד לשיפור הכשרות המהודרת. במהלך חג הפסח הארוחות שיינתנו במחלקות בבית החולים, וכן למבקרים הינן כשרות למהדרין ללא קטניות.

ההכנות לחג הפסח במרכז הרפואי 'הדסה' הכוללים את בתי החולים 'הדסה עין כרם' ו'הר הצופים' החלו מיד לאחר חג הפורים. בשבוע האחרון נערכה במרכז הרפואי ישיבה משותפת לכל נציגי המחלקות בבית החולים ובמהלכם קיבלו הנציגים תדרוך על הכשרת בית החולים לקראת חג הפסח. צוותים גדולים של עובדים ומכשירים פועלים בימים אלה במרץ במטרה להכשיר את כל הקמפוסים המטבחונים המחלקתיים והשטחים הציבוריים.

המפכה הגדולה שבוצעה בארבעה שנים האחרונות בהכוונתו של רב בית החולים הרב משה קליין שליט"א, והפיכתו כקשוב יותר לכל צורכי הציבור החרדי והדתי, ממשיכה גם בחג הפסח. במהלך חג הפסח הארוחות שיינתנו במחלקות בבית החולים, וכן למבקרים הינן כשרות למהדרין ללא קטניות. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות גם אם הן מורכבות מקטניות מלקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן.

השנה ישנו חידוש שכל הכלים חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרות המהודרת בתכלית הכשרות. מנהלי שירותי המזון וצוותם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג.

בליל החג תוגש קערת הסדר המסורתית לצד מאכלי החג לחולים שיישארו במרכז הרפואי. כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה- בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף. בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו. במחלקת יולדות המוצרים הינם בד"ץ 'העדה החרדית'. כשרות רוב המוצרים הניתנים  בשאר המחלקות היא של בד"ץ' העדה החרדית' ובד"צים מהודרים.

יש לציין, כי הכנסת חמץ למרכז הרפואי לא תותר החל מיום חמישי י' בניסן בבית החולים 'הדסה עין כרם' ומיום ראשון י"ג בניסן בהר הצופים ועד יום שלישי כ"בניסן שלמחרת שביעי של פסח לא תתאפשר ואכיפה תתבצע בעניין על ידי שומרים שיופקדו לבלי פרץ גדר זה. 

עד התאריך הנ"ל, יפורסמו הודעות במספר שפות בכל המחלקות בית החולים לפנות את כל החמץ מהארונות, וכן ייעשו פעולות מעשיות של צוות בית החולים לפנות כל חמץ משטח בית החולים. כמו כן, במהלך כל ימי החג יוצב כמו בכל שבת, שומר נכרי בכניסה למחלקת ילדות, הילודים וחדרי הלידה.

הרב משה קליין רב המרכז הרפואי 'הדסה': "הנהלת "הדסה"החליטה להעניק למטופליה את היכולת לעבור את ימי הפסח בהידור רפואי הלכתי כשרותי וגסטרונומי כאחד במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים".


ההכנות לקליטת אלפי המתפללים באומן - בעיצומן כ"ב אלול תשע"ה
הכנות קדחתניות לקראת הקיבוץ הגדול באומן י"ז אלול תשע"ה
חברי מועצת החכמים הגיעו למסור שיעור באשדוד ט' ניסן תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות